Problem zaopatrzenia w wodę do turbiny Pelton elektrownia wodna

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 30/11/10, 20:49

To właśnie widziałem!

Dla lepszej wydajności lepsze byłyby 2 półkola, ponieważ powrót wody na łyżkę również wpływa na wydajność!

Czy możesz podać mi model i producenta Peltona?
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 30/11/10, 21:10

Gilles 2B napisał:To dokładnie kąt wskazany przez producenta (włoskiego) koła Peltona, tego się trzymałem, myśląc, że tak trzeba zrobić….


Ach tak, to pół łyżki, więc lepiej rozumiem kąt. OK, nic nie powiedziałem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/11/10, 23:04

klasyczne rozwiązanie Peltona to dysza w płaszczyźnie koła, z dzielonymi łyżkami pośrodku o dość skomplikowanym kształcie: zaleta: brak siły osiowej na wale

ale twoje rozwiązanie jest również bardzo sprytne: łyżka trochę pochylona, ​​łyżka prostsza niż klasyczny pelton

pasek jest praktycznym rozwiązaniem do testów, myślę, że po rozwiązaniu głównych problemów będzie można zoptymalizować

mała średnica rury trochę mnie niepokoi, co jest na końcu, żeby zrobić strumień?

otwór wytwarzający strumień musi być znacznie mniejszy niż rura, tak aby prędkość w rurze była niska, bez strat energii, a tuż przed turbiną ciśnienie jest przekształcane na prędkość przez dyszę stożkową: dodatkowo w środku można umieścić stożkową igłę, aby dowolnie regulować moc strumienia bez zmiany prędkości, która zależy tylko od ciśnienia
0 x
Gilles 2B
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 28/11/10, 18:21




przez Gilles 2B » 01/12/10, 07:52

Dysza na końcu rury ma odpowiednią średnicę lecz musiałem zastosować podstawowe reduktory hydrauliczne żeby przejść ze średnicy rury na średnicę króćca więc myślę że też mam sporo strat przez tą redukcję "stopniową" i nie stożkowy, nie mogłem znaleźć nikogo, kto byłby w stanie zrobić mi odpowiednią część...

Oto więcej zdjęć

Obraz

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 01/12/10, 08:17

Moim zdaniem nie musi być dobrze, stożek musi być dużo dłuższy i bez nagłego zmniejszania średnicy jak obecnie na poziomie połączenia śrubowego.
Jako dziecko pasjonowałem się młynami wodnymi, zrobiłem ich całkiem sporo (małych) i miałem okazję eksperymentować z wszelkiego rodzaju zastawkami, kształt i długość stożka odgrywa dużą rolę.
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 01/12/10, 09:33

Myślę tak samo: kształt i stan powierzchni w ostatnich cm wtrysku wydają mi się istotne.

Być może patrząc z boku sprzętu strażackiego?
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 01/12/10, 10:59

link do czegoś stworzonego przez konkretną osobę:
TURBINA HYDROELEKTRYCZNA PICO
http://www.moreau-fr.net/proto/turbine/index.html
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 01/12/10, 15:02

ładny stożkowy kształt jest ważny tam, gdzie jest najmniejszy... w kierunku największych, jeśli są to nagłe zmiany, jest mniej poważny, to część detalu, który możesz poprawić później

przerażają mnie klejone kształtki PCV... wygląda jak zwykły PCV kanalizacyjny, nawet nie ciśnieniowy PCV... może pęknąć przed 18barami

w każdym razie podoba mi się twój pochylony peleton: to pomysł, który chciałem wypróbować, który wydał mi się lepszy niż klasyczny peleton ... przegapiłem, skopiowałem mój pomysł telepatią
0 x
Gilles 2B
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 28/11/10, 18:21




przez Gilles 2B » 01/12/10, 15:22

Witam,

Oto link do producenta koła Pelton (na Ebay Italy)

http://cgi.ebay.it/TURBINA-PELTON-HYDRO ... 1212wt_924

i ten do generatora

http://cgi.ebay.fr/eolienne-windturbine ... 1528wt_754


Producent koła Pelton oferuje również dysze o różnych rozmiarach i dostosowane do pracy koła, zadałem mu pytanie, chcąc zapytać go o więcej szczegółów...

bardziej
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 01/12/10, 15:40

Gilles

Twoja turbina pochodzi z USA i jest odsprzedawana przez Włochów!

Jak obliczyłeś niezbędną prędkość obrotową względem generatora?


Gładki pasek z pewnością ślizga się w miejscu obciążenia po osiągnięciu niezbędnego napięcia.


Moim zdaniem w Twoim przypadku pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, byłoby powtórzenie szkolenia!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Bing [Bot] i goście 204