Reforma firmy silniejsze obywateli niż banki?

filozoficzne debaty i firm.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 07/12/10, 14:59

Dziś rano zgodnie z planem wypłaciłem 700 €... to dobrze w oczekiwaniu na świąteczne zakupy :)

Cóż, tłumu nie było... Babci widziałem więcej niż czegokolwiek innego... Zdziwiłbym się, gdyby akcja coś dała...

Myślę, że użytkownicy Facebooka, którzy będą śledzić akcję jako priorytet, w każdym razie nie będą mieli wystarczającej wagi „powierniczej”, aby to miało wpływ. Ich konto bankowe (10 - 25 lat) jest, jak sądzę, w większości dość ograniczone w gotówce... : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5543




przez Obamot » 07/12/10, 15:04

Christophe napisał:Dziś rano zgodnie z planem udał się na emeryturę 700 €.

...co za brudna sztuczka, jest okrutna!

Myślę, że przy takiej kwocie jutro będą zamknięte i poproszą o pomoc bank narodowy : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 07/12/10, 15:11

Cóż, robię, co mogę... jak bardzo się wycofałeś, zamiast się śmiać?

I 700 * 1 milion klientów w 1 dzień, bank jest do bani, myślę...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5543




przez Obamot » 07/12/10, 16:03

Wi, wi... Przynajmniej coś ci wyszło Obraz Klaskać! Klaskać! Klaskać!

Ze swojej strony już powiedziałem: nie mam nic więcej do wypłaty, ponieważ jedno moje konto jest w chłopskim banku spółdzielczym od ~10 lat, a drugie zostało zmienione idem, ~1 rok temu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 07/12/10, 16:36

Cóż, bank to nadal bank… nie masz wymówki :)

We Francji spółdzielnia kredytowa jest tylko spółką zależną popularnej grupy bankowej...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 07/12/10, 17:05

Krótki przegląd prasy:

a) Wygląda jak flop (znowu łatwiej jest go otworzyć, w sieci lub gdzie indziej, niż działać...):

Wezwanie Cantony do opróżnienia jego konta bankowego we wtorek, 7 grudnia, jeśli narobił dużo hałasu w sieci, prawie nie zostało wysłuchane. Inne inicjatywy wymierzone były także w banki.

napisany przez
Karolina LECHANTRE

Wezwanie Erica Cantony do opróżnienia konta bankowego zrobi w końcu większy hałas w Internecie niż w oddziałach banków. W ten wtorek, 7 grudnia, to wezwanie wydaje się być bardzo mało przestrzegane.

Trzeba przyznać, że były piłkarz ostrzegł agencję BNP Paribas Albert nad Sommą o zamiarze wycofania we wtorek, 7 grudnia, kwoty przekraczającej 1.500 euro, podała AFP. Ale w Paryżu, Lille i Marsylii dziennikarze agencji prasowej nie odnotowali żadnego szczególnego ruchu.

W Marsylii kierownicy trzech agencji w centrum miasta (LCL, BNP Paribas i Société Générale) nie zauważyli żadnej niezwykłej aktywności. Kierownik agencji centralnej LCL, od której zależy 39 innych agencji grupy, powiedział AFP, że nie otrzymał od klientów żadnych próśb o wypłatę gotówki.


Suite: http://www.lesechos.fr/entreprises-sect ... anques.htm

ps: widzisz obamot, to około 1500 € Nie było tak źle z moimi 700 € ...
: Chichot:

b) Wypłata 1500€ dla cantony, która ostrzega z 1-tygodniowym wyprzedzeniem, czy to żart, czy co?


Eric Cantona, który wzywa do „rewolucji w bankach”, dokonał we wtorek, 1 grudnia, „wypłaty ponad 500 euro” z oddziału BNP w Albercie (Somme), według kierownika agencji.

Pan Cantona przyszedł w zeszłym tygodniu, aby ostrzec, że zamierza wypłacić ponad 1 euro” – powiedział Antoine Poissonnier, szef oddziału BNP Paribas w Albercie. każdego klienta, który złożyłby wniosek o takie wycofanie”.


http://www.lemonde.fr/economie/article/ ... _3234.html

c) W końcu nie staje się tak łatwo marksistą-leninistą... miałeś rację...

Podczas gdy Cantona ma nadzieję zrewolucjonizować system bankowy we wtorek, w sieci pojawiają się zdjęcia jego żony, Rachidy Brakti, sprzedającej oferty pożyczek LCL.


http://www.lexpansion.com/entreprise/la ... 44704.html

ps: niemniej jednak skuteczne polecenia przelewu, wypłaty i bilansu są dokonywane codziennie w minut. Dlatego dopiero jutro będziemy mieli prawdziwy obraz wpływu. Kasjerzy nie mają wiedzy na temat poleceń przelewu składanych online, na przykład...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28743
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5543




przez Obamot » 07/12/10, 17:30

Tak, tak... Już jest dobrze. Teraz można również uczciwie powiedzieć, że duże banki od wieków widziały nadchodzący wiatr. Sami stworzyli nowe „popularne” placówki bankowe, żeby na wszelki wypadek dostać w swoje ręce gotówkę! Według „Geopolityzm” (TSR, program na ten temat), 60% rynku mikrokredytów zostałoby przejęte przez duże banki.
0 x
lv13r
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 30/12/04, 10:09




przez lv13r » 07/12/10, 21:43

witam kolega przeslal mi to na maila

http://www.bing.com/videos/search?q=%22 ... FORM=LKVR2

to wiele wyjaśnia : Evil: wystarczy dla tych, którzy nie są ekonomistami
Amicalement
lv13R
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 07/12/10, 21:49

W tym znakomitym filmie jest temat z 2008 roku: https://www.econologie.com/forums/qui-fabriq ... t6273.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Towarzystwa i filozofii"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103