Generator HVB dla domu

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
Sima
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 84
Rejestracja: 14/12/09, 19:44
Lokalizacja: gers

Generator HVB dla domu




przez Sima » 14/12/09, 20:38

Bonjour a tous
Mam projekt generatora HVB do zasilania mojego domu bez podłączenia do sieci EDF z powodów, które są dla mnie „specyficzne” :x
Pomysł polega na zastosowaniu silnika Diesla 1.9 litrowy samochód, alternator i akumulator lub (S), aby żel z UPS.
Myślę, że wydajność sieci ma 5%, co następuje:
20% silnika, alternator 40%, baterie, kable, zasilacz 70%
Mam zamiar wyprodukować, dlatego 0.5 kWh na litr HVB. (10Kwh litrze HVB po moich dokumentacji)
Moje potrzeby energii elektrycznej: zamrażarki, lodówki, pralki, która eclairage.Ce correspondrais zawsze po moich obliczeń ma 2 Kw dziennie.
Chciałbym zasadzić sobie królewsku lub byłoby odtwarzane?
Z drugiej strony, pomiędzy 60 i 80% ciepła wytwarzanego przez silnik będzie powtórnego przetwarzania do gorącej wody i ogrzewania do uzupełnienia.
Aby być realistyczny, nie przekracza faudrai 5 HVB litra dziennie (frytki recyklingu dostaw łatwość), który wydaje się pasować ...
Ciekawy i chętny do swoich komentarzy i opinii!
0 x
Jest dla intelektualistów i wszystkich ludzi, aby wstać, pisać, mówić, działać przy każdej awarii głosić, że świat, który tworzymy dla naszych dzieci nie zasługują na to innego słowa: niedopuszczalne false, absurdalne, fałszywe i sztuczny, podrobiony i zafałszowane, fałszywy, obłudny, i szczerze monstrueux.comme tę witrynę, a zadartym umieszczenia pubie max.
Avatar de l'utilisateur
kwarc
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 640
Rejestracja: 20/01/07, 14:38
Lokalizacja: Paris obszar




przez kwarc » 14/12/09, 21:07

Dobry wieczór wszystkim,

W zasadzie dobry alternator powyżej 60% wydajności,
Istnieją modele, które wykorzystuje magnesy neodymowe jako induktory.
diesel dostrojony na stałą prędkość (przypadek alternatora)
będzie również działać lepiej.
Czy można umieścić dane dół dobrowolnie?
wiesz, że największe ciężarówki na świecie działa na tym modelu, a mianowicie silnik wysokoprężny motywowanie generator, który zasila silnik elektryczny w kołach.
Ze względu na wydajność precyzyjnie.
Kinematyki takiej maszyny będzie tak ciężki, że tylko jeść ogromną moc.
Aby powrócić do swojego projektu
silnik diesla obracający się ze stałą prędkością można bardzo dokładnie ustawić na poziomie wtrysku, a zatem zużywać jak najmniej.
musisz dostosować prędkość obrotową silnika zgodnie z krzywą momentu obrotowego.
Szczytowe prędkości / momentu obrotowego daje optymalną prędkość wyjściową na wale silnika.
Następnie należy ustawić za pomocą przekładni tak, że przykleja się do prędkości znamionowej Twojego alternatora w celu uzyskania właściwej częstotliwości pracy.
Wyjaśnienia są szybkie, rozwój to już inna historia.

A+
0 x
Każda minuta, która przechodzi Jest to okazja, aby zmienić bieg swojego życia.
strona YouTube, strona Dailymotion, Picasa album, Strony osobiste, Wiktor Schauberger
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 14/12/09, 21:11

Szczerze mówiąc nie wiem.
Silnik wysokoprężny 1.9l Jak to jest? 60kW o prawda? masz już generatrice do współpracy z silnika lub jesteś informowany o cenie alternatora tego zakresu zasilania?
Mimo to wydaje się, że grywalne godzin DIY i hacki wszelkiego rodzaju i wiele inwestycji w ogólnym towar.

Jeśli Twoje potrzeby są naprawdę tak nisko, ja raczej porad można zostawić na słonecznej PV: 500Wc chińskich paneli i dobry falownik MPPT couterons ci o € 1600, nawet w zimie podczas krótszych dni (czyli w teraz) można już produkować 1,25kWh nadzieję (i łatwo 2,8kWh w lecie)
Następnie można wykonać małą turbinę wiatrową i tak naprawdę wszystko to nie wystarczy, małe agregaty prądotwórcze diesla zaczynają się od grupy trzeba i że można bardzo dobrze skręcić HVB (rozwiązanie luksusowe byłaby grupa z buta elektrycznego oraz sterownik do zarządzania to wszystko)

W końcu, aby powrócić do oryginalnego projektu, oczywiście, że tak się dzieje, w sieci znajdziemy nawet filmy o małej kogeneracji oparte na tej zasadzie.
0 x
Sima
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 84
Rejestracja: 14/12/09, 19:44
Lokalizacja: gers




przez Sima » 14/12/09, 21:33

Tak, silnik 1.9 litrowy jest ogromny, oczywiście, ale że miał to na kilku moich samochodów, to jest bardzo fiable.surtout jeśli okaże rundę 1500 minut.
A potem jest możliwość, aby znaleźć części zamienne zawsze ...
Nadal muszę robić wiele rzeczy, co zrobię, jeśli podstawowa zasada jest dobra, na początek, zatrzymaj, naładuj baterie. Czasami i tak zajmie to ponad godzinę.
w przypadku "generatora" Quartz polegam na alternatorze samochodowym bez nawijania. Generator z magnesami trwałymi lub "hipersynchronizowany" silnik asynchroniczny, to za dużo modyfikacji, za dużo majsterkowania, za dużo badań lub zakupu .
W cayet koszty (Orthe jeśli qqun może mi pomóc w pisowni!) Musi być bardzo dobrym niezawodność, szybkość realizacji i niskie cout.d'ou oryginalny alternator (w nad już obecny, aby naładować akumulator rozruch)
0 x
Jest dla intelektualistów i wszystkich ludzi, aby wstać, pisać, mówić, działać przy każdej awarii głosić, że świat, który tworzymy dla naszych dzieci nie zasługują na to innego słowa: niedopuszczalne false, absurdalne, fałszywe i sztuczny, podrobiony i zafałszowane, fałszywy, obłudny, i szczerze monstrueux.comme tę witrynę, a zadartym umieszczenia pubie max.
Sima
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 84
Rejestracja: 14/12/09, 19:44
Lokalizacja: gers




przez Sima » 14/12/09, 21:42

500Wc chińskich paneli i dobry falownik MPPT couterons Cię o € 1600 (nie wiem, jak cytować)
Forhorse, nawet jeśli moje wybory są wątpliwe, oczywiście i na szczęście nie chcę w żaden sposób uczestniczyć w ogromnym „neo-niewolnictwie” dla wygody. Uszkodzenia samochodów są przepełnione, jestem do recyklingu! : Chichot:
0 x
Jest dla intelektualistów i wszystkich ludzi, aby wstać, pisać, mówić, działać przy każdej awarii głosić, że świat, który tworzymy dla naszych dzieci nie zasługują na to innego słowa: niedopuszczalne false, absurdalne, fałszywe i sztuczny, podrobiony i zafałszowane, fałszywy, obłudny, i szczerze monstrueux.comme tę witrynę, a zadartym umieszczenia pubie max.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 14/12/09, 22:05

Witam SIM
Sima napisał:Tak, silnik 1.9 litrowy jest ogromny, oczywiście, ale że miał to na kilku moich samochodów, to jest bardzo fiable.surtout jeśli okaże rundę 1500 minut.
A potem jest możliwość, aby znaleźć części zamienne zawsze ...
Nadal muszę robić wiele rzeczy, co zrobię, jeśli podstawowa zasada jest dobra, na początek, zatrzymaj, naładuj baterie. Czasami i tak zajmie to ponad godzinę.
w przypadku "generatora" Quartz polegam na alternatorze samochodowym bez nawijania. Generator z magnesami trwałymi lub "hipersynchronizowany" silnik asynchroniczny, to za dużo modyfikacji, za dużo majsterkowania, za dużo badań lub zakupu .
W cayet koszty (Orthe jeśli qqun może mi pomóc w pisowni!) Musi być bardzo dobrym niezawodność, szybkość realizacji i niskie cout.d'ou oryginalny alternator (w nad już obecny, aby naładować akumulator rozruch)

Istnieją inne po nieco podobny do serwisu. Problem już spotkałem, jest to, że silnik ten jest z pewnością zbyt potężny dla tej aplikacji. Oryginalny alternator może wchłonąć niewielką część mocy (w 400 600W?). To faktycznie przejść przez znacznie mocniejszy alternator, jak sugeruje kwarcu. Szczególnie, jeżeli nie ma wystarczająco dużo obciążenia na wale silnika, nie ma do odzyskania temperatury w instalacji wodnej lub ucieczkę i ponownie wydajność jest niska ... :|

Bez „dużego” alternatora silnik będzie pracował wolno lub przy bardzo małym obciążeniu, z niską wydajnością i ryzykiem zarastania / pękania.
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Sima
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 84
Rejestracja: 14/12/09, 19:44
Lokalizacja: gers




przez Sima » 14/12/09, 22:20

Flytox dziękuję!
Jest bardzo mądry ...
do odzysku ciepła, dzięki czemu silnik zużywa 4 lub 5 litr HVB, aby naładować akumulator (przez godzinę lub dwie, lub trzy działania, w zależności od prądu ładowania akumulatora) nie będzie wystarczająco szeroko odzyskać .a pozostawiając termostat to nadal będzie wystarczająco ciepło, nie będzie mniej, ale dłużej niż gdyby okazało się pełnym obciążeniu.
Gdy zanieczyszczenia jest rozwiązanie, faktycznie.
na ryzyko pęknięcia, jakie one są?
0 x
Jest dla intelektualistów i wszystkich ludzi, aby wstać, pisać, mówić, działać przy każdej awarii głosić, że świat, który tworzymy dla naszych dzieci nie zasługują na to innego słowa: niedopuszczalne false, absurdalne, fałszywe i sztuczny, podrobiony i zafałszowane, fałszywy, obłudny, i szczerze monstrueux.comme tę witrynę, a zadartym umieszczenia pubie max.
boubka
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 950
Rejestracja: 10/08/07, 17:22
x 2




przez boubka » 14/12/09, 22:41

d zgadza się z flytox
60 600 RECUP kw w granicach ca na śmieszne ::
cytat:
Generator z magnesami trwałymi lub „hipersynchronizowany” silnik asynchroniczny to za dużo modyfikacji, za dużo majsterkowania, za dużo badań lub zakupu.

Nie widzę, gdzie jest pb z silnikiem asynchronicznym, rezystancją 3, mieszkaniami 3 i mostkiem diodowym, a bateriami, nie zależy nam na częstotliwości, ponieważ ma ona ciągłe :?
sort 10kw silnika ca daje.
w przeciwnym razie staje się hiper złożoną kocioł o wydajności gnije
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2491
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 364




przez Forhorse » 14/12/09, 23:02

boubka napisał:d zgadza się z flytox
60 600 RECUP kw w granicach ca na śmieszne ::
cytat:
Generator z magnesami trwałymi lub „hipersynchronizowany” silnik asynchroniczny to za dużo modyfikacji, za dużo majsterkowania, za dużo badań lub zakupu.

Nie widzę, gdzie jest pb z silnikiem asynchronicznym, rezystancją 3, mieszkaniami 3 i mostkiem diodowym, a bateriami, nie zależy nam na częstotliwości, ponieważ ma ona ciągłe :?
sort 10kw silnika ca daje.
w przeciwnym razie staje się hiper złożoną kocioł o wydajności gnije


+1
(Może z małym transformatorze dla tri ... sprawdzić, czy jest możliwe, aby dostosować napięcie wyjściowe do wartości zgodnej z cyklu ładowania akumulatora mając prawidłową wydajność)
0 x
Sima
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 84
Rejestracja: 14/12/09, 19:44
Lokalizacja: gers




przez Sima » 14/12/09, 23:03

Bubka, po prostu produkują 12 volt regulowany na silniku asynchone?
do kotła ze zgniłego wydajności, właśnie to widzę tak ...
0 x
Jest dla intelektualistów i wszystkich ludzi, aby wstać, pisać, mówić, działać przy każdej awarii głosić, że świat, który tworzymy dla naszych dzieci nie zasługują na to innego słowa: niedopuszczalne false, absurdalne, fałszywe i sztuczny, podrobiony i zafałszowane, fałszywy, obłudny, i szczerze monstrueux.comme tę witrynę, a zadartym umieszczenia pubie max.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 81