Działanie generatora

Przedstaw swoje projekty DIY, nowe pomysły techniczne, innowacje do przetestowania lub prace związane z samodzielną konstrukcją. Ponieważ zrobienie tego samodzielnie jest często bardziej ekonomiczne i może być bardziej wydajne.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 24/11/10, 21:55

Forhorse napisał:Napięcie 230 V jest generowane bezpośrednio przez alternator (z wyjątkiem kilku rzadkich i drogich generatorów zwanych „falownikami”, które zawierają zintegrowany falownik, ale których napięcie wejściowe w żadnym przypadku nie może być dalekie od 230 V)


Około 2 lata temu jeszcze raz przyjrzałem się generatorom i okazało się, że nie jest to już prawdą przy mocy poniżej kilku kW.

Rzeczywiście, w przypadku małych mocy tańsze staje się zastosowanie generatora z magnesami trwałymi, jak w przypadku turbin wiatrowych, który jest bardziej niezawodny, wydajniejszy w miarę postępu w zakresie magnesów, prostszy i tańszy, poprzez umieszczenie falownika elektronicznego z tyłu, co pozwala uniknąć konieczności reguluje prędkość, a wręcz przeciwnie, umożliwia bezpośrednią regulację mocy.

Ale nie musiałem posuwać się tak daleko, aby go kupić, więc nie miałem później osobistego testu.
0 x
A bientôt!
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)




przez harcowanie » 24/11/10, 22:22

zorglub napisał:
średnie napięcie

średnie napięcie wynosi od 1500 V do 20.000 XNUMX V...

Musi być 1500V, powiedziano mi, że trzeba zamontować transformator na pylonie, żeby przywrócić sortowanie. Jesteśmy 4 sąsiadami, co daje nam od 16 do 18.000 XNUMX euro! powiedziałem nie
co do reszty oczywiście obliczenia są prawidłowe[/cytat]
0 x
Okna jest ludzkim system operacyjny przez komputer.
Linux jest odwrotnie ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/11/10, 18:19

Właśnie widziałem tani generator inwerterowy w Brico Depot: 3000w 329 euro

matryca d-pg-3000

Kupiłem, horror i rozkład, wszystkie transformatory skwierczą, wyjmuję oscylator, tworzy ładne kwadratowe napięcie, którego kąty stają się trochę bardziej zaokrąglone, gdy pobiera się dużo mocy...

ma to dużą zaletę, silnik zwalnia w zależności od mocy: przy małym obciążeniu pali dużo mniej niż inne moje grupy przy stałych obrotach 3000 obr/min dzięki temu spowolnieniu

kiedy ciągniesz dużą moc, obraca się szybciej niż 3000 obr./min: to pozwala mu uzyskać 3000 W przy tym samym silniku, co druga grupa 2500 W

6.5 KM oznaczone w silnikach grupy 2500 W nie jest mocą przy 3000 obr/min, ale mocą przy maksymalnej prędkości obrotowej, zazwyczaj 4000 obr/min

w bloku silnika nie ma regulatora odśrodkowego, tylko mały silnik elektryczny przyklejony do gaźnika i sterowany przez skrzynkę elektroniczną, która robi wszystko, falownik i zapłon... kolejna rzecz, której nie da się naprawić...a chyba że zrobisz to kolejna karta elektroniczna, z prawdziwym falownikiem sinusoidalnym

kolejny problem nie jest w stanie zasilić całego domu jak druga grupa jeśli jest kilka zasilaczy impulsowych typu komputerowego: przechodzi w zabezpieczenie przed przeciążeniem... muszę odłączyć to co nie chce się uruchomić, a następnie podłączyć ponownie ich

dobrze zasila duże urządzenia, pompę, kuchenkę mikrofalową, suszarkę... ale wszystkie wydają dziwne dźwięki z powodu kwadratowego napięcia

kolejny absurd: jest piękny licznik godzin pracy LED, który jednak przy każdym zatrzymaniu resetuje się do zera! więc całkowicie bezużyteczne, inna większa grupa to klasyk od tego samego handlarza na tym samym liczniku grozy

na końcu wału silnika nie ma nic: alternator znajduje się po stronie koła zamachowego i jest niewiele większy od koła zamachowego wentylatora w tego typu silnikach

Czas pokaże, ile warte są inne grupy falowników? Czy prawdziwe Hondy robią sinus czy kwadrat?
0 x
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)




przez harcowanie » 29/11/10, 20:52

Tutaj, w Hiszpanii, w Brico D., mamy piętnaście dni na zwrot sprzętu, jeśli nie jest odpowiedni, 3 miesiące w Leroy M. Jeśli chodzi o tę grupę, jest to prawdziwy M.... Powód, do którego należy się odwołać, jeśli chcesz wydać: nie zapewnia fali sinusoidalnej.

Ponadto firma BD właśnie wprowadziła do sprzedaży model o mocy 4 kW. Zbiornik 25l 8 godzin pracy na pełnym naładowaniu – za 349 €

harcowanie
0 x
Okna jest ludzkim system operacyjny przez komputer.

Linux jest odwrotnie ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 29/11/10, 21:20

Nie chcę go zwracać: działa i oszczędza mi paliwo, a także odkryłem, że silniki asynchroniczne pracują w sygnałach prostokątnych znacznie lepiej, niż myślałem.

szukając w Internecie widzę, że w innych grupach falowników również nigdy nie jest określana sinusoidalność... szkoda

Przytoczyłem swoje doświadczenia, żeby nikt nie miał złudzeń

kolejna niedogodność związana z tym prądem kwadratowym: szum w telefonie i dźwięk niektórych urządzeń, np. kiepskiej jakości głośnik komputerowy

każdy, kto wybierze tego typu grupę wierząc, że ma prąd lepszej jakości, będzie zawiedziony

tak dla częstotliwości: 50.000 XNUMX Hz bez żadnych zmian!

grupa o której mówisz 4kw jeśli jest taka sama jak ta którą widzę w Angouleme to klasyczna grupa z prawdziwym alternatorem 3000 obr/min...

po historię licznika będę musiał jeszcze raz wrócić sprawdzić na innym modelu czy to nie jest usterka tylko u mnie jak źle podłączona bateria pamięci

w międzyczasie puszczam go z różnymi rzeczami, żeby zobaczyć, co ma w torbie... i od tygodnia nie osłabł
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 29/11/10, 21:34

Falowniki pseudosinusoidalne (z kwadratowym sygnałem wyjściowym) to czysta bzdura. nagrzewa wszystko, co indukcyjne! (ale naprawdę rozgrzej się do śmierci)
Przez tę, której używałem w stajni, spaliłem ładowarkę akumulatorową i silnik pompy wodnej.
To naprawdę nie są urządzenia przeznaczone do zasilania czegokolwiek innego niż stare, dobre żarówki.
W końcu znowu się rozbił (Zobacz ten temat) a że nie chce mi się znowu naprawiać tego gówna to wymieniłem na czystą zatokę, dzień i noc!
0 x
Avatar de l'utilisateur
harcowanie
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 251
Rejestracja: 31/03/07, 22:05
Lokalizacja: Castellon (Hiszpania)




przez harcowanie » 29/11/10, 23:58

Widzę, że nadal sporo zużywa!
Nie mam żadnych skarg na mój 1 litr oleju napędowego (ulepszonego) na godzinę przy mojej dużej grupie silników wysokoprężnych przy 1500 tm!

Jeśli chodzi o sygnały kwadratowe, są one dobre dla światła, chociaż moje lampy o niskim zużyciu energii (ze zintegrowaną elektroniką) mają krótszą żywotność. Fala prostokątna AC również nie jest dobra dla obciążeń indukcyjnych. tylko oporowy.

Niedawno spalił mi się falownik niesinusoidalny o mocy 2kW i nie wróciłbym już do tej technologii.
0 x
Okna jest ludzkim system operacyjny przez komputer.

Linux jest odwrotnie ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 30/11/10, 00:22

To nie ja będę reklamować falowniki kwadratowe, które uważam za bardzo żałosne nazywanie pseudo zatokami, żeby wszystkich zmylić

Kupując tę ​​grupę, ani przez sekundę nie pomyślałem, że mógł to być sygnał kwadratowy

dlatego umieściłem tę wiadomość, aby inni nie wpadli w pułapkę

u mnie to coś do rozebrania i zobaczenia jak jest wykonany alternator... ale nie zamierzam go długo używać w oryginalnym stanie, nie chcę wszystkiego spalić

najgorsze jest to, że chciałem rozebrać falownik sinusoidalny, żeby zobaczyć, co dzisiaj w nim jest: kiedy zobaczyłem tę grupę za 329 euro, powiedziałem sobie, że będę miał falownik sinusoidalny i grupę za tę samą cenę... nie udało się dla falownika sinusoidalnego

i być może zostanie to pominięte także w przypadku alternatora z magnesami trwałymi, ponieważ przy wyłączonym silniku nie czujemy twardego punktu magnesu... albo obwód magnetyczny jest dobrze zbadany!

Nie zdziwiłbym się, gdyby znalazł się prosty alternator asynchroniczny z dużą liczbą biegunów
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/12/10, 22:48

tylko wyjaśnienie, licznik nie jest taki głupi! znajduje się mały przycisk umożliwiający wyświetlenie całkowitego czasu działania lub czasu od uruchomienia...

Dziś bez problemu ma 140 godzin: najważniejsze, że się trzyma

pytanie ? Kto ma inną grupę falowników? kwadrat czy sinus? Nigdy nie widzę żadnej precyzji w reklamach
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 04/12/10, 08:50

Moim zdaniem zależy to od marki i kraju pochodzenia (a co za tym idzie i ceny)
tania chińska grupa = kwadrat
grupa marek = sinus
Ale cóż, moja uwaga jest niemal truizmem : Chichot:

Widziałem, że SDMO tworzy grupy „inwerterowe”, moim zdaniem są to sinusy.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Twoje montaże techniczne, majsterkowanie, innowacje i samodzielna konstrukcja: wykonanie obiektu lub instalacji”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 54