Układ słoneczny do mojego garażu w domku górskim

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Thierry lemani
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/10/13, 11:39

Układ słoneczny do mojego garażu w domku górskim




przez Thierry lemani » 24/10/13, 12:19

Witam,

Nie byłem pewien, gdzie poprosić o informacje. Natknąłem się na stronę energy-shop.fr, która jest firmą w Nord Pas de Calais.

Chciałbym mieć twoją opinię na temat ich zestawu słonecznego? Jeśli znasz materiały i ich jakość?

Zauważyłem ten zestaw: -http: //www.energy-shop.fr/kit-solaire/1733-kit-solaire-1000wc-24v-4000wh-jour.html

Moim celem jest zasilenie domku na dole pola, w którym chciałbym umieścić w nim mały laptop i lampkę. (Rodzaj biura Zen :-D)

Myślisz, że będzie dobrze?

Merci d'avance!
0 x
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 24/10/13, 14:28

Hi Thierry,

Pierwsze pytanie, na które powinieneś być w stanie odpowiedzieć, brzmi: ile kWh zużywasz dziennie? Czy Twój komputer to laptop czy wieża (i w tym przypadku, z jakim rozmiarem monitora?)?

Szczerze mówiąc, ten zestaw wydaje się całkowicie zbyt duży do użytku! Co gorsza, brakuje mu nawet podstawowego, niezbędnego: monitora baterii. Jak inaczej możesz stwierdzić, w jakim jest stanie naładowania? Z pewnością nie w przypadku woltomierza z dwoma kulami…

Czy widziałeś, że falownik był dodatkowy? 3977 € za ten zestaw i bez monitora to nonsens!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 24/10/13, 15:45

I jako „przypadek” jako pierwsza wiadomość wygląda trochę jak ukryta reklama ... : Chichot:

Zamiast tego odwiedź ten sklep: https://www.econologie.com/shop/solaire-photovoltaique-c-35

Na pewno znajdziesz swoje szczęście ... 10 razy taniej!
Ostatnio edytowane przez Christophe 24 / 10 / 13, 16: 33, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 24/10/13, 16:07

0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 24/10/13, 16:28

Dziękuję zapętlenie, jeśli jesteś zarejestrowany na tym drugim forum umieść link do tego tematu ... aby pokazać praktykę ...

Zablokować?
0 x
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 24/10/13, 19:47

nie, nie jestem zarejestrowany, trafiłem na to przypadkiem
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
Thierry lemani
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/10/13, 11:39




przez Thierry lemani » 25/10/13, 09:40

loopyng84 napisał:och zły pub !!!!!!!
http://forum-photovoltaique.fr/viewtopi ... 43&t=29433
:zmarszczyć brwi:


Przepraszam, że zadałem pytanie na innej stronie eksperta. Nie myślałem, że to przestępstwo!

W każdym razie jest to reklama lub nie wiem, czy praktyka ta budzi wątpliwości.

Chciałem opinii kilku osób i nie rozumiem, jak to wydaje się dziwne?

Widziałem to po tym, jak napisałeś, że masz sklep internetowy i myślę, że to cię niepokoi. Przepraszam!

Właściwie spojrzę na twój sklep, ale to nie przeszkadza, że ​​z technicznego punktu widzenia nadal nie wiem, czy to prawda w domu, czy w domu ... I czego potrzebuję!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 25/10/13, 10:03

ThierryLemani napisał:Przepraszam, że zadałem pytanie na innej stronie eksperta. Nie myślałem, że to przestępstwo!


To nie jest przestępstwo, ale jest po prostu niegrzeczne ... netykieta powinien być znany wszystkim internautom ... istnieje już od 15 lat ...
0 x
Thierry lemani
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 24/10/13, 11:39




przez Thierry lemani » 25/10/13, 10:08

Christophe napisał:To nie jest przestępstwo, ale jest po prostu niegrzeczne ... netykieta powinien być znany wszystkim internautom ... istnieje już od 15 lat ...


Przepraszam za moją niegrzeczność ... W ogóle nie przyszło mi to do głowy.

Chciałem po prostu skorzystać z wiedzy wszystkich, tu i gdzie indziej forum.
0 x
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 25/10/13, 11:28

ThierryLemani napisał:ale to nie przeszkadza, że ​​z technicznego punktu widzenia nadal nie wiem, czy jest to poprawne u ciebie czy u ciebie ... I czego potrzebuję!


Witam,

Jeśli chcesz mieć opinie, a nawet pomóc w postawionym problemie, być może konieczne byłoby okazanie się, odpowiadając - na przykład - na zadane pytania…

Określ swoje potrzeby! Mam na myśli, pod względem ilościowym. Samo użycie komputera i lampy nie wystarczy. Jakie moce Jak długo I, idąc dalej, jaka odległość od domu?

O ile naprawdę nie masz za dużo pieniędzy, nie wiedząc, co z tym zrobić, ten zestaw jest prawdopodobnie nadmierny i na pewno niekompletny (brak monitora).

Tutaj i korzystam z okazji, by wyrzucić z siebie oświadczenie. Przeciw kupcom. Koncepcja zestawów jest głęboko absurdalna i całkowicie dyskredytuje wszystko, co energia odnawialna może przynieść korzyści w zarządzaniu i zużyciu energii. Albo są przewymiarowane, a ich koszt jest o wiele za drogi w stosunku do tego, czego można oczekiwać. Lub dają złudzenie, że są w stanie samodzielnie wyżywić się zbyt chciwymi potrzebami. Ponadto często składają się z urządzeń niskiej klasy lub zawodnych i są na ogół niekompletne.

Zostało to szybko zrobione, aby przywiązać do energii słonecznej reputację albo zbyt drogich, albo całkowicie nieskutecznych. I umieścić wszystkich interesariuszy i instalatorów, młodych i starszych, w jednym koszyku pozbawionych skrupułów oszustów.

Idę dalej: troska o ekologię jest z natury diametralnie przeciwna trosce o kapitalizm. A sprzedaż „zestawu słonecznego” to jedna z najbardziej uderzających demonstracji.

Energia elektryczna jest obszarem zbyt mało znanym ogółowi społeczeństwa, a idea autonomii zachowuje w oczach największej liczby ludzi obraz utopii. Lub nieosiągalny i nierealny sen. Źle !!!

Ponieważ autonomiczna instalacja idealnie dopasowana i dostosowana do każdego przypadku jest dziś spójną, niezawodną i dostępną alternatywą dla sieci jądrowej. Alternatywa, która nie boi się już porównań z EDF i innymi dużymi operatorami. W przeciwieństwie do tego, co myśli większość, a nawet wśród tego forum.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145