Energia słoneczna do systemu nawadniania łaty warzywnej.

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
BloodyRose26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 05/01/14, 13:49
Lokalizacja: Drome (26)

Energia słoneczna do systemu nawadniania łaty warzywnej.




przez BloodyRose26 » 03/03/14, 16:47

Miłego dnia.
Przychodzę, aby zobaczyć twoją pouczającą radę dotyczącą produkcji małego systemu paneli słonecznych, który byłby w stanie obsługiwać mój system wodny, który jest obecnie przeprojektowywany (pompa hs, rozbudowa ...)

Przyszło mi do głowy kilka pytań i przepraszam, jeśli nie wszystkie są istotne, ale mogę coś o tym wiedzieć. A jeśli linki cię niepokoją, przepraszam, są tam tylko po to, by podać przykłady tego, co można wykorzystać.

- Widziałem, że zestawy solarnych pomp wodnych już istnieją ( Przykłady Ale te systemy nie mają zintegrowanej baterii, więc ten system nie jest kompatybilny z systemem hydro (bo nie ma prądu, gdy nie ma słońca iw nocy, a szkoda). - Czy byłoby możliwe wykonanie układu słonecznego z baterią? A jeśli tak, to jak...

- Mając obecnie pompę wody HS, chciałbym ją zmienić, ale na jaką? Widziałem, że jest dużo modeli, więc trochę się pogubiłem...(Chcę kupić głupią pompkę akwarystyczną, ale nie wytrzymała warunków zewnętrznych...)
Które wziąć?

- Zastanawiam się nad wstawieniem programatora 12v (jestem obecnie na 220v ale myślę, że będzie ciężko z panelami...) tego typu .

- Ile mocy będę potrzebować? Wiedząc, że na tym układzie jest więc pompa, programator i chyba nic nie zostało zapomniane...

Ile będę potrzebować ogniw, żeby dojść do ilu woltów, do jakiego natężenia, jak tę energię magazynować... Krótko mówiąc, tyle pytań...

Dziękuję za poświęcenie 5 minut na przeczytanie mnie.

Z poważaniem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
renaud67
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 638
Rejestracja: 26/12/05, 11:44
Lokalizacja: Marsylia
x 8




przez renaud67 » 04/03/14, 08:50

Witam,
musisz zacząć od obliczenia zużycia całej instalacji, a następnie wiedzieć, jaką autonomię chcesz rozpocząć, aby rozpocząć wymiarowanie panelu słonecznego i części baterii (biorąc pod uwagę nasłonecznienie).
@+
0 x
Absurdów wczoraj są prawdy dziś i jutro banałów.
(Alessandro Marandotti)
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 04/03/14, 10:59

Musimy zatem uporządkować:
ile wody potrzebujesz dziennie i pod jakim ciśnieniem?

Ze swojej strony mogę Ci pomóc elektrycznie, gdy wiesz jakiej pompy użyć i jak długo dziennie...

Jeśli natężenie przepływu około 2 l/min przy 24 barach jest wystarczające, odpowiednia byłaby pompa membranowa do łodzi, 12 lub XNUMX V. I oszczędza cenę inwertera.
0 x
BloodyRose26
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 11
Rejestracja: 05/01/14, 13:49
Lokalizacja: Drome (26)




przez BloodyRose26 » 04/03/14, 14:17

Miłego dnia,
I dziękuję za odpowiedzi.

Aby zrobić porządek,
Nie wiem, jak obliczyć lub znać ciśnienie, które muszę mieć...
Mój zbiornik na wodę stoi na ziemi, a moja pompa sprawia, że ​​podnoszę wodę do wysokości około 1,30 metra.
W moim starym systemie miałem pompę głębinową do akwarium, więc prawdopodobnie z dość niskim natężeniem przepływu (bo nie była bardzo duża, przepraszam, że specyfikacje z czasem wyblakły).
Jeździłem na rowerze od 10 minut co 40 minut na moim starym systemie.
Ale z pewnością, że dziesięć litrów na minutę wystarczyłoby, z pewnością zmniejszyłoby to liczbę cykli.
W końcu adaptacja jest tylko w czasach cyklu, aby dostosować przepływ wody, prawda?

A kiedy mówisz falownik? Rodzaj tych domowych do komputera lub innego... Lub jednego specyficznego dla 12v?
Skoro system będzie mi potrzebny również w nocy, czy koniecznie musi on być obecny w systemie?
Bo to on jest przyzwyczajony do magazynowania energii?

Przepraszam, ale obliczenia nie są moją mocną stroną, zawsze robiłem na chybił trafił iz doświadczeniem =)
Z drugiej strony, jeśli konieczne jest wykonanie / majsterkowanie / spawanie… To nie ma problemu!
0 x
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 04/03/14, 14:36

Jest zamieszanie (w informatyce jest to kompletne urządzenie do zasilania awaryjnego, więc niezbędnym elementem jest bateria, plus system zarządzania jej ładowaniem z sieci i konwersja systemu na 230 V w przypadku awarii sieci )
Więc… inwerter nie przechowuje, jest to myląca nazwa wśród informatyków. Wracając do Twojej potrzeby, myślę, że prosty wzmacniacz membranowy, taki jak ten do łodzi, byłby bardzo odpowiedni i może być zasilany bezpośrednio z akumulatora. Obniży to koszty... :-)
Ale ty mówisz o programowaniu… tam nie znam bezpośrednio programatora 12 czy 24 V, ale on musi istnieć.
Podlewasz kropelkowo? To może być interesujące i jeśli natężenie przepływu jest bardzo niskie, wspomaganie (pompa automatyczna, z przełącznikiem ciśnieniowym) obracałoby się rzadko, jeśli dodasz hydrofor (zbiornik buforowy, często z pęcherzem i pod ciśnieniem)
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 04/03/14, 18:11

Nie jestem pewien co do obowiązku baterii: rośliny działają tak jak my w zakresie zapotrzebowania na wodę: im większy upał, tym bardziej są spragnione (ewapotranspiracja).
Jeśli są odpowiednio nawadniane w ciągu dnia, prawdopodobnie nie potrzebują żadnego wkładu w nocy.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 04/03/14, 18:55

W tym przypadku o ile pompa a priori miałaby bardzo przerywaną pracę to panel i tak będzie musiał w dużej mierze pokrywać moc tej jednej, a i tak będzie działać tylko w pełnym słońcu... Myślę że mała bateria w buforze znacznie usprawniłoby instalację. Zwłaszcza jeśli nie świeci cały czas słońce lub gdy przejdą chmury.

Z drugiej strony nie wiem jak to jest z zasilaczem bezpośrednim, bez baterii i regulatora?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 04/03/14, 21:18

Przerywaność jest prawdziwym problemem tylko wtedy, gdy pojemność buforowa gleby jest bardzo niska lub jeśli system uprawy odbywa się w bardzo małych pojemnikach, które są bardzo filtrujące i/lub trudne do ponownego nawodnienia...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
stefano
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 68
Rejestracja: 15/04/13, 10:34
x 1




przez stefano » 04/03/14, 21:27

Z pewnością masz rację, w rzeczywistości nie myślałem o problemie związanym z roślinami, ale wyłącznie na poziomie elektrycznym…
Załóżmy, że pompa ma moc 100 W, ale musi pracować tylko przez 10 min/godz., wtedy prawdopodobnie wystarczyłby panel 50-70 Wp, ponieważ bateria rekompensowałaby brak zasilania panelu i miałby czas na regenerację w czasie bezczynności pompy.

Chociaż bezpośrednio, to nie jestem wcale pewien, czy wystarczy nawet panel 150 Wp… a jak wyregulować napięcie zasilania pompy w przypadku podłączenia bezpośredniego?
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 04/03/14, 21:41

Do regulacji napięcia pompy nie jestem kompetentny, przepraszam.

Jest inny sposób niż bateria buforowa: ponieważ jej rola zasadniczo polega na wygładzaniu nieciągłości źródła energii, dlaczego nie zainstalować zbiornika buforowego, który będzie uzupełniał nadmiar wody w sprzyjających okresach i redystrybuował w złych okresach?
Wymaga to jedynie dobrania rozmiaru panelu i pompy do „przeciętnej” pracy oraz dostarczenia małej baterii (typu śrubokręta) do wyłącznego zarządzania cyklami nawadniania.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116