Podłączyć PV / micro-falowniki ... więcej ???

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Podłączyć PV / micro-falowniki ... więcej ???




przez chris34 » 26/10/16, 15:09

bonjour,
obecnie posiadająca autonomiczną instalację: PV + Baterie + inwerter => elek. Chciałbym wiedzieć, czy bez problemu można by rozważyć możliwość dodania jednego lub 2 PV z MIKROINWERTERAMI podłączonymi bezpośrednio do centrali ????

Dziękuję za odpowiedź!
Chris34
0 x
Chris34
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2

Re: podłącz PV / mikroinwertery ... więcej ???




przez cień » 30/10/16, 12:42

Witam: Instalacja wykonana zgodnie z zasadami sztuki musi zapewniać marżę w% (20%) : Idea:
Podaj nam kilka szczegółów na temat swojej instalacji, ponieważ Twoja wiadomość jest zwięzła i potrzebujesz dokładnej odpowiedzi
Mam nadzieję, że poznasz odpowiedzi na swoje pytanie : Oops:
Dzień dobry
0 x
Rysować bez wyczerpania
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: podłącz PV / mikroinwertery ... więcej ???




przez chris34 » 31/10/16, 14:52

bonjour,
µOmbre, mówisz o 20% marginesie ... dokładnie jaki margines ???
dobrze, jeśli nie, zacytowałem moją instalację. Chcę tylko wiedzieć, czy istnieje ryzyko podłączenia 2 małych mikroinwerterów (2 PV 250 W) na mojej płycie.
Jeśli ryzyko „powrotu” do mojego obecnego falownika (24 V 3000 W) .... lub odwrotnie; O))

Voili!
0 x
Chris34
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88

Re: Podłącz PV / mikroinwertery ... więcej ???




przez Gaston » 02/11/16, 15:59

Jeśli dobrze rozumiem, masz instalację autonomiczną (skoro mówisz o baterii) i chcesz dodać mikroinwertery planowane na wtrysk do sieci :?

Moim zdaniem jest to wykonalne, ale prawdopodobnie są pewne ograniczenia:
  • Aby inwertery wtrysku działały, „główny” falownik musi koniecznie być „czystą falą sinusoidalną”.
  • zużycie musi być większe niż moc dostarczana przez PV falowników wtryskowych, w przeciwnym razie napięcie po stronie AC wzrośnie i przekroczy tolerancje jednego z falowników. Jeśli masz szczęście, to inwerter (y) wtryskowy wyłączy się najpierw (i nic się nie stanie), w przeciwnym razie główny falownik wyłączy się, co spowoduje wyłączenie falowników. wtrysk ... a co za tym idzie zasilanie.
  • wreszcie istnieje możliwość, że główny falownik nie obsługuje obecności mikroinwerterów ...

Czy celem jest zwiększenie dostępnej mocy, gdy jest słonecznie, czy zwiększenie autonomii (w tym przypadku mogą istnieć inne rozwiązania) :?
1 x
chris34
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 110
Rejestracja: 18/08/11, 17:34
Lokalizacja: Lodeve (34)
x 4
Kontakt :

Re: Podłącz PV / mikroinwertery ... więcej ???




przez chris34 » 12/12/16, 19:02

Cześć Gaston,

Wracam po… długim czasie (zmartwienia…) W każdym razie.
Dziękuję za Twoją odpowiedź. W rzeczywistości dokonałem modyfikacji, którą mi pomogliście (PV + regulator Victron 100/50). Działa ... naprawdę lepiej niż wcześniej! : Mrgreen:
. Ale ... nadal chciałbym mieć chouïę o sile +.
Więc powiedziałem sobie (na pewno lubbie!), Że mogę po prostu dodać 2 duże PV (250 Wp każdy), aby pomóc tylko w ogrzewaniu moich 2 małych cumulusów (zasilanych 110V !!!): O) Uff! .... a zatem odciążyć moje 2 pule baterii.
Te do PV byłyby podłączone (przez ich mikroinwertery) do panelu domowego.
Cóż, pomysł może być dość szalony, zaczynam zdawać sobie sprawę ...
0 x
Chris34

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 160