Ekonomiczny i ekologiczny system grzewczy

Forum słoneczna fotowoltaiczna PV i wytwarzanie energii elektrycznej z energii słonecznej promieniowania bezpośredniego.
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84

Ekonomiczny i ekologiczny system grzewczy




przez loopyng84 » 03/04/14, 16:25

0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/04/14, 17:20

Hej, hej, czy to brzmi jak rozwiązanie późnej firmy Ecolo, Econo? Gembloux około 2007 roku?

Cholera, nawet nie pamiętam imienia tego gościa ... był architektem, panie de ... z muszką

Christophe, pamiętasz?

Cóż, oczywiście w Belgii dodał pompę ciepła.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
loopyng84
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 114
Rejestracja: 12/01/13, 07:38
Lokalizacja: 84




przez loopyng84 » 03/04/14, 17:27

Słoń napisał: dodał dodatkową pompę ciepła.



co odpowiada, ponieważ wykorzystuje termodynamiczny podgrzewacz wody
0 x
„nie dziedziczymy ziemi po naszych przodkach, pożyczamy ją od naszych dzieci” St Exupéry
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 03/04/14, 19:41

Żaden słoń Nie pamiętam jego imienia, ale spotkałem go w kilku salonach ... jego rozwiązania były dobre ... może za bardzo stąd bankructwo ...

w przeciwnym razie opis linku przypomina mi system, który mam w domu ... Osobiście potrzebuję kilku metrów sześciennych, aby dodać, ale jestem w trudniejszym regionie! Myślę, że na południu Lyonu byłbym niezależny ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 04/04/14, 10:07

Christophe napisał:inaczej opis linku przypomina mi system jaki mam w domu ...
Oprócz przechowywania w ziemi zamiast w wodzie ...

Mnie przypomina monomanię dedeleco ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/04/14, 15:31

Zaleta przechowywania w gruncie pod płytą jest ogromna:

stosunkowo niedrogi „zbiornik” w porównaniu do jego objętości

wpływ na temperaturę płyty parteru

zero luzu
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 05/04/14, 13:07

To nie ziemia jest droga, ale „urządzenie”, które należy zainstalować, aby wtryskiwać ciepło i je odzyskiwać ... W niskich temperaturach objętości szybko stają się duże, więc instalacja ...

Woda ma tę zaletę, że jest płynna (więc możemy zadowolić się dość ograniczonymi cewkami; ruchy konwekcyjne zrobią resztę) i ma najwyższą pojemność cieplną ...

„Zbadałem” kwestię kanadyjskiej lokalizacji, ale nie znalazłem wiarygodnych danych na temat „inwestycji” poczynionej w odniesieniu do energii możliwej do magazynowania / odzysku ...

Otóż, jeśli ktoś ma dane o pojemności gruntu i wydajności składowiska podziemnego bez izolacji (więc kalorie zawsze tracimy na obrzeżach), to jestem kupującym na ewentualne magazynowanie ciepła odpadowego z naszej biogazowni. i odzyskać jego część zimą, aby ogrzać szklarnię ...

Albo czy ktoś może wykonać takie dynamiczne obliczenia! ???
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/04/14, 08:08

To wszystko, jego nazwisko wróciło do mnie, gdy przeczytałem listę odznaczonych i nobilitowanych przez króla w tym roku (nie jest, ale krewnym).

Firma nazywała się ECONO SA, powstała w Gembloux, a mężczyzna nazywał się (nie wiem, czy nadal żyje) José Maria de Laminne de Bex.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 16/04/14, 11:52

Słoń napisał:Firma otrzymała nazwę ECONO SA
Le strona nadal istnieje, ale wydaje się, że nie zmieniło się od 2004 roku :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 18/04/14, 00:44

Jeśli zauważysz, pokazujesz nam tutaj strony podstawowe w users.skynet. Adres econo.be już nic nie daje. Wchodząc na stronę banku skrzyżowań dróg dla przedsiębiorstw nie można znaleźć firmy Econo SA. Musiała zbankrutować około 2010 roku
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Energia odnawialna: energii słonecznej"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 78