Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 12/10/18, 14:04

To nie to samo ! „Intruzja” cząstek może mieć brutalne natychmiastowe skutki (ostra toksyczność). Niemniej jednak odparowuje/jest odprowadzany.

Ale rzeczywiście, między dżumą a cholerą...
1 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez być chafoin » 12/10/18, 21:14

Cząsteczki, jak sądzę, masz na myśli zabiegi fitosanitarne upraw...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 12/10/18, 22:36

Tak, dzięki za poprawienie tego pomyłki - chodziło mi o "mgiełkę" pestycydów, to są bardzo drobne kropelki, które potem odparowują lub opadają, przyczepiają się do żywopłotów (które są ochroną)...

Oczywiście nie cząstki oleju napędowego.
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez być chafoin » 12/10/18, 23:26

Tak, bez wątpienia istnieje duża różnica w przypadku drobnych cząstek zanieczyszczeń miejskich, nawet jeśli dryf pestycydów może osiągnąć względne odległości: kilka kilometrów według tego badania, co jest tyle warte (dane zaczerpnięte z USA). http://www.omafra.gov.on.ca/french/crops/hort/news/hortmatt/2013/16hrt13a2.htm Komentarz jest niejasny, ale jeśli dobrze zrozumiałem wykres, małe porcje produktu z każdym rozpyleniem systematycznie przekraczają 60m. Co więcej, mimochodem mówią również o „cząsteczkach” do leczenia. Kolejny zaskakujący fakt według tego dokumentu:
Pary tworzą się, gdy kropelki aerozolu odparowują podczas aplikacji, ale także po rozprowadzeniu pestycydu na ziemi i wyschnięciu roślin.
Oznaczałoby to, że nawet jeśli rolnicy zwracają uwagę na warunki klimatyczne podczas zabiegu, to opary mogą powstawać (wyobrażam sobie zresztą w mniejszej ilości!) później, na przykład przy dobrej dmuchawie, która rozprasza i wentyluje to wszystko jak zagadka!

W rzeczywistości wątpię, czy istnieją poważne badania na ten temat, ale hej, nie bez powodu wszędzie znajdujemy pozostałości pestycydów…

Wiemy trochę o tym samym problemie w Gironde z leczeniem winorośli, które podejrzewa się o zatrucie dzieci w szkole. Trzeba powiedzieć, że tutaj winorośl jest wszędzie. Są zasady rozłożenia zabiegów, ale w domu nie mam wrażenia, że ​​są one respektowane czy kontrolowane. Jedno idzie z drugim.

Nawiasem mówiąc, na wsi jest mniej korków, ale ludzie częściej korzystają z samochodu iz pewnością jest więcej ogrzewania drewnem, które również dużo zanieczyszcza.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 15/10/18, 12:48

Niegrzeczny HS, ale nie mogę pomóc ...

Halucynuję czy co ????

Donald Trump nie zaprzecza już zmianom klimatycznym, ale ma nadzieję na powrót do normalności

W listopadzie 2012 roku Donald Trump napisał: „Koncepcja globalnego ocieplenia została stworzona przez i dla Chińczyków, aby uczynić amerykańską produkcję niekonkurencyjną. »

„Nie zaprzeczam zmianom klimatycznym. Ale równie dobrze może wrócić. Mówimy o… milionach lat” – powiedział Donald Trump w CBS.

W wywiadzie wyemitowanym w programie CBS 60 Minutes w niedzielę 14 października prezydent Donald Trump wyjaśnił swoje podejście do zmian klimatu.

„Myślę, że coś się dzieje. Coś się zmienia i znowu się zmieni – powiedział. „Nie sądzę, żeby to była mistyfikacja. Myślę, że prawdopodobnie jest różnica. Ale nie wiem, czy to dzieło człowieka. Powiem tak: „Nie chcę dawać miliardów dolarów. Nie chcę stracić milionów miejsc pracy. Kontynuuje: „Nie zaprzeczam zmianom klimatycznym. Ale równie dobrze może wrócić. Mówimy o ponad… milionach lat. »


https://www.lemonde.fr/climat/article/2 ... 52612.html

I wierzę, że wybiorą go ponownie! To znaczy, czy Churchill miał rację: „Demokracja jest najgorszym reżimem – poza wszystkimi innymi wypróbowanymi w przeszłości. (Demokracja jest najgorszą formą rządów – poza wszystkimi innymi formami, które były od czasu do czasu wypróbowywane.)
1 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 15/10/18, 14:52

Towarzysze z południa Francji do walki ze ślimakami znalazłem:


„Żółwie śródziemnomorskie [dawniej żółw Hermanna] są roślinożercami, nawet jeśli jedzą kilka ślimaków, gdy są w ogrodzie."
1 x
Avatar de l'utilisateur
Adrien (były nico239)
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9845
Rejestracja: 31/05/17, 15:43
Lokalizacja: 04
x 2150

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Adrien (były nico239) » 15/10/18, 16:10

W innym rejestrze mógłbyś mi to wyjaśnić

„Wiązanie azotu z powietrza
Azot z powietrza jest wprowadzany do gleby na różne sposoby.
Wyładowania elektryczne wytwarzane przez burze syntetyzują z tlenu i azotu w powietrzu tlenek azotu, który woda deszczowa przenosi do gruntu, wzbogacając w ten sposób kilka kilogramów azotu azotawego lub azotawego na hektar rocznie”.

źródłowa historia rolnictwa światowego autorstwa Mazoyera i Roudarta
0 x
Avatar de l'utilisateur
być chafoin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1202
Rejestracja: 20/05/18, 23:11
Lokalizacja: Gironde
x 97

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez być chafoin » 15/10/18, 16:40

Did67 napisał:Towarzysze z południa Francji do walki ze ślimakami znalazłem:
„Żółwie śródziemnomorskie [dawniej żółw Hermanna] są roślinożercami, nawet jeśli jedzą kilka ślimaków, gdy są w ogrodzie."


Tak, to może być interesujące, ale jak często spotykamy się z problemem dżdżownic, które są zwierzętami dość zbliżonymi do ślimaków (zmiennocieplne, nocny tryb życia...)... i które potencjalnie są również częścią diety żółwia Hermanna .
Sporadycznie może jeść owoce, bezkręgowce (ślimaki, stonki, chrząszcze, dżdżownice), a także szczątki zwłok czy odchody ssaków.
http://www.tortue-hermann.eu/fr/la-tortue-d-hermann/son-mode-de-vie_33.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 17/10/18, 18:30

Porozmawiajmy o ogrodzie!!!

Otrzymałem dzisiaj klasę szóstą z Ecole Alsacienne de Paris. Bardzo ciekawe ćwiczenie!!! I nowa aktywność na moim ukłonie...
1 x
Moindreffor
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5830
Rejestracja: 27/05/17, 22:20
Lokalizacja: granica między północą a Aisne
x 957

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Moindreffor » 17/10/18, 19:48

Did67 napisał:Porozmawiajmy o ogrodzie!!!

Otrzymałem dzisiaj klasę szóstą z Ecole Alsacienne de Paris. Bardzo ciekawe ćwiczenie!!! I nowa aktywność na moim ukłonie...

Studenci cyklu 3 (CM1 CM2 6th) są najciekawsze, nadal są dość ciekawe i nadal chcą się uczyć
0 x
„Ci, którzy mają największe uszy, nie są tymi, którzy słyszą najlepiej”
(ode mnie)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 250