Le Potager du Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 10/01/17, 20:27

To samo, nie zrozum mnie źle: to dobrze, bo nie jestem formalny, na 100% pewny, jeśli chcesz, że oczekuję krytyki (konstruktywna, jak powiedziałem w PS, aby uniknąć, umieszcza mi dokumenty popularyzatorskie, które tylko powtarzają to, co inni pisałem wcześniej lub że jestem cytowany tak a taki, który pozwala sobie myśleć bez sprawdzania ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 10/01/17, 20:35

sicetaitsimple napisał:

Jeśli więc chcesz umieścić tę samą masę (a więc teoretycznie ten sam wkład humusowy, jeśli weźmiemy pod uwagę, że K1 i wilgotność są tej samej kolejności), konieczne jest umieszczenie podwójnej objętości. Czyli około 40 cm słomy?



Dobrze, rozumiem. Ale nie rozumiem w ten sposób: i tak mam nadwyżkę; mój wskaźnik materii organicznej gwałtownie wzrośnie (można to zobaczyć przy okazji); sytuacja się poprawi ...

„Dozuję” pieluchę przede wszystkim ze względu na zwalczanie chwastów: wystarczy, żeby być cicho!

Okazuje się, że nagle dużo przynoszę (poza P, bez wątpienia, obliczeń na niektóre warzywa - ale musiałbym mieć plony!), Co jest potrzebne, aby dobrze karmić moje warzywa. Może za dużo? Co mnie trochę martwi ...

I nagle dodaję nadmiar substancji humusowych, co jest dobre ... Zwłaszcza, że ​​dodam BRF, żeby wyleczyć moje grzyby.

I nagle, nagle, również bardzo dobrze się odżywiam (lepiej niż „kompostery” czy „permakultura słomy” - nie mówię o kapeluszu!) Moje żywe organizmy, w tym moje robaki.

Ale rzeczywiście, w przypadku słomy byłoby to mniej oczywiste. Wybrałem więc siano i wymyśliłem (by tak rzec - odkąd wiemy, że Ruth Stout robiła to 60 lat wcześniej) fenokulturę.

Nie ma sensu „odwracać” tego. Gdybym nie używał siana, nie byłoby mnie tutaj, stukając!
0 x
regis67
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 10/01/17, 20:34

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez regis67 » 10/01/17, 20:47

Witam Didier,

Oglądałem Twoje filmy na You Tube. Również konferencja i ja myślę o wdrożeniu Waszego postępowania w sprawie siana. Mam jednak pytanie. Ogródek otrzymam prawdopodobnie na początku marca. Jaką radę zrobić, skoro na konferencji mówisz, że w listopadzie trzeba siano wyłożyć, co bym zrobiła później.

Czy w marcu można włożyć brf i warstwę siana, a w listopadzie odnowić warstwę?

Z góry dziękuję za twoją radę.

Myślę, że spędzę wczesną wiosnę, jeśli będziesz mieć wolne, ponieważ pochodzę z regionu Sélestat.

Régis
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 10/01/17, 20:50

„Otrzymałeś”: bez wątpienia jesteś Alzatczykiem!

Odrzucam idealną sytuację w moich filmach. Kto ma potem idealne życie ???

Więc w tym roku musisz poprawić! Wtedy to się ułoży!

Jak: zobacz moją odpowiedź dla Patryka tutaj: rolnictwo / jak-położyć-siano-t15064.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 10/01/17, 20:57

Did67 napisał:
Dobrze, rozumiem. Ale nie rozumiem w ten sposób:



Moja taktyka, jeśli chcesz: rób tak mało, jak to możliwe, bez zanieczyszczania, zbierania maksimum, bez leczenia ...

Bilans humusowy, siedzę na nim ... Widzę, że się poprawia. Nie próbuję wkładać tak dużo i tak dużo. Nie obchodzi mnie to.

Obliczona również płodność; Widzę, czy rośnie; rośnie ... Gdyby nie rosło, szukałbym przyczyny i rozwiązania ... Ale rośnie, nawet masowo. Więc nie patrzę.

Nie obchodzi mnie „robienie tego dobrze” (lub „powinno”…). Nie obchodzą mnie przewodniki, bo widzę, że to głównie ... bzdury.

Nie zależy mi na tym, żeby zrobić to dobrze: myślę, że tam się rozchodzimy i tworzymy nieporozumienia. Wydaje mi się...

Ale przede wszystkim musisz się tym martwić. Pomaga mi to sprawdzić, obliczyć, czasem zrozumieć!
0 x
ogród targowy
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/09/16, 19:56
x 10

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez ogród targowy » 10/01/17, 21:18

0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 10/01/17, 21:47

Średnica wydaje mi się mała dla standardowych „wiader” (średnica 6 cm); powinno to wystarczyć dla roślin na talerzach.

A co z siłą potrzebną w nieobrobiona gleba ???? Uchwyt wydaje mi się „słaby”. Lub wysokie ryzyko MSD (schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego).

Postawiłbym również ogranicznik głębokości, aby nie musieć mierzyć wysiłku.
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9873
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez sicetaitsimple » 10/01/17, 22:20

Did67 napisał:Ale przede wszystkim musisz się tym martwić. Pomaga mi to sprawdzić, obliczyć, czasem zrozumieć!


Muszę przyznać, że nie do końca rozumiem Twój post, nawet gdybym wziął tylko ostatnie zdanie.

Nie obchodzi mnie nic, co dotyczy różnych i różnorodnych technik mniej lub bardziej ekologicznego ogrodu warzywnego, niezależnie od stosowanych technik. Niezależnie od tego, czy działa lepiej, czy gorzej, to inny temat, równie dobrze możemy przejść do techniki, która działa. To właśnie próbuję zrobić, a Twój wkład jest cenny.

Z drugiej strony, Twoje (podsumowuję trochę brutalnie ...) „Nie obchodzi mnie to tak długo, jak to działa” trochę generał mi trochę przeszkadza. Być może to moja działalność zawodowa w dziedzinie energetyki sprawia, że ​​tak reaguję, zawsze staramy się precyzyjnie optymalizować plony lub przynajmniej stosunek zysku do kosztów.

Tym bardziej, że każdy ogród warzywny jest szczególnym przypadkiem, z jego glebą, klimatem i łatwo dostępnymi zasobami w pobliżu, zarówno fizycznie, jak i pod względem kosztów. Mówisz to sam w swoim filmie o „innej materii organicznej”.

Krótko mówiąc, jestem raczej w podejściu „czym jest materia organiczna, którą mam łatwo i niedrogo i jak ją wykorzystam” w ogólnych zasadach pokrycia żywej ziemi, a nie „w dodatku siano i resztki”.

Myślę, że w przypadku „fenokultury 2.0” raczej należy szukać tego podejścia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Did67 » 10/01/17, 23:05

sicetaitsimple napisał:
Z drugiej strony, Twoje (podsumowuję trochę brutalnie ...) „Nie obchodzi mnie to tak długo, jak to działa” trochę generał mi trochę przeszkadza. Być może to moja działalność zawodowa w dziedzinie energetyki sprawia, że ​​tak reaguję, zawsze staramy się precyzyjnie optymalizować plony lub przynajmniej stosunek zysku do kosztów.



Tak ja też.

Zdanie z ciasteczkami, które nie jest moją dokładną myślą. Nie obchodziło mnie, że było to zgodne z „zasadami powszechnie uznanymi za słuszne”, byłoby to sprawiedliwsze.

Wręcz przeciwnie, staram się optymalizować. W szczególności, aby ograniczyć moją pracę. Aby uzyskać „dostrzegalne” plony, niekoniecznie największe (pisałem, że posiadanie największych nie jest moim tematem; mówię o moim ziemniaku) ... itd ... inne obliczenia, ukryte, rzeczywiście ... Mówiłem nawet „strojenia” mojego ogrodu jak Ferrari. Ale po stronie organizmów żywych w glebie. Brak czystości powierzchni.

Zapominasz, co napisałem. To było szczególnie głupie (jak dla mnie mam prawo, tak, tak!). Wpadasz w moje bzdury!

[Wychodzę, jest napisane; Nie nadużywam moich praw moderatora, aby usunąć lub poprawić po fakcie; Roszczę sobie prawo do zgubienia się!]
1 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: The Kitchen Garden Sloth: Ogrodnictwo bez zmęczenia ponad Bio




przez Ahmed » 10/01/17, 23:10

Byłbym bardziej pobłażliwy niż ty, Zrobił: pewna szerokość geograficzna jest dopuszczalna (zwłaszcza, że ​​czasami jest nieunikniona z powodu naszej ignorancji), gdy wiemy, że natura ma bardzo rozbudowane mechanizmy regulacyjne i adaptacyjne, do tego stopnia, że ​​w większości przed nami uciekają.
2 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 135