Jak umieścić siano?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Jak umieścić siano?




przez Patrick94 » 08/01/17, 11:52

Cześć did67
Dostarczyłem siano, ale bele były sześcienne i przede wszystkim bardzo zwarte, więc wolałem je rozdrobnić przed położeniem na ziemi. Czy dobrze zrobiłem?
A także, o czym pisałem na początku stycznia, czy gleba będzie gotowa, gdy nadejdzie czas siewu?
Ostatni punkt, twoją metodą musisz zrobić sadzonki w doniczkach przed sadzeniem i kiedy trzeba zacząć
Z góry dziękuję dsl za wszystkie te pytania, ale muszę zostać zaliczony do kategorii Wielkich Początkujących
Patrick
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak ułożyć siano?




przez Did67 » 09/01/17, 15:18

Przepraszam, pominąłem Twój wątek! Zwykle przechodzę od razu do wskazanych mi postów, „pomijam” te, które mnie mało interesują. Alerty dotyczą tylko wątków, w których już interweniowałem, a nie nowego...

1) Szkoda, że ​​wentylacja. W przypadku „beli równoległościennych” należy pobierać „kawałki” siana jeden za drugim i układać je w mozaice możliwie najbliżej siebie.

Poszukujemy zwartej osłony siana (aby nie przepuszczało światła) i regularnej (aby nie tworzyły się „dziury”, gdy rozpoczyna się „trawienie” siana, jego rozkład).

2) Ale to nie ma znaczenia. Zakładamy, że nadal będzie padał deszcz (śnieg?) i w naturalny sposób opadnie.

3) Prawdopodobnie będzie „w sam raz” na pierwsze sadzonki – trawa nie może być „martwa”. Będziesz musiał „sondować” (mieć ciekawość, aby podnieść róg zasłony...). Do siewu późnym latem/jesiennym powinno wystarczyć, jednak...

4) W tym przypadku tak, w Twoim interesie leży przygotowanie jak największej liczby roślin w doniczkach, które będziesz mógł sadzić przez siano, gdy tylko gleba się rozgrzeje i wysuszy, nawet jeśli trawa jeszcze nie jest 100% zniszczone. Przygotowuję film o sadzeniu („gołe korzenie” i „wiadra”), na podstawie znalezionych „szuwarów”. Z kilkoma wyjątkami (np. marchewką), większość warzyw przygotowuje się w doniczkach...

PS: „Świetni początkujący” bardzo mnie interesują, ponieważ zmuszają mnie do zadawania sobie pytań, do próby jasnego wyjaśnienia – dokładnie to próbuję zrobić w książce, nad którą obecnie pracuję.
0 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 10/01/17, 17:43

Dziękuję za tę odpowiedź,
1/Nawet dosypałem dużą ilość siana, więc na pewno opadnie naturalnie po dzisiejszym deszczu..
2/Chciałbym móc siać na wiosnę.. (być może jestem zbyt niecierpliwy..)
3/Poza tym odnośnie sadzenia (tak się mówi) nie bardzo rozumiem, czy radzisz robić bruzdy w sianie, czy wolisz zwykły dołek... Wydaje mi się, że widziałem jedno i drugie w Twoich filmach
CDT
Patrick
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12307
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2968

Re: Jak ułożyć siano?




przez Ahmed » 10/01/17, 18:17

Siew odbywa się oczywiście w bruździe, ale sadzenie wymaga jedynie otwarcia otworów i być może obejdziemy się bez tego za pomocą laski...
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak ułożyć siano?




przez Did67 » 10/01/17, 19:27

Tak!

A wideo z plantacji (awarie, zostawmy to komputerom!) jest właśnie „wgrywane”.

rolnictwie / ogrodnictwie-bardziej-niż-bio-en-wysiewu-live-bez-zmęczenie t13846-3550.html

I rzeczywiście, aby posadzić pory, bez żadnego technicznego powodu, po prostu z przyzwyczajenia, „głupio”, więc narysowałem bruzdę bruzdą, aby zaznaczyć linię i trochę „zakopać” por. Daje to wybieloną część, gdy linia się zamyka. W tym przypadku da się to obronić: zawsze robiłam bruzdy pod pory. Byłem głupi, że użyłem tego jako przykładu przy tworzeniu filmu!!!

Wszystko inne sieję bezpośrednio przez siano.
0 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 12/01/17, 20:38

Ok, obejrzę twój film
Z drugiej strony kolejne praktyczne pytanie.
Kiedy siać w doniczkach?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak ułożyć siano?




przez Did67 » 12/01/17, 21:01

BARDZO zmienne w zależności od regionu.

W domu celuję w montaż na miejscu na początku maja. Więc zaczyna się w połowie marca, w zależności od pogody...
0 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 15/01/17, 08:16

A czy w przypadku regionu paryskiego jest tak samo?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Jak ułożyć siano?




przez Did67 » 15/01/17, 10:48

Prawie tak. Czasami jest o 1 lub 2 stopnie cieplej, więc ryzyko przymrozków jest zmniejszone...

Ale z drugiej strony nie mamy wiarygodnych prognoz na okres dłuższy niż 7 dni. Tak czy inaczej, zawsze pozostanie to „hazardem” – który podejmuję bez wahania. Tym bardziej, że coraz więcej nasion sama produkuję. Moje jedyne ryzyko to utrata kilku sadzonek. Jeśli się „spali”, sieję ponownie (czy to w doniczkach, czy w bruzdach, dlatego ponownie wykorzystuję wykonaną pracę; nie jest to całkowita „niepowodzenie”).
0 x
Patrick94
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 12
Rejestracja: 04/11/16, 09:40
x 1

Re: Jak ułożyć siano?




przez Patrick94 » 15/01/17, 14:57

Ok dziekuje
Niepokoi mnie trochę innym pytaniem od początkującego ...
Które nasiona powinny być sadzone jako nasiona, a które nasiona należy sadzić bezpośrednio?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 448