Jak zaizolować kamienną ścianę od wewnątrz

Pomoc i doradztwo dla rzeczywistej pracy w nowych lub renowacji, wewnętrzne lub zewnętrzne.
Fabrylilly
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/08/14, 14:04

Jak zaizolować kamienną ścianę od wewnątrz




przez Fabrylilly » 27/08/14, 14:17

Bonjour à tous,
Przeczytałem już wiele podobnych informacji, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc oto jestem ...
Kupiłem kamienny dom w Beaujolais, mur 60cm, nieizolowany na zewnątrz ani z przodu (ale wewnątrz nie ma żywego kamienia). Chciałbym zaizolować ją od wewnątrz wełną konopną i opóźniaczem parowania w podszewce, ale nie jestem pewien, czy to dobry pomysł ...
co myślisz
Dobry pomysł czy nie?
Merci d'Avance
Fabry
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Jak ocieplić kamienną ścianę od wewnątrz




przez Cuicui » 27/08/14, 16:19

Fabrylilly napisał:Bonjour à tous,
Przeczytałem już wiele podobnych informacji, ale nie otrzymałem odpowiedzi, więc oto jestem ...
Kupiłem kamienny dom w Beaujolais, mur 60cm, nieizolowany na zewnątrz ani z przodu (ale wewnątrz nie ma żywego kamienia). Chciałbym zaizolować ją od wewnątrz wełną konopną i opóźniaczem parowania w podszewce, ale nie jestem pewien, czy to dobry pomysł ...
co myślisz Dobry pomysł czy nie? Z góry dzięki Fabry
Izolacja od wewnątrz jest dobrym pomysłem, jeśli chcesz zachować oryginalny wygląd ścian zewnętrznych i jeśli mostki termiczne nie są zbyt kłopotliwe. Co powoduje problemy? Zasada izolacji wewnętrznej czy zastosowane materiały?
0 x
Fabrylilly
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 27/08/14, 14:04




przez Fabrylilly » 27/08/14, 17:41

Moje pytanie dotyczy materiałów do izolacji. Czy wełna konopna to dobry pomysł? Z hamulcem parowym czy bez? A na koniec to placo?
Merci d'Avance
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 27/08/14, 23:54

Fabrylilly napisał:Moje pytanie dotyczy materiałów do izolacji. Czy wełna konopna to dobry pomysł? Z hamulcem parowym czy bez? A na koniec to placo? Z góry dziękuję
Paroizolacja zainstalowana na izolacji po wewnętrznej stronie domu jest dobrym rozwiązaniem, aby zapobiec kondensacji wilgoci w domu w izolacji. Nie używam wełny konopnej, nie mam zdania na ten temat i nie mam a priori negatywnych opinii. Uważam, że placo jest praktyczne, wydajne i ekonomiczne.
0 x
LG33
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 09/04/14, 12:18




przez LG33 » 28/09/14, 17:20

Paroizolacja czy raczej hamulec parowy?

Czy masz obawy dotyczące wilgotności?
Jaki rodzaj kamienia i jak on jest w środku? (tynk wapienny, cement, tynk ...)

Jestem w tym samym przypadku co ty, zamierzam nadrobić płaskość ścian (które w moim domu mają otwory z powodu miękkiego wapienia) powłoką z piasku wapiennego, następnie panel konopny, paroizolacja i płyta gipsowo-kartonowa, a następnie farba, która pozwala oddychać płytom gipsowo-kartonowym

Z tego, co zrozumiałem podczas moich badań, nie powinno być w szczególności powietrza między izolacją a ścianą, jeśli nie kondensacja i wilgotność.

Izolacja wewnętrzna, aby kamienie były widoczne na zewnątrz?
0 x
Mireille90
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 08/10/14, 13:36




przez Mireille90 » 17/10/14, 14:30

Myślę, że wełna konopna i włókno drzewne są bardzo praktyczne i interesujące.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 18/10/14, 01:57

Z doświadczenia radzę nie izolować od wewnątrz. W rzeczywistości spowoduje to utratę termicznego koła zamachowego budynku. Zimą będziesz tylko zadowolony, ale latem będzie gorąco. Bardzo gorąco

Zaleca się izolację od strony zewnętrznej.

Teraz, jeśli chcesz izolować od środka. są gotowe tynki izolacyjne. T umieszcza średnio + - 5 cm, a następnie go narzucisz.

To właśnie zrobiłem z zaletami i wadami, o których ci mówiłem.
Dla twojej informacji, płytki frigolite są bardzo dobre. Najlepiej stosować na suficie. Jest naprawdę delikatny do uderzeń.

Jestem bardziej za powłoką niż izolacją z parą. Rzeczywiście, wilgotność wytwarzana przez mieszkańców budynku musi być ewakuowana. Pożądana jest zatem oddychająca ściana.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28765
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5556




przez Obamot » 18/10/14, 11:44

Całkowicie zakazać izolacji od wewnątrz, chyba że nie jesteś właścicielem!

Bo jeśli jest źle zrobione, może dojść do namnożenia się grzybów w ścianach (często w źle utrzymanym budynku lub nie), które zaatakują zaprawę, a potem trzeba je zburzyć: żegnaj dom! Jak już wspomniano powyżej, mostki zimna, nawet jeśli „nie są uciążliwe”, powodują wilgoć statyczną w „słabych punktach” konstrukcji: i od tego się zaczyna!

Tak więc zimne mosty, które nie są odpowiednio traktowane, stanowią zagrożenie (ale z natury nie da się im zaradzić: jeśli tam są, to są, nawet jeśli izolujemy ...)

Wybór między tym a estetyką „oryginalnego wyglądu” jest szybki. Mądrość musi nas popychać do izolacji od zewnątrz.

Trudno powiedzieć, czy ta lub inna izolacja jest dobra, czy nie. To nie my decydujemy, czego użyć, to zależy od kryteriów, obliczeń izolacji zgodnie ze stosunkiem „który proponowaliśmy osiągnąć”, lokalizacji budynku, wysokości nad poziomem morza, bliskości roślinności, samej natury ściany, wilgotność względna w zimnych porach roku, statystyki nasłonecznienia i know-how osoby montującej izolację, która zdecyduje, którą i gdzie zainstalować (i prawdopodobnie w zależności od budżetu). W każdym razie dobrze wykonana izolacja zewnętrzna zwróci się automatycznie dzięki uzyskanym oszczędnościom na ogrzewaniu.

Istnieje kilka przykładów udanych witryn z zewnętrzną izolacją w tym forum, Wraz z ewolucją standardów RTT lepiej to zrobić, ponieważ prędzej czy później wiążące wymagania zmuszą właścicieli do wykonania tej pracy, nie trzeba płacić dwa razy, starając się uzyskać niewielkie oszczędności, które często są równoznaczne z dużymi wydatkami ...
0 x
lapouleda
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 15/12/14, 16:39




przez lapouleda » 15/12/14, 16:50

Byłbym również odradzał izolację wewnętrzną. Dlaczego Ponieważ, jak mówi Obamot, grzyby mogą się rozmnażać i tam wcale nie jest to ta sama historia. To nieszczęście przydarzyło się rodzinie w naszej wiosce, w wyniku czego dom musiał zostać zburzony (zdajesz sobie sprawę z młodej pary lat 35 z dzieckiem 1!). Nie twierdzę, że ten problem wilgotności był jedynym i że w ich domach nie było żadnych innych wad projektowych, ale w każdym razie wolą izolację z zewnątrz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 17/12/14, 19:58

Izolujemy ten typ budynku, aby zachować tradycyjny wygląd zewnętrzny

To są stare kamienie, które muszą oddychać

Dlatego konieczne jest zamontowanie przegrody półstylowej ze sztywną izolacją z wełny mineralnej, pozostawiając wentylowaną przestrzeń powietrzną. między ścianą a izolacją



ZOBACZ PRZYKŁAD TUTAJ
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

Powrót do "remontu, budowy i pracy Nieruchomości: pomocy, porad i metod ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 19