PSA: pełny garnek na silniku benzynowym

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

PSA: pełny garnek na silniku benzynowym




przez martien007 » 11/06/08, 00:30

Potwierdzenie tego, co powiedział Bucheron:

http://www.orange.fr/bin/frame.cgi?u=ht ... 55102.html

PSA opracuje silnik benzynowy do małych samochodów!!!!! jak prosty „koszt na pompie” może zmienić politykę Ret D; to dowód na to, że wszystkie zalety diesla były mistyfikacją, a więc kłamstwem związanym z niską ceną diesla i tyle… nikomu nie możemy wierzyć. :zaszokować:

Zdajemy sobie sprawę, że filtry cząstek stałych w małych samochodach stają się zbyt drogie, biorąc pod uwagę cenę oleju napędowego. : Lol:
0 x
Bougonnator
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 07/06/06, 11:06
Lokalizacja: Ile de France




przez Bougonnator » 11/06/08, 14:34

Pozytywną stroną jest to, że mniejsze silniki będą emitować mniej cząstek stałych, przeznaczonych do krótkich podróży miejskich i nie mających czasu się nagrzać.
Wspomniane w artykule samochody hybrydowe PSA są tak samo znane jak potwór z Loch Ness czy Yeti: wszyscy o nich słyszeli, ale nikt nigdy nie widział, jak jeżdżą.
Pomyśleć, że jakiś czas temu obiecano nam hybrydy z silnikiem Diesla, ostateczną rewolucję w ekonomicznych samochodach.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 11/06/08, 15:47

chodziło o uniknięcie zabawy olejem roślinnym...

MDI oferuje prototyp za 5000 euro, zasilany sprężonym powietrzem (miejskim) + olejem roślinnym (z frytek) na drogę!

wciąż czekamy na silnik Stirlinga sprzężony z wydechem, który ładuje akumulatory elektrycznego silnika hybrydowego...

ale co robią producenci ropy? Chcą nam za wszelką cenę sprzedać alkohol?!
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 11/06/08, 15:50

Bougonnator napisał:Pozytywną stroną jest to, że mniejsze silniki będą emitować mniej cząstek stałych, przeznaczonych do krótkich podróży miejskich i nie mających czasu się nagrzać.
Wspomniane w artykule samochody hybrydowe PSA są tak samo znane jak potwór z Loch Ness czy Yeti: wszyscy o nich słyszeli, ale nikt nigdy nie widział, jak jeżdżą.
Pomyśleć, że jakiś czas temu obiecano nam hybrydy z silnikiem Diesla, ostateczną rewolucję w ekonomicznych samochodach.


to jasne; Idą do tyłu! argumenty na rzecz diesla znikną wraz ze wzrostem udziału oleju napędowego. w rzeczywistości jest to dobra okazja, aby dokonać zmiany, ale konieczne byłoby wyprodukowanie małych hybryd benzynowo-elektrycznych dla miasta.
0 x
vincent1606
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 23
Rejestracja: 07/01/08, 13:25




przez vincent1606 » 11/06/08, 15:50

jest coś, co mnie niepokoi

benzyna ma wartość opałową:
4400 kJ/kg

diesel

43000 kJ/kg

Może się mylę, ale dla mnie diesel będzie koniecznie miał większą moc niż benzyna w równych ilościach wtryskiwana do komory spalania.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 11/06/08, 16:53

Bougonnator napisał:Pozytywną stroną jest to, że mniejsze silniki będą emitować mniej cząstek stałych, przeznaczonych do krótkich podróży miejskich i nie mających czasu się nagrzać.


To samo dotyczy silników benzynowych, których katalizatory nie mają czasu na nagrzanie się podczas krótkich podróży.

Jeśli porównamy spalanie dwóch identycznych modeli, jednego na benzynie, a drugiego na oleju napędowym, doskonale wiemy, że ten na oleju napędowym spali od 1 do 3 l/100 km mniej niż ten na oleju napędowym. Podobnie zakres zużycia paliwa, od miejskiego po drogowe, jest węższy w przypadku pojazdu z silnikiem Diesla niż w przypadku pojazdu z silnikiem benzynowym.
Ale faktem jest, że silniki wysokoprężne stały się tak wyrafinowane, że mogą wiązać się z bardzo wysokimi kosztami napraw, nieodpowiednimi na przykład dla krajów mniej uprzemysłowionych.
Zatem albo PSA wybierze tę kolej, by stać się producentem silników do niedrogich samochodów, albo ma nadzieję uzyskać takie same osiągi jak silnik wysokoprężny, będąc jednocześnie mniej wyrafinowanym.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79451
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11094




przez Christophe » 11/06/08, 19:01

vincent1606 napisał:Może się mylę, ale dla mnie diesel będzie koniecznie miał większą moc niż benzyna w równych ilościach wtryskiwana do komory spalania.


Tak, mylisz się, to dobrze, właśnie umieściłem dokument online:
https://www.econologie.com/proprietes-de ... -3836.html
i dla przypomnienia: https://www.econologie.com/les-carburant ... s-646.html

Jeśli nie, to dobrze, bo PSA wyda kilkadziesiąt milionów euro na powtórzenie tego, co Smart zrobił ponad 10 lat temu… Bez komentarza…
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 12/06/08, 00:37

Ale faktem jest, że silniki wysokoprężne stały się tak wyrafinowane, że mogą wiązać się z bardzo wysokimi kosztami napraw, nieodpowiednimi na przykład dla krajów mniej uprzemysłowionych.
Zatem albo PSA wybierze tę kolej, by stać się producentem silników do niedrogich samochodów, albo ma nadzieję uzyskać takie same osiągi jak silnik wysokoprężny, będąc jednocześnie mniej wyrafinowanym.

„bardzo wysokie koszty naprawy, nieodpowiednie dla krajów mniej uprzemysłowionych” niezbyt wysokie i znane wszystkim do tego stopnia, że ​​pojazdy HDI, które zaczynają mieć przebieg 100000 XNUMX km, znajdują coraz mniej nabywców w obawie przed koniecznością awarii, która w kraju jest bardzo kosztowna garaż..... szkoda silników Diesla, które miały opinię bardzo solidnych (Mercedes, a nawet Peugeot miały bardzo niezawodne silniki Diesla i wytrzymywały +kilkaset tysięcy km, tyle że były wietrzne i pluły na czarno).

Jeśli chcą produkować bardzo wyrafinowane silniki benzynowe, może pojawić się ten sam problem, co w przypadku wysokociśnieniowych diesli.
Ostatnio edytowane przez martien007 12 / 06 / 08, 00: 39, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79451
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11094




przez Christophe » 12/06/08, 00:39

bham napisał:Zatem albo PSA wybierze tę kolej, by stać się producentem silników do niedrogich samochodów, albo ma nadzieję uzyskać takie same osiągi jak silnik wysokoprężny, będąc jednocześnie mniej wyrafinowanym.


Myślę, że PSA trzymał się głównie swoich przyjaciół z TOTAL-u, którzy zapewniali, że olej napędowy już nigdy nie spadnie w porównaniu do benzyny... Już niedługo może być nawet drożej...

Silnik benzynowy z wtryskiem jest nie mniej „kruchy” niż silnik HDI...
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: PSA: pełny gaz w silniku benzynowym




przez drwal » 21/06/08, 19:03

martien007 napisał:Potwierdzenie tego, co powiedział Bucheron:

http://www.orange.fr/bin/frame.cgi?u=ht ... 55102.html
Ach, ponieważ ty również wątpiłeś w to, co powiedziałem? :zmarszczyć brwi:


: Lol: : Lol: : Lol:


martien007 napisał:jak prosty „koszt na pompie” może zmienić politykę Ret D; to dowód na to, że wszystkie zalety diesla były mistyfikacją, a więc kłamstwem związanym z niską ceną diesla i tyle… nikomu nie możemy wierzyć. :zaszokować:
Nic do zobaczenia !

Po prostu PSA doskonale wie (od pewnego czasu nie dzieje się to na pstryknięcie palcami), że Diesel, który będzie musiał przejść normę Euro6 (teoretycznie w 2014 roku, ale to może się zmienić) nie będzie mógł zignorować systemy DeNOx...
A taki system kosztuje zbyt dużo, aby był opłacalny w przypadku małych pojazdów, dlatego rozwijają swoje badania w kierunku czegoś innego.
Ale wierzcie mi, że jeszcze przez jakiś czas nie odpuszczą Diesela na wyższe zakresy! (i technicznie mają rację...)

martien007 napisał:Zdajemy sobie sprawę, że filtry cząstek stałych w małych samochodach stają się zbyt drogie, biorąc pod uwagę cenę oleju napędowego. : Lol:
Sam FAP przekroczy limit, w każdym razie będzie obowiązkowy de facto w przyszłym roku z Euro5.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 85