Niemcy = zanieczyszczenie CO2 zły uczeń

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars

Niemcy = zanieczyszczenie CO2 zły uczeń




przez martien007 » 24/06/08, 23:09

Widziane dziś wieczorem w wiadomościach o 20:2 w FRXNUMX.

Szczerze mówiąc po obejrzeniu tego ostatniego raportu jestem coraz bardziej przekonany, że Niemcy są trochę naszymi amerykańskimi Amerykanami Europy pod względem zanieczyszczeń (zobacz też ich wielkie sedany).

Przyjrzyjcie się uważnie temu raportowi na temat znaczenia wydobycia węgla i budowy gigantycznych elektrowni węglowych; moim zdaniem kolektory słoneczne i turbiny wiatrowe naszych sąsiadów nie ważą dużo w produkcji energii w Niemczech.

Kiedy wiesz, że babcia anielska podpisałem z Putinem umowę na wyłączność/specjalną dla Niemiec na budowę bezpośredniego gazociągu Rosja -> Niemcy, który przechodzi przez Europę Północną, zawsze możemy pomarzyć o zielonych Niemczech: Widzę te zielone Niemcy bardzo mi czarne : Evil:

http://jt.france2.fr/20h/

kliknij na "GERMANY / BAD STUDENT POLLUTION", jeśli działa, bo nie udało mi się go uruchomić, ale jutro będzie lepszy dzień.
0 x
Avatar de l'utilisateur
nonoLeRobot
Mistrz Kyot'Home
Mistrz Kyot'Home
Wiadomości: 790
Rejestracja: 19/01/05, 23:55
Lokalizacja: Beaune 21 / Paryż
x 13




przez nonoLeRobot » 24/06/08, 23:16

Z pewnością Niemcy nie są wzorem, wbrew temu, w co często nam się wmawia, już to wskazywaliśmy. Ale Niemcy to 0 atomów, 0 odpadów radioaktywnych (oprócz importowanej przez nie energii elektrycznej).
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 24/06/08, 23:32

Tak ! Wytnę to dla ciebie. Zauważyłem kilka cyfr 27 milionów ton Co2 rocznie!


Dobra wiadomość pochodzi z Hiszpanii, ponieważ zbudowali tam piec słoneczny składający się z czujnika lustrzanego, który odbija słońce na gigantycznym „grzejniku”, który ogrzewa flotę, o mocy 300 MW zdolnej do zasilenia miasta takiego jak Sewilla : Mrgreen:


A+
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 24/06/08, 23:54

Myślę, że nawet jeśli są one wzorcowe pod względem obecnego pokrycia ich potrzeb w zakresie energii odnawialnej (w porównaniu z ich europejskimi sąsiadami w zakresie energii słonecznej, kogeneracji na biomasę, wiatru i hydrauliki są one bardzo dobrze usytuowane), nadal pozostaje wiele do zrobienia w zakresie zapotrzebowania na energię: zwiększenie efektywności energetycznej, zwalczanie odpadów, negawaty. W transporcie np. jako jedni z pierwszych zrealizowali projekt korekty instalacji kolejowych i torów jazdy pod kątem oszczędności energii na sieci kolejowej (oczekuje się 20% w ciągu roku do dwóch lat)… Pozwoliłoby to stopniowo ograniczać rozwój elektrowni węglowych, a jednocześnie tworzenie budynków o dodatniej energii pozwoli na uniezależnienie się od istniejących elektrowni.

Widziałem część raportu F2. Karykaturuję to, co mnie uderzyło:
1 odnawialne źródła energii nigdy nie będą w stanie zapewnić tej samej usługi, nie warto próbować (patrz przyznane im kredyty badawcze, sic).
2 i aby pokryć potrzeby, których nie mogą jeszcze pokryć energią odnawialną, używają węgla zamiast energii jądrowej: jest to tebile, ponieważ wytwarza więcej CO2, a wszyscy wiedzą, że to JEDYNE zanieczyszczenie, które bierze się pod uwagę (o ostatecznych odpadach jądrowych nie mówi się w mediach, więc one nie istnieją).

Nie stawiam na przyszłość młodych Francuzów, kiedy piwnica zostanie zarażona radioaktywnymi odpadami.

Chciałbym zwrócić uwagę, że w Niemczech energia jądrowa wytwarza od 1/15 do 1/8 ilości CO2 wytwarzanej przez elektrownię węglową i nieco więcej niż kogeneracja na biogaz, ponieważ ogrzewa budynki.
http://www.oeko.de/service/gemis/files/ ... te2006.pdf
http://www.lessourcesdelinfo.info/Allem ... a1737.html

Jednym z zakładów Niemiec jest zwiększenie wydajności w całym łańcuchu energetycznym i przejście na wiele elektrociepłowni, z biopaliw mogliby uzyskać bardzo ciekawe bilanse pod względem wpływu na środowisko (tak, dziś używają głównie węgla, sic). Jednocześnie nadal mają miejsce na całkowite pokrycie terytorium wiatrem i słońcem...
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 24/06/08, 23:57

Na solarkę nic nie mówiąc Hiszpania i królowa... dobrze sobie z tym radzi...
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 25/06/08, 00:11

Lietseu napisał:Tak ! Wytnę to dla ciebie. Zauważyłem kilka cyfr 27 milionów ton Co2 rocznie!


Dobra wiadomość pochodzi z Hiszpanii, ponieważ zbudowali tam piec słoneczny składający się z czujnika lustrzanego, który odbija słońce na gigantycznym „grzejniku”, który ogrzewa flotę, o mocy 300 MW zdolnej do zasilenia miasta takiego jak Sewilla : Mrgreen:


A+

Tak, to pewne, że Hiszpania jest na dobrej drodze, z drugiej strony mają duże problemy z wodą, ponieważ zużywają zbyt dużo na zaopatrzenie swoich szklarni i wyczerpały wody gruntowe, są teraz zobowiązane do odsalania wody morskiej i importowania jej z Francji (Marsylia -> Barcelona) cysterną!!!!

Jeśli chodzi o nas, Francuzów, nie jesteśmy też pewni naszych elektrowni jądrowych i ich radioaktywnych odpadów: według najnowszych wiadomości chcą zakopać niektóre w jakimś odludziu w Tarn lub Lot - już nie wiem - było to wczoraj w wiadomościach i burmistrz małego miasteczka jest wściekły; ponadto znajduje się w normalnie chronionym parku : Lol:

W Niemcach denerwuje mnie to, że chcą uchodzić za królów eko i jako jedyni na ŚWIECIE po autostradzie można jechać ponad 200 km/h dużymi sedanami „do tego” i uważamy to za NORMALNE!! niewiarygodne… wszyscy w Europie są z tego zadowoleni, bo wszyscy wielcy politycy, którzy nami kierują, mają mniej więcej dużego Mercosa albo BMW, albo Porsche, albo Audi… i po co pozbawiać się przyjemności szybkiej jazdy tymi piękne wagony.

Wszystkie fałszywe dupy… potem przychodzą wygłaszać przemówienia na temat ekologii… i patati i patata….. to jest pipo.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/06/08, 00:34

Spokojnie chłopaki...

a) Jeśli chodzi o CO2, zgadzamy się: na poziomie elektrycznym Francja jest znacznie lepsza niż Niemcy. Ale to TYLKO dzięki francuskiej przewadze jądrowej CO2...więc trzeba wiedzieć czego się chce.

b) Czy środowisko i zanieczyszczenie należy ograniczyć do kryterium CO2?

Przykład: przetwarzanie odpadów. Nie wydaje mi się, żeby w Niemczech było wiele spalarni, które zabiły tysiące ludzi, ale we Francji...

Pod względem gospodarki odpadami Niemcy wyprzedzają Francję o 20 lat.

c) Banał wielkich niemieckich sedanów jest śmieszny :zaszokować: Myślisz, że wszyscy Niemcy jeżdżą serią 7 lub Audi A4? Średnia płaca i siła nabywcza są podobne jak we Francji... w Niemczech jest oczywiście więcej Renault i Peugeot niż dużych sedanów...
d) Ogólnie, czy chcesz, żebyśmy porównali trwałość produkcji niemieckiej z trwałością produkcji francuskiej? Ekologia to także robienie czegoś zrównoważonego...

Wnioski: nie ograniczaj swojego osądu do pseudonaukowego dyskursu w wiadomościach… nawet jeśli Niemcy nie są tak ekologiczne pod względem emisji CO2, jak niektórzy chcieliby sądzić…

Oto nieco cięższy i poważniejszy artykuł: https://www.econologie.com/l-exemple-all ... s-435.html

ps: jeśli chodzi o filmy, byłoby miło, gdyby wszyscy uczestniczyli w tworzeniu EconoTV. Jest bardzo dobry samouczek od Loxo: https://www.econologie.com/sauver-une-vi ... -3758.html
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 25/06/08, 09:21

Christophe napisał:
c) Banał wielkich niemieckich sedanów jest śmieszny :zaszokować: Myślisz, że wszystkie schleusy jeżdżą serią 7 lub audi a4? Średnia płaca i siła nabywcza są podobne jak we Francji... w Niemczech jest oczywiście więcej Renault i Peugeot niż dużych sedanów...
d) Ogólnie, czy chcesz, żebyśmy porównali trwałość produkcji niemieckiej z trwałością produkcji francuskiej? Ekologia to także robienie czegoś zrównoważonego...



Niemcy mają znacznie niższą siłę nabywczą niż we Francji czy Belgii. Dlatego też sieci dyskontowe są w Niemczech bardzo dobrze rozwinięte w porównaniu z nami. Co więcej, tak naprawdę nie ma płacy minimalnej, wiele osób pracuje za 800/900 € miesięcznie.

Gdyby nie zanieczyszczające środowisko elektrownie w Niemczech, moglibyśmy podziękować naszemu drogiemu producentowi energii elektrycznej Electrabel, który inwestuje w te elektrownie w Niemczech.
0 x
Leo Maximus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2183
Rejestracja: 07/11/06, 13:18
x 124




przez Leo Maximus » 25/06/08, 09:28

Lietseu napisał:Tak ! Wytnę to dla ciebie. Zauważyłem kilka cyfr 27 milionów ton Co2 rocznie!
Dobra wiadomość pochodzi z Hiszpanii, ponieważ zbudowali tam piec solarny składający się z czujnika lustrzanego, który odbija słońce na gigantycznym „grzejniku”, który ogrzewa flotę, pojemność rzeczy 300MW w stanie zaopatrywać miasto takie jak Sewilla : Mrgreen:
A+

300 MW, jesteś pewien? Jest absolutnie ogromny!

Dla twojej informacji, piec solarny Odeillo ma moc 1 MW, a eksperymentalna elektrownia Themis 2,5 MW.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 25/06/08, 10:19

Według ostatnich informacji hiszpańska elektrownia miała moc 100 MW: https://www.econologie.com/forums/centrale-s ... t2966.html
Czy zmieniło się od tego czasu?

Projekty Odeillo i Thémis były bardziej eksperymentalne niż mające na celu stworzenie produkcji… stąd ich niska moc.

Wydaje mi się, że to CNRS jest „właścicielem” jednego z 2.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 139