Obowiązkowa energia słoneczna w Niemczech: zielona dyktatura?

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16266
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5282




przez Remundo » 23/06/08, 17:27

Zgadzam się z Tobą co do Twoich ostatnich 2 postów, Christophe.

Słowo dyktatura jest używane we wszystkich sosach i lekko przymusowa polityka ekologiczna nie byłaby tak źle dopasowana w perspektywie średnio- i długoterminowej. : Idea:

Ludzie w rzeczywistości żyją w tak intensywnym reżimie opartym na gospodarce opartej wyłącznie na ropie, że nie zdają sobie już sprawy, jak bardzo obciąża to ich życie, gdy nie podoba im się małe prawo dotyczące paneli słonecznych, które ma na celu zaoszczędzenie im tysięcy litrów paliwa rocznie :P
0 x
Obraz
Damslebeta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 23/06/08, 23:58




przez Damslebeta » 24/06/08, 00:36

Rulian napisał:
Christophe napisał:We Francji moglibyśmy wymusić „czyste” procedury w przypadku nowych lub renowacji projektów, nakładając specyfikacje na pozwolenia na budowę.


Istnieje dyrektywa europejska, która umożliwia gminom wydawanie dekretów zezwalających na zwiększenie COS (współczynnika użytkowania gruntów) o 20% w przypadku obiektów budowlanych przyjaznych dla środowiska (nie znam szczegółów, co jest wymagane, aby móc skorzystać z tego środka) . Zasadniczo, jeśli budujesz na lądzie, możesz budować na większym obszarze, jeśli budujesz na zielono.
Po raz kolejny pozostajemy w zachętie (ale jest to ogromna zachęta dla deweloperów), jak prawie zawsze, jeśli chodzi o budownictwo zrównoważone.
Dopóki nie zostaną nałożone zobowiązania, nie będziemy w stanie uzyskać przekonujących wyników na dużą skalę.
Wreszcie, ile montaż paneli fotowoltaicznych stanowi w budżecie budowy nowego budynku lub nowego domu? Myślę, że niewiele...
Dla mnie obowiązek umieszczania paneli fotowoltaicznych na nowych konstrukcjach byłby doskonałą regulacją, w dodatku umożliwiłby obniżenie cen paneli (większy popyt umożliwi produkcję na większą skalę, a może nawet utworzenie miejsc pracy) i produkowalibyśmy dużo energii elektrycznej.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153