ekologiczny osuszania

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
karibu
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 05/07/08, 13:31




przez karibu » 11/07/08, 22:10

Gilgamesz napisał:Witaj karibu,
To ciekawe, co mówisz – czy jest wielu klientów na nowoczesne instrumenty?

Cóż, w moim narożniku w każdym razie tak. To powiedziawszy, współczesna gitara ludowa nie jest całkowicie dokładna, wciąż jest prawie w tym samym wieku, co klasyczne gitary wzmacniane przez fanów. : Wink:
0 x
karibu
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 05/07/08, 13:31




przez karibu » 11/07/08, 22:11

jonule napisał:karibu!

Już w najbliższy weekend w Saint-Chartier we Francji (w centrum, Indre) odbędzie się międzynarodowy festiwal lutników i mistrzów dzwonnictwa!

http://www.saintchartier.org/

Dziękuję, wiem oczywiście! : Wink:
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 15/07/08, 11:23

było wspaniale, oczywiście dary życia.

Ach, to oparzenie słoneczne! 8)
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 15/07/08, 11:58

jonule napisał:było wspaniale, oczywiście dary życia.

Ach, to oparzenie słoneczne! 8)


Czy budujesz także instrumenty lub grasz na nich?
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk

Gilgamesz
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 15/07/08, 12:52

ach,.. nie, nie buduję ich, nie mam takiego talentu!
Znam kilka bardzo szczegółowych stron dotyczących możliwej konstrukcji... ale myślę, że lepiej być w branży, jeśli chcesz „dobrego” wyniku, który spełnia Twoje oczekiwania.

Mam w domu kilka gitar. Zacząłem 10 lat temu od elektrycznych, cygański swing odkryłem 3 - 4 lata temu. Zakochałem się w brzmieniu typowych gitar Selmer Maccaferri i ich kształcie (zwłaszcza w małych ustach).

Poszukuję oczywiście gitary pomiędzy marką „la gitane” a „Dupont” w przystępnej cenie ;-)

Biorę urlop. Wracam do gitary. Za bardzo dałem sobie zardzewieć 8)
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 16/07/08, 10:03

jonule napisał:ach,.. nie, nie buduję ich, nie mam takiego talentu!
Znam kilka bardzo szczegółowych stron dotyczących możliwej konstrukcji... ale myślę, że lepiej być w branży, jeśli chcesz „dobrego” wyniku, który spełnia Twoje oczekiwania.

8)


Jest sporo bardzo znanych budowniczych, którzy są amatorami i samoukami - przynajmniej w klasyce: Romanillios, Friedrich, Bouchet, Foulleuil itp....
Dużo zależy od "bagażu" rzemieślniczego doświadczenia, które już posiadamy i potrzebujemy pewnej wrażliwości na temat oraz bardzo dobrych materiałów......
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 19/07/08, 10:35

Gilgamesz napisał:No cóż - Twoje rozwiązania nie są zbyt realistyczne w moim przypadku, ponieważ problemem są właśnie zmiany wilgotności w otaczającym powietrzu. Samo pomieszczenie nie jest zbyt wilgotne, ale w zimie powietrze w pomieszczeniu może z łatwością osiągnąć 80% lub więcej i absolutnie muszę zawsze utrzymywać atmosferę na poziomie 60% lub mniej. Nie widzę alternatywy dla osuszacza.

Witam,
Pozostaje więc rozwiązanie, ale nie wiem, czy jest ono wykonalne w tym budynku:
Twój osuszacz zużywa 85 watów w sposób ciągły... (i działa dobrze)
Instalujesz więc na dachu jeden lub więcej paneli fotowoltaicznych : Idea:
Jest prehistoryczny człowiek z klubem o nazwie Lumberjack, który instaluje tego typu rzeczy. Poproś go o opinię na PW, jeśli uważasz, że takie rozwiązanie można rozważyć. :D
0 x
karibu
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 05/07/08, 13:31




przez karibu » 19/07/08, 12:04

Gilgamesz napisał:[
Jest sporo bardzo znanych budowniczych, którzy są amatorami i samoukami - przynajmniej w klasyce: Romanillios, Friedrich, Bouchet, Foulleuil itp....
Dużo zależy od "bagażu" rzemieślniczego doświadczenia, które już posiadamy i potrzebujemy pewnej wrażliwości na temat oraz bardzo dobrych materiałów......

Tak, a wśród tych amatorów i samouków Bouchet jest dobrym przykładem, ponieważ stał się punktem odniesienia, zajmując się lutnictwem dopiero w wieku… 49 lat.
0 x
karibu
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 05/07/08, 13:31




przez karibu » 19/07/08, 12:10

lejustemilieu napisał:Pozostaje więc rozwiązanie, ale nie wiem, czy jest ono wykonalne w tym budynku:
Twój osuszacz zużywa 85 watów w sposób ciągły... (i działa dobrze)
Instalujesz więc na dachu jeden lub więcej paneli fotowoltaicznych : Idea:
Jest prehistoryczny człowiek z klubem o nazwie Lumberjack, który instaluje tego typu rzeczy. Poproś go o opinię na PW, jeśli uważasz, że takie rozwiązanie można rozważyć. :D


Albo, ponieważ jesteś nad morzem (tak jak przypuszczam moje wietrzne miejsce), zbuduj małą „balkonową” turbinę wiatrową typu łodziową, być może jest tam tor...
0 x
Gilgamesz
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 144
Rejestracja: 11/07/07, 19:51




przez Gilgamesz » 19/07/08, 19:15

No cóż, w zasadzie zastanawiałem się, czy nie ma bardziej wydajnych systemów osuszania - bo historia jest zawsze ta sama: chcemy osuszać, ale jednocześnie urządzenie wytwarza głównie pewną ilość ciepła, które jest do niczego - to po prostu konsekwencja elementu chłodniczego - produkujemy zimno, ale wytwarzamy ciepło, żeby zrobić chłód.... To tak jak z silnikiem spalinowym: chcemy ruchu i siły, ale produkujemy głównie ciepło....
W przypadku rozwiązań wiatrowych czy fotowoltaicznych nie ma możliwości - budynek nie jest mój, jest w mieście, a ja jestem na parterze/piwnicy
0 x
nie ma absolutnej prawdy w sferze zjawisk



Gilgamesz

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 260