Dom z drewnianym szkieletem, wybór ogrzewania

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
chleb świętojański
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/06/08, 10:56

Dom z drewnianym szkieletem, wybór ogrzewania




przez chleb świętojański » 02/06/08, 18:03

witam, zamierzamy zbudować dom o konstrukcji drewnianej na południu Francji, niedaleko Perpignan.
Nie mogę się zdecydować na tryb ogrzewania, bo potrzeby powinny być małe.
Tłum znajduje się na jednym poziomie 110 m2, od strony południowej z dużymi wykuszami. Zimy są stosunkowo łagodne i raczej słoneczne.
drewno to sosna zwyczajna, izolacja z wełny mineralnej 150 mm ściany zewnętrzne i 200 mm poddasze.
góthermie jest interesująca, ale według naszego producenta nie byłaby opłacalna.
nagle myślimy o piecu na drewno lub zamkniętym kominku.
myślisz że kiedy? jest to dość pilne, ponieważ przygotowujemy pozwolenie na budowę. Dziękuję bardzo
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 02/06/08, 21:12

Witaj CaroB

Opad i odbicie nie mieszają się. : Chichot:

Masz szansę zbudować coś nowego, a mając wszystko, co można znaleźć w sieci na temat budownictwa bio-ekologicznego, powinieneś być w stanie dokonać wyboru, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty wyboru ogrzewania domu.
Ocena zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową, zapotrzebowania na ogrzewanie w ciągu dnia, możliwość gromadzenia ciepła w ciągu dnia, czy łatwo jest doładować gospodarstwo domowe, to aspekty, które należy wziąć pod uwagę.
Jeśli rzeczywiście możesz skorzystać z wielu słonecznych dni w zimie 8) Dlaczego więc nie wziąć pod uwagę bezpośredniego ogrzewania słonecznego lub czujników, akumulacji ciepła w płycie lub zbiorniku i wspomagania przez kocioł na drewno lub piec kotłowy (który podgrzewa wodę) podłączony do ogrzewanej podłogi o niskiej temperaturze?
Dzięki hydroakumulacji słonecznej sprzedawcy jądrowych pomp ciepła mogą iść i się ubrać ::

Dobre myślenie

A+
0 x
Laurenta LFC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/05/08, 10:20
Lokalizacja: Marignane




przez Laurenta LFC » 02/06/08, 21:37

Jeśli zostanie to zrobione dobrze, potrzeba ogrzewania powinna być dla Perpignan absurdalna.

Byłem w Bawarii kilka lat i zawsze miałem kontakty, jest dobrze, dom ogrzewamy qd t <15 ° c.

Myślę, że 16m² kolektora słonecznego powinno być w porządku z piecem opalanym drewnem lub peletami (dla wersji automatycznej).

Pracuj przede wszystkim nad izolacją! Na dach nie wystarcza co najmniej 30 do 40 cm, a raczej konopie (identyczne działanie zimą czy latem), co nie ma miejsca w przypadku włókien mineralnych.
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 02/06/08, 22:00

w nowych budynkach integracja kolektorów dachowych musi być dość opłacalna ... mniej łupków i łat, być może lżejsza i tańsza rama ...
0 x
chleb świętojański
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/06/08, 10:56




przez chleb świętojański » 02/06/08, 22:01

Pytałem już o energię geotermalną lub słoneczną, ale nie wydaje się to wystarczająco opłacalne, biorąc pod uwagę koszt instalacji i niskie potrzeby, które będziemy mieć. Z drugiej strony obawiam się, że piec na drewno jest niewystarczający, ale plony są bardzo interesujące.
Dokonam przeglądu izolacji z moim wykonawcą.
tak po prostu ... Obecnie mieszkam w bardzo słabo ocieplonym mieszkaniu i nie ogrzewałem pokoju przez całą zimę ...
0 x
Laurenta LFC
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 18/05/08, 10:20
Lokalizacja: Marignane




przez Laurenta LFC » 02/06/08, 22:10

Najlepsze i mieć czas na myślenie:

1) dbasz o izolację

2) dostarczasz 2 rurki miedziane 18 mm + 1 skrętkę ekranowaną dla czujnika temperatury czekającego między dachem a pomieszczeniem technicznym.

3) masz wykonany w domu przewód kominowy

4) Kupujesz piec na drewno o mocy 6 kw o 80% wydajności i spędzasz pierwszą zimę, która da Ci informację zwrotną i wtedy podejmiesz decyzję
0 x
georges100
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 338
Rejestracja: 25/05/08, 16:51
x 1




przez georges100 » 02/06/08, 22:10

wiesz, że musiałem iść do wojska, żeby wiedzieć, że pokój może się nagrzać : Chichot:

ponów swoje konta, odejmując to, co możesz zaoszczędzić, integrując instalację z konstrukcją, zamiast ją dodawać ...
0 x
chleb świętojański
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 02/06/08, 10:56




przez chleb świętojański » 02/06/08, 22:27

masz rację laurent LFC, posłucham twojej rady. Właśnie do tego zmierzałem, ale chciałem innych opinii.
Trzeba powiedzieć, że własna reklama energii słonecznej skierowała mnie do pieca opalanego drewnem, myśląc, że inwestycja w energię słoneczną byłaby zbyt droga dla małych potrzeb grzewczych.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 196