doping wody w Voice of the North

Książki, programy telewizyjne, filmy, czasopisma lub muzyki dzielić, doradca do odkrycia ... Porozmawiaj z aktualnościami naruszające w jakikolwiek sposób econology, środowisko, energia, społeczeństwo konsumpcji (nowe przepisy lub normy) ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

doping wody w Voice of the North




przez Christophe » 03/11/07, 19:09

Wyjaśniono rolnikom sposób oszczędzania paliwa
Sobota 27.10.2007, 12:04

Oszczędzanie paliwa wyjaśnione rolnikom Albéricowi przed jego systemem Vulcano.

W środę rano Guillaume Lambert powitał w Recques Set różnych aktorów, którzy zadają sobie pytania, zadają sobie pytania i dostarczają rozwiązań dla rolnictwa dbającego o nasze środowisko. Celem była ocena wyników wkładu mineralnego wniesionego przez TMCE (Mineral Culture and Livestock Technique) na siedem pasów wysianych międzyplonami. Proces ten należy wykorzystać w szczególności do zwalczania erozji, ponieważ ukorzenienie tych roślin pozwala na zatrzymanie gleby, która w przypadku nieuprawiania byłaby narażona na działanie deszczy.

Sadzonki te umożliwiają zatem walkę ze zjawiskiem erozji, ale także uprawę ziemi dzięki systemowi korzeniowemu, bez użycia maszyn rolniczych zużywających olej napędowy i wytwarzających azot inaczej niż syntetycznie, co skutkuje wykorzystaniem produktów ropopochodnych.

Chodzi o to, aby być mniej zależnym od systemów przemysłowych i być aktorem w lepszym środowisku.

Na sąsiedniej działce na gości czekał wynalazca. Nazywa się Alberic. Pochodzi z Valenciennes, ale nie chce podawać swojego nazwiska ani danych kontaktowych. Mówi, że chce tylko służyć i dzielić się swoim wynalazkiem z jak największą liczbą osób: „Jestem rolnikiem, prowadzę 30-hektarowe gospodarstwo, moje gospodarstwo ma się dobrze, moja rodzina ma się dobrze i nie proszę o to, więcej. Aspekt komercyjny mnie nie interesuje. Nie chcę zarabiać pieniędzy.

On inventé system oszczędzania paliwa, który obecnie działa w 250 ciągnikach i jednym trawlerze. System ten nazwano Vulcano. (Christophe: ale oczywiście...)

Po pracy nad pamięcią i energią wody Albéric zaczął wyjaśniać kwestie techniczne: „Trzeba wytworzyć bańkę, która krąży w korytarzu wodnym. Kiedy osiąga szczyt, pęka i uwalnia efemeryczny gaz jonowy. Polega na wytworzeniu próżni w celu wychwytywania tego gazu i przechwyceniu go przez reaktor, który go stabilizuje. Jest przekształcany i zasilany, a następnie trafia do silnika…”. (Christophe: Voui vui vui i świstak zawijają czekoladę...)

Emisja dymu jest znacznie niższa, a proces ten dla jego wynalazcy był przede wszystkim ekologiczny, a nie ekonomiczny.

Wyposażenie jest dodatkiem nie wymagającym żadnej przebudowy silnika. Poprawia spalanie. Albéric potwierdza, że ​​250 obecnie wyposażonych ciągników pozwoliło zaoszczędzić 25% paliwa.
Od trzech miesięcy 25-metrowy trawler jest wyposażony w Vulcano. W sierpniu udało mu się zaoszczędzić 4 litrów paliwa. W czasach, gdy rybacy doświadczają podwyżek paliwa, jest to urządzenie, które może ich zainteresować.

Urządzenie kosztuje 3 euro wraz z instalacją. Według jego wynalazcy amortyzuje się w ciągu 000 godzin i samofinansuje się w czasie krótszym niż rok na łodzi.
Problem może dotyczyć także samochodów osobowych. Benjamin Coulombez, który rozwija Vulcano, nie uzyskał jeszcze autoryzacji od firm ubezpieczeniowych, aby móc wyposażać pojazdy osobowe lub użytkowe, a dla producentów jest to jeszcze trudniejsze. Musiał odmówić wyposażenia całej floty śmieciarek.

Z Vulcano współpracują silniki montowane w maszynach rolniczych, posiadające silniki identyczne z silnikami samochodów osobowych. Jeśli chodzi o tankowce, na razie się nie pojawiły...

Wynalazca powierzył komercyjny rozwój swojego małego sprzętu firmie Eco 2 Sphere z siedzibą w Boulogne-sur-Mer.

La Voix du Nord


http://www.lavoixeco.com/actualite/Sect ... ique.shtml
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6

Re: Doping wodny w Głosie Północy




przez Cuicui » 03/11/07, 22:51

Christophe napisał:Aspekt komercyjny mnie nie interesuje. Nie chcę zarabiać pieniędzy”.
Urządzenie kosztuje 3 euro wraz z instalacją.

Zastanawiam się, jaka byłaby cena, gdyby naprawdę chciał zarobić…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Misterloxo
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 480
Rejestracja: 10/02/03, 15:28
x 1




przez Misterloxo » 04/11/07, 10:11

Cieszę się, że system robi małe ale przy tej cenie to już naprawdę przesada...

Filantropia, gdy nas trzymasz...
0 x
Nauka nieposłuszeństwo jest procesem długotrwałym. To trwa przez całe życie, aby osiągnąć doskonałość. "Maurice Rajsfus
I pomyśleć, to znaczy nie ma. "Alain, filozof
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 04/11/07, 11:32

Cena mi aż tak nie przeszkadza... to kwestia amortyzacji, na którą warto zwrócić uwagę.

Kiedy wiemy, że odnawialne źródła energii mają okres amortyzacji od 10 do 15 lat, myślę, że 3000 euro na przykład za ciągnik o mocy 100 KM nie jest przesadzone… z tego punktu widzenia.

Dużo bardziej niż cena denerwują mnie inne rzeczy (trochę się rozpisałem, ale hej...):

a) przywłaszczenie sobie ojcostwa systemu
b) sałatki naukowe że on mówi
c) gdyby rzeczywiście zmodyfikował 250 ciągników, nie byłby już sam (na rynku i w swojej firmie), gdyż wygenerowałby obrót w wysokości 750 000 euro...co jest dość ogromne...zwłaszcza jeśli tego nie robi się chcę zarabiać pieniądze...
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 04/11/07, 15:29

Halo

c) gdyby rzeczywiście zmodyfikował 250 ciągników, nie byłby już sam


Brawo, jeśli będzie 250 zmodyfikowanych ciągników, będziemy mogli uzyskać wyniki, których 250 rolników nie da się utrzymać w tajemnicy
zwłaszcza gdy jest to mierzalne.
Im ich więcej, tym bardziej patent przyspieszy. Zawsze znajdą się niezadowoleni ludzie, którzy majstrują przy systemach, aby je ulepszyć. To wizjonerzy, którzy nigdy nie są usatysfakcjonowani, dzięki którym wszystko idzie do przodu.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 05/11/07, 23:31

Na prośbę autora przesłaną e-mailem...

Alberyk napisał:Witam bardzo proszę o dołączenie moich komentarzy pod artykułem ale przede wszystkim nie podawanie moich współrzędnych muszę spać spokojnie.Dwa lata temu byłam w terminalnej fazie raka i myślę że to wulkan dał mi siłę do przetrwania i nadal tu jestem.Teraz czuję się dobrze, ale muszę jeszcze często odpoczywać.Myślę, że kiedyś spotkamy się fizycznie.Będę informował o postępach w miarę upływu czasu, obecnie dołącza do nas wiele osób.Izby Rolnicze , uczelnie, rybacy, Ministerstwo Transportu ......

Nie mam zamiaru generować bogactwa, którego mi nie brakuje
nic Moim celem jest wprowadzenie na rynek produktu, który można amortyzować w ciągu jednego roku i do tego czasu mi się to udało, wiedząc, że instalacja w ciągniku rolniczym amortyzuje się w ciągu 750 godzin przy inwestycji o wartości 3000 euro (750 godzin x 7 litrów x 0,6 ,XNUMX
euro = 3150 euro) Bardzo często, gdy ciągnik jest bardzo duży o mocy 200 KM i więcej, przekracza to nawet 10 litrów za tę samą cenę

W przypadku łodzi, która oszczędza 400000 0,50 litrów oleju napędowego rocznie przy cenie 450 euro za litr, wskaźniki nie są już takie same, ich całkowite zużycie wynosi około 500–000 10 litrów oleju napędowego rocznie, co stanowi niewielkie XNUMX% w przypadku Vulcano. nadal jest inaczej.
Jest oczywiste, że wulkan, choć opracowany w oparciu o dzielenie się, wygeneruje pożądany moment obfitości; naszym celem jest, aby fundacja zarządzała tą obfitością w taki sposób, aby móc zaoferować krajom, które nie mają środków na dostęp do systemu i wspomóc inne projekty w służbie życia

Życzę ci miłego dnia w któryś z tych dni

ALBERIC

Obraz

0 x
Kirikoo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 08/05/08, 15:05

Oto jestem zielony ... zauważ, że reakcja jest raczej ekologiczna




przez Kirikoo » 08/05/08, 15:37

Witam,
Mieszkam w Afryce, w biednym kraju, a pewien facet tutaj (Francuz) reprezentuje firmę Vulcano ze wszystkimi sztuczkami, które dobrze się sprawdzają (jestem wyłącznym przedstawicielem światowego patentu... itd.)

Słuchałem uważnie, ponieważ jestem inżynierem, a kiedy rozpakował opłacalność swojej rzeczy, wsunąłem mu notatkę, to zabawne, wygląda jak silnik Pantone, facet przyjął uderzenie, ale się tym nie przejmował. rozbierz i powiedz mi, tak, to trochę ten sam proces, ale Vulcano został wynaleziony przez genialnego majsterkowicza we Francji, jest bardziej wydajny i można go zainstalować na dowolnym typie silnika (ciężarówka, samochód, generator itp.) i posiada światowy patent !!

A ja tam uśmiecham się w duchu i pytam, ile kosztuje Twoja rzecz?
A kiedy podaje mi ceny.. upadam.. z argumentem rentowności w ciągu 1 roku, ekonomii... i wszystkiego i wszystkiego...

Cena bazowa.... 6 900 000 CFA = 10 519 euro!!
Maksymalna cena dużej maszyny.... 8 600 000 CFA = 13 110 euro !!

Facet mówi mi, że może jeszcze zmienić cenę o 450 000 CFA (690 euro)

mówię Ci

Szczerze mówiąc, Afryka tego nie potrzebuje.... dość jest tu plag....
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Tutaj jestem zielony .... zauważ, że jest raczej zielony jak r




przez lio74 » 14/05/08, 10:31

kirikoo napisała:Witam,
Mieszkam w Afryce, w biednym kraju, a pewien facet tutaj (Francuz) reprezentuje firmę Vulcano ze wszystkimi sztuczkami, które dobrze się sprawdzają (jestem wyłącznym przedstawicielem światowego patentu... itd.)

[...]

Cena bazowa.... 6 900 000 CFA = 10 519 euro!!
Maksymalna cena dużej maszyny.... 8 600 000 CFA = 13 110 euro !!

Facet mówi mi, że może jeszcze zmienić cenę o 450 000 CFA (690 euro)

mówię Ci

Szczerze mówiąc, Afryka tego nie potrzebuje.... dość jest tu plag....


Witaj Kirikoo,

w jakim jesteś kraju?

Z naszym stowarzyszeniem pojechaliśmy do Togo, aby poznać rzeczywistość na ziemi i zmodyfikować silniki za pomocą domieszkowania parą, zobacz tutaj:
https://www.econologie.com/forums/le-dopage-vapeur-en-afrique-stage-au-togo-t5147.html
Jestem oszołomiony ceną, jaką oferuje na rynek afrykański :: :zaszokować: haaa, naprawdę... na rynek zachodni nie mam nic przeciwko, ale to surrealistyczne!
Poza tym jesteś pewien, że nie pomyliłeś się w cenie? :? czy to na kilka zestawów?
jest droższy niż zestaw we Francji 3000 € (cena, którą można uzasadnić produkcją i zastosowaniem stali nierdzewnej...)

Szczerze mówiąc, przeprowadziliśmy „szkolenie” (raczej wymianę, ponieważ sami się uczyliśmy) z liderami warsztatów i nauczycielami w centrum technicznym, całkowity koszt 50 000 CFA za 2 złożenia, co obejmuje około 15 000 CFA za kolorowy wydruk dokumentu na miejscu! !
idź do chochli => 20 000 CFA na montaż do traktora...

Teraz mamy nadzieję, że pomysłowość i zaradność Afrykanów przyczyni się do ewolucji tej rzeczy, są tacy, którzy mówili o przetestowaniu tego na zémidjanach (taksówka motocyklowa, benzyna)... w każdym razie głównym celem jest rozprzestrzenienie się po całym kraju i Afryce…

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/05/08, 14:01

Dla przypomnienia, 1 frank CFA był równy 0.01 Frs

Nie znam dokładnie obecnego parytetu, ale myślę, że 20 000 franków CFA dzisiaj to mniej niż 50 euro, czyli „godziwa cena” za doping w sprzęcie do odzyskiwania. Czy potwierdzasz Lio?

nie wiedziałem tego vulcano zaczęło się w Afryce. Ceny i oferty sprzedaży potwierdzają (jeśli informacje są prawdziwe), że tak jest brudni kłamcy (i nie tylko...) i że musimy przed nimi uciec... i zrobić to samodzielne budowanie!

Czy masz komercyjny dokument do zeskanowania?

ps: sprzedawca nie ma jeszcze maczety? : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 14/05/08, 22:19

Christophe napisał:Dla przypomnienia, 1 frank CFA był równy 0.01 Frs

Nie znam dokładnie obecnego parytetu, ale myślę, że 20 000 franków CFA dzisiaj to mniej niż 50 euro, czyli „godziwa cena” za doping w sprzęcie do odzyskiwania. Czy potwierdzasz Lio?



witam,

cóż, właśnie podałeś przeliczenie, czyli 1000CFA = 10F = 1,5€
więc 30€ i trochę kurzu na montaż....

jak mówisz, jeśli informacje są prawidłowe ::!!! nie ma słowa, żeby to nazwać :zaszokować:
ale jest pewien haczyk..dlaczego jest drożej niż we Francji...to dlatego, że wsiadł do samolotu czy co :? :: :?

Tak czy inaczej... jeszcze nie skończyliśmy oglądać tego rodzaju żartów...

@+

PS: ale chciałbym, żeby informacja została zweryfikowana, kirikoo mógł dodać za dużo zer.... jest ich tak wiele, o jedno więcej lub mniej, nie widać tego : Mrgreen:
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan

Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!

Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Media & Aktualności: programy telewizyjne, raporty, książki, wiadomości ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 151