Plusy i minusy samochodów elektrycznych

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 418
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 65

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez pogmatwać » 27/03/24, 08:25

phil59 napisał:Tam można łatwo osiągnąć 30% „cnotliwej energii”.

Jak zwykle masz całkowitą rację : Mrgreen:
Utrzymując prędkość 40 km/h myślę, że przejadę co najmniej 1200 km, o tym nie myślałem, tego nie da się wymyślić.
1 x
Świat jest doskonały !!!
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2230
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 514

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez phil59 » 27/03/24, 21:54

perplex napisał:
phil59 napisał:Tam można łatwo osiągnąć 30% „cnotliwej energii”.

Jak zwykle masz całkowitą rację : Mrgreen:
Utrzymując prędkość 40 km/h myślę, że przejadę co najmniej 1200 km, o tym nie myślałem, tego nie da się wymyślić.


Przestań te bezpodstawne ironiczne uwagi na temat, którego nie rozumiesz.

Po co Ci zasięg większy o 200 km? zadaj sobie to pytanie.

Jaki jest sens ? może się przydać.

Czy jest to naprawdę przydatne do czegoś innego niż osobista wygoda?

Zatrzymanie ładowania na kilka godzin tu i ówdzie nie będzie miało wpływu na codzienne użytkowanie pojazdu elektrycznego.

Jest to łatwe do zrobienia, „nowoczesne” samochody, które są podłączone, mogą otrzymać polecenie zaprzestania ładowania (jeśli to możliwe, na przykład przy minimalnym czasie pozostałym do utrzymania 2 dni autonomii).
Już nawet nie mówię o V2G, które mogłoby odsprzedać kWh do sieci.

Film nie „niszczy” pojazdu elektrycznego, ale mówi o dryfie, jaki może on powodować.

Niekoniecznie koniec podróży, ale mniej gorszy, tymczasowy.

Autonomia rośnie, dlaczego?

Bardziej dla uspokojenia niż z konieczności...
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez sicetaitsimple » 28/03/24, 20:41

Pewne jest, że zwiększenie autonomii, przy danej technologii i jej wydajności, oznacza przenoszenie większej liczby akumulatorów (wraz z ich kosztami, w tym środowiskowymi) i dodatkową masę do przemieszczania, w przypadku zastosowań, które w praktyce będą dość wyjątkowe i bardzo długą podróżą.
Więc raczej w zasadzie unikać lub ograniczać.
Teraz też znajdzie się coś na każdy „smak” i „lęk”, moim zdaniem każdy musi móc dokonać wyboru zgodnie z planowanym przeznaczeniem, co jest pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę wiedząc, że ten wybór będzie zawsze kompromis. Jednak wyposażenie stacji ładowania jest stale udoskonalane, nadal zmierza w dobrym kierunku, czyli zmniejszenia potrzeby autonomii lub przynajmniej ograniczenia jej ciągłego zwiększania.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Christophe » 28/03/24, 20:53

sicetaitsimple napisał:Pewne jest, że zwiększenie autonomii, przy danej technologii i jej wydajności, oznacza przenoszenie większej liczby akumulatorów (wraz z ich kosztami, w tym środowiskowymi) i dodatkową masę do przemieszczania, w przypadku zastosowań, które w praktyce będą dość wyjątkowe i bardzo długą podróżą.
Więc raczej w zasadzie unikać lub ograniczać.
Teraz też znajdzie się coś na każdy „smak” i „lęk”, moim zdaniem każdy musi móc dokonać wyboru zgodnie z planowanym przeznaczeniem, co jest pierwszym kryterium, które należy wziąć pod uwagę wiedząc, że ten wybór będzie zawsze kompromis. Jednak wyposażenie stacji ładowania jest stale udoskonalane, nadal zmierza w dobrym kierunku, czyli zmniejszenia potrzeby autonomii lub przynajmniej ograniczenia jej ciągłego zwiększania.


To dobrze, widzę, że wysłuchałeś i zrozumiałeś wideo Michela Kieffera:



Problem w tym, że KON-konsument nie jest gotowy płacić więcej za mniejszą wydajność oraz mniejszy komfort i bezpieczeństwo (autonomia to między innymi bezpieczeństwo i wygoda)... km zostało...to powszechne, a nawet norma wśród dziewcząt)! : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez sicetaitsimple » 28/03/24, 21:28

Christophe napisał:To dobrze, widzę, że wysłuchałeś i zrozumiałeś wideo Michela Kieffera:


Tyle, że ja tego nie oglądałem...

Christophe napisał:Problem w tym, że KON-konsument nie jest gotowy płacić więcej za mniejszą wydajność oraz mniejszy komfort i bezpieczeństwo (autonomia to między innymi bezpieczeństwo i wygoda)... km zostało...to powszechne, a nawet norma wśród dziewcząt)! : Lol: : Lol: : Lol:


Zostawię Cię z Twoimi seksistowskimi uwagami, które nic nie wnoszą... Tankowanie zanim będzie to naprawdę konieczne, to nie dramat, niezależnie od tego, czy jesteś dziewczyną, czy nie
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Christophe » 28/03/24, 21:46

Powinieneś, bo on nie mówi, że to interesujące...

A co do seksizmu (blabla...) to fakt: dziewczyny o wiele bardziej pragną bezpieczeństwa energetycznego niż chłopcy...

Nic seksistowskiego, to po prostu nauka… jeśli tego nie wiesz, to dlatego, że nie znasz kobiet wystarczająco dobrze… zapytaj Macrona, wyjaśni ci, jak one działają…

Jeśli to nie dramat, ok, ale zaprzeczasz sobie...spróbuj jeszcze raz... : Chichot: : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Jeśli nie rozumiesz, zapytaj mnie...
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 418
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 65

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez pogmatwać » 29/03/24, 11:38

sicetaitsimple napisał:Pewne jest, że zwiększenie autonomii, przy danej technologii i jej wydajności, oznacza przenoszenie większej liczby akumulatorów (wraz z ich kosztami, w tym środowiskowymi) i dodatkową masę do przemieszczania, w przypadku zastosowań, które w praktyce będą dość wyjątkowe i bardzo długą podróżą.

Sama wolniejsza jazda faktycznie zwiększa zasięg, prawda?

phil59 napisał:
Przestań te bezpodstawne ironiczne uwagi na temat, którego nie rozumiesz.

Po co Ci zasięg większy o 200 km? zadaj sobie to pytanie.

Jaki jest sens ? może się przydać.


W przeciwieństwie do Ciebie nie uczę się żadnego przedmiotu : Mrgreen:
200 km więcej oznacza po prostu mniejsze ładowanie i dłuższy czas.
Wczoraj na autostradzie pojechałem na 100%, ale pociąg dużych niemieckich samochodów zepchnął mnie na bok.
Musiałem wyjść pół godziny później, zostało mi tylko 1%.
Pytanie z jaką prędkością jechaliśmy?, ile dodatkowych kilometrów, gdyby mój samochód nie mógł przekroczyć 140 km/h?
Autonomia pojazdu elektrycznego właściwie nie jest interesująca, myślę o wymianie akumulatora na pedały. : Mrgreen:
2 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6530
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1646

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Macro » 29/03/24, 11:48

Christophe napisał:Powinieneś, bo on nie mówi, że to interesujące...

A co do seksizmu (blabla...) to fakt: dziewczyny o wiele bardziej pragną bezpieczeństwa energetycznego niż chłopcy...

Nic seksistowskiego, to po prostu nauka… jeśli tego nie wiesz, to dlatego, że nie znasz kobiet wystarczająco dobrze… zapytaj Macrona, wyjaśni ci, jak one działają…



No to posłuchaj... Ja mam w domu odwrotny przypadek... Teraz dodatkowo użytkuje samochód zawodowo, ma rekord największych tankowań w dwóch pojazdach, które miała pod ręką 57 litrów w Touranie (na 58) i 74 litry w Alhambrze (co ma wynosić 70) Raz podniosłem do 73.5 w Alhambrze i od jakiegoś czasu pokazywało mi to 0 km autonomii...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15020
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4388

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez GuyGadeboisTheBack » 29/03/24, 12:36

Christophe napisał: (zatankuj, gdy pozostało 200 km...jest to powszechne, a nawet norma wśród dziewcząt)

Przynajmniej w przeciwieństwie do niektórych głupich dupków, które znam, nigdy nie kończy im się paliwo, nie zatykają filtrów śmieciami ze zbiorników i nie niszczą pompy HP, gdy flota stoi na dnie.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Christophe » 29/03/24, 13:07

Makro napisał:
Christophe napisał:Powinieneś, bo on nie mówi, że to interesujące...

A co do seksizmu (blabla...) to fakt: dziewczyny o wiele bardziej pragną bezpieczeństwa energetycznego niż chłopcy...

Nic seksistowskiego, to po prostu nauka… jeśli tego nie wiesz, to dlatego, że nie znasz kobiet wystarczająco dobrze… zapytaj Macrona, wyjaśni ci, jak one działają…



No to posłuchaj... Ja mam w domu odwrotny przypadek... Teraz dodatkowo użytkuje samochód zawodowo, ma rekord największych tankowań w dwóch pojazdach, które miała pod ręką 57 litrów w Touranie (na 58) i 74 litry w Alhambrze (co ma wynosić 70) Raz podniosłem do 73.5 w Alhambrze i od jakiegoś czasu pokazywało mi to 0 km autonomii...


Wyjątek potwierdzający regułę! : Mrgreen:

ps: Znam też jedną, która tankuje do pełna, zaledwie tydzień temu musiałem jej zaoferować 1/1 pełnego kanistra GO (w każdym razie było to 2 litrów...)! Widzisz, że nie jestem seksistą, jestem nawet hojny w stosunku do kobiet! : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 103