Plusy i minusy samochodów elektrycznych

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4

Plusy i minusy samochodów elektrycznych




przez lejustemilieu » 31/01/09, 10:13

Witam,
Szeroki temat dyskusji, ale jakże ważny:
Za każdym razem, gdy pracuję nad moim dinausore samochodem z silnikiem Diesla, mówię sobie: wciąż na aucie elektrycznym musi być mniej odpadów...
Mowa o spuszczeniu oleju, płynu niezamarzającego, termostatu do wymiany; świece zapłonowe (samochód benzynowy), filtr powietrza, zużyte węże, katalizatory, chłodnica do wymiany, filtr powietrza, filtr oleju, pasek rozrządu, czyli odpady do utylizacji...
Ale samochód elektryczny... jakie są jego odpady?
Są... to pewne
Może czas zrobić tabelę porównawczą :D Obraz
PS Czy w tytule jest błąd?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 31/01/09, 10:45

Za czy przeciw samochodowi elektrycznemu?... Niełatwo się ustawić.

Zasadniczo jest pewne, że należy znaleźć rozwiązanie tego zużycia żarłocznych węglowodorów, które odrzuca niedopuszczalne zanieczyszczenia. Samochód elektryczny wydaje się obecnie jedynym mniej lub bardziej spójnym rozwiązaniem.

To powiedziawszy, stawka ekonomiczna i problemy z zanieczyszczeniem nie są jeszcze dobrze zdefiniowane.
Pewne jest, że sukces ropy pochodzi od lobby, którym udało się uczynić z niej filar obecnych gospodarek światowych. Czy te lobby zmonopolizują również energię elektryczną… jest wysoce prawdopodobne, a nadużycia i niekonsekwencje będą nadal i zawsze.

Ponadto, jeśli samochód elektryczny nie zanieczyszcza środowiska podczas jazdy, to jakie zanieczyszczenie generuje jego produkcja, a zwłaszcza recykling?
Zwłaszcza baterie. Mówi się, że przyszłością baterii jest lit, ale w przyrodzie jest ich niewiele, a ich eksploatacja z pewnością zanieczyszcza środowisko. Trudno więc powiedzieć, czy samochód elektryczny może zastąpić samochód benzynowy! Czy w nadchodzących latach nie zdamy sobie sprawy, że samochód elektryczny będzie wytwarzał inne, ale równie poważne zanieczyszczenie.

Na przykład ostatnio słyszałem, jak specjalista ds. recyklingu stwierdził, że obecnie energooszczędne żarówki bardzo zanieczyszczają środowisko, ponieważ nie pomyśleliśmy jeszcze o ich ponownym przetwarzaniu i że zawierają szkodliwe substancje!...

Aby zdecydować się na samochód elektryczny, należałoby wiedzieć więcej o poszczególnych etapach jego uruchomienia:
- potrzebne materiały, zwłaszcza zanieczyszczenia
- obróbka materiałów eksploatacyjnych (baterie)
- żywotność i recykling tego typu pojazdów
itp...
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025




przez Christophe » 31/01/09, 11:08

Ten temat będzie się pokrywał z co najmniej 2 innymi tematami:
https://www.econologie.com/forums/voiture-el ... t6294.html
et https://www.econologie.com/forums/la-voiture ... t6803.html

Ale sporządzenie zbiorczej tabeli porównawczej może być dobrym pomysłem, specyficznym dla tego tematu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7

Re: Plusy i minusy samochodów elektrycznych




przez highfly-nałogowiec » 31/01/09, 11:13

lejustemilieu napisał:PS Czy w tytule jest błąd?


: Chichot:

TRYB HS: [Wł.]

Moim zdaniem naprawdę dobrym pytaniem jest raczej... za lub przeciw okresowi samochodowemu!

Samochód elektryczny lub diesel, ten indywidualny samochód daje nam wolność i moc ..... TAK uzależnia!

Ale hej, nie mam złudzeń co do odpowiedzi większości z nas.

TRYB WYŁĄCZENIA: [Wył.]

: Lol: Obraz
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 31/01/09, 17:46

Ale sporządzenie zbiorczej tabeli porównawczej może być dobrym pomysłem, specyficznym dla tego tematu.

Tak, o to chodzi w tym wątku... :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez chatelot16 » 31/01/09, 20:01

lejustemilieu napisał:Witam,
Szeroki temat dyskusji, ale jakże ważny:
Za każdym razem, gdy pracuję nad moim dinausore samochodem z silnikiem Diesla, mówię sobie: wciąż na aucie elektrycznym musi być mniej odpadów...
Mowa o spuszczeniu oleju, płynu niezamarzającego, termostatu do wymiany; świece zapłonowe (samochód benzynowy), filtr powietrza, zużyte węże, katalizatory, chłodnica do wymiany, filtr powietrza, filtr oleju, pasek rozrządu, czyli odpady do utylizacji...
Ale samochód elektryczny... jakie są jego odpady?
Są... to pewne
Może czas zrobić tabelę porównawczą :D Obraz
PS Czy w tytule jest błąd?


po co tyle zmian

pasek rozrządu: dobry silnik musi mieć boczny wałek rozrządu i wahacz: brak paska do wymiany

płyn niezamarzający: dobry silnik nie powinien przeciekać i długo utrzymywać ten sam płyn

filtr powietrza: filtry w kąpieli olejowej sprawdziły się: wystarczy wymienić olej: nie trzeba wymieniać wkładu: niestety tylko stary sprzęt ma te dobre filtry, teraz każdy ma wkłady jednorazowe...

katalizatory: to też niekoniecznie jest dobre rozwiązanie: obniża wydajność i zużywa więcej, z wynikiem, w który wątpię

zużyte węże dobry jakościowo wąż jest wieczny: jak jest chujowy to trzeba go wymienić, ale w aucie elektrycznym jak jakiś kawałek przewodu elektrycznego jest chujowy to też trzeba go wymienić

zauważ, że z gównianego węża wycieka woda, z kiepskiego izolowanego kabla elektrycznego zapala się! nie jest lepiej
świeca zapłonowa: gdy silnik benzynowy jest dobrze węglikowy, po prostu zbliż elektrodę, gdy się zużyje, a świeca zapłonowa może działać bardzo długo
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Flytox » 31/01/09, 20:28

Witaj chatelot16
chatelot16 napisał:po co tyle zmian

pasek rozrządu: dobry silnik musi mieć boczny wałek rozrządu i wahacz: brak paska do wymiany

Boczny wałek rozrządu + wahacz to technologia przedwczoraj, od dawna wykazano, że górny wałek rozrządu umożliwia znacznie lepsze osiągi od średniego zakresu. A pasek nie jest obowiązkowy, w Mercedesach padają mniej niż u niektórych innych producentów i wydaje mi się, że wszystkie modele mają łańcuch do napędzania wałka rozrządu i tylko lepiej sobie z tym radzą. : Mrgreen:

...nie jest lepiej
świeca zapłonowa: gdy silnik benzynowy jest dobrze węglikowy, po prostu zbliż elektrodę, gdy się zużyje, a świeca zapłonowa może działać bardzo długo

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​oszczędzanie na świecach prowadzi co najwyżej do nadmiernego zużycia paliwa, które w niektórych przypadkach może być bardzo znaczne (jak +20%). W najgorszym przypadku pozostawia cię na poboczu drogi. Dość powiedzieć, że jest to antyekonomiczne. :zmarszczyć brwi:
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Piotr
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 587
Rejestracja: 15/09/05, 02:20
x 312




przez Piotr » 01/02/09, 01:12

W przypadku samochodu elektrycznego, powiedzmy 106, jakie czynności konserwacyjne należy wykonać:
- Uzupełnianie akumulatorów co 4000 km wydaje mi się
- Wymiana szczotek silnika (co 50000km?)
- akumulatory są chłodzone cieczą wydaje mi się więc może być też zmiana płynu chłodzącego akumulatory.

To dla elektrycznego 106 z projektem, który ma ponad 10 lat!
Przy obecnej technologii powinniśmy obejść się bez konserwacji akumulatorów i wymiany szczotek węglowych (silniki bezszczotkowe zamiast silników prądu stałego)
Dodaj do tego silniki kół, a będziesz mieć więcej zużywających się gimbali lub pękających miechów.

Dla silnika benzynowego:
- Odpływ
- Filtr oleju
- filtr powietrza
- pasek rozrządu
- pasek na akcesoria
- pompa wodna
- Filtr paliwa
- rura wydechowa
- klocki i tarcze hamulcowe (obecne również w pojazdach elektrycznych, ale zużywają się znacznie wolniej dzięki hamowaniu regeneracyjnemu)

Wszystkie te części zamienne są oczywiście sprzedawane z ogromną marżą i nie sądzę, aby producenci chętnie obeszli się bez tego biznesu.

Wózek na olej jest świetny dla tankowców, ale także dla budowniczych, użytkownik jest uwięziony w dostarczaniu paliwa i konserwacji.
Jeśli producenci nie są tym zainteresowani, po co mieliby opracowywać pojazdy elektryczne?

I przy ogromnej bezwładności układu: zmiana mentalności, szkolenie mechaników z elektryki (to już PB dla hybryd, w tym czymś są zabójcze napięcia, trzeba wiedzieć jak je elektrycznie potępić przed podjęciem interwencji).
W każdym razie, nie sądzę, że zobaczymy Mr. Everybody z samochodem elektrycznym w najbliższym czasie. :(
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79289
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11025

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Christophe » 01/02/09, 01:25

chatelot16 napisał:pasek rozrządu: dobry silnik musi mieć boczny wałek rozrządu i wahacz: brak paska do wymiany


O nie, stawiam weto! Dobry silnik musi mieć dystrybucja przez kaskadę kół łańcuchowych! Ramiona wahaczy dość szybko pokazują swoje granice w obrotach...

Przyznaję, że bardzo rzadko, ale istnieje: VFR 750 od 88 (chyba) do 97 (jestem pewien) są w to wyposażone. Jest też kilka silników samochodowych, ale nie pamiętam jakie.

Rooftop z 2002 ca został usunięty na VFR (zawór systemu VTEC ze zmiennym otwarciem).

Mój VFR z 1994 roku spala od 5 do 5.5 l/100km i to ze starymi dobrymi węglowodanami, to samo co nowoczesny rower pełen elektroniki, lżejszy, o tej samej mocy i na tej samej trasie...

Mój były dywersant miał łańcuch.

Ale to nie przeszkadza w robieniu luz zaworowy...nawiasem mówiąc, nie wiem nawet, czy nadal trzeba to robić w nowszych samochodach...
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 01/02/09, 10:18

:? Zapomniałem o wszystkich wypadkach samochodowych, które spowodowały wylanie ton oleju i płynu niezamarzającego na drogę.
A także wszystkie kraje, które nie mają stacji dekontaminacji samochodów wycofanych z eksploatacji, przeznaczonych do demontażu...
Musi to zmarnować, wrzucić do ziemi :?
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134