Plusy i minusy samochodów elektrycznych

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Macro » 15/03/22, 09:36

Mój c zero odbył zeszłej nocy podróż w obie strony po Saharze... i dziś rano wyświetla 90 km autonomii
IMG_20220315_080203.jpg
chyba że jest tak, jak powiedziała dziś rano moja żona... Krew ukraińskich bojowników spada nam na twarze
1 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Christophe » 15/03/22, 13:15

Ach tak, makro, rozumiem lepiej, w Hiszpanii :zaszokować: :zaszokować: :zaszokować:

#Sahara #wyciągi piasku będą najważniejsze w #Hiszpanii 14 marca 2022 r.! Zdjęcia z #Aguilas w regionie #Murcia, gdzie niebo jest całkowicie pomarańczowe! Jutro ten pył przeleci nad Francją.



Więc miałbym bobry berberyjskie, jak myślisz? : Lol: : Lol: : Lol:

W Pirenejach:

FN3_nT3WYAACu4G.jpg



0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Remundo » 26/03/24, 08:06

Tutaj jest świetny film na ten temat



trochę długi, ale ciekawy od początku do końca. Facet wie o czym mówi.

tytuł jest chwytliwy, ale przesłanie jest znacznie bardziej zrównoważone : Idea:
2 x
Obraz
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez pogmatwać » 26/03/24, 08:22

Na koniec inteligentne wystąpienie na temat przyszłości pojazdów elektrycznych. Bardzo podoba mi się pomysł producenta oferujący Państwu najinteligentniejszy sposób ładowania go za pomocą samochodu.
Mam 300KM, opowiadasz historię, poza robieniem od czasu do czasu quéqué, nie widzę sensu posiadania tak dużej mocy. Wolałbym 200 km
dodatkowa autonomia. Po 6 miesiącach myślę już tylko o fotowoltaice.
1 x
Świat jest doskonały !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Christophe » 26/03/24, 11:00

Przesłuchałem wszystkiego… zapomniał lub bardzo szybko omówił najważniejsze kwestie…musimy zweryfikować nasze indywidualne potrzeby w zakresie mobilności...

Potem znowu mowa o samochodzie powietrznym… szczerze mówiąc, to akta zakopane na lata (a wraz z nimi Guy Negre…) :zaszokować:
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez pogmatwać » 26/03/24, 11:59

Christophe napisał:musimy zweryfikować nasze indywidualne potrzeby w zakresie mobilności...



Masz na myśli naszą mobilność stada... : Mrgreen:
0 x
Świat jest doskonały !!!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Christophe » 26/03/24, 14:39

Tak też !! : Mrgreen:
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9846
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2678

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez sicetaitsimple » 26/03/24, 16:52

Remundo napisał:Tutaj jest świetny film na ten temat

trochę długi, ale ciekawy od początku do końca. Facet wie o czym mówi.

tytuł jest chwytliwy, ale przesłanie jest znacznie bardziej zrównoważone : Idea:


Tak, ale poza pewnymi „banałami”, które zawsze warto powtarzać (na przykład masa pojazdu), wspomina się głównie o zagrożeniach (brak metali, niewystarczająca produkcja energii elektrycznej o niskiej emisji dwutlenku węgla lub jej braku itp.).
Należy to porównać z udowodnionym ryzykiem (jedynie termin budzi wątpliwości) niedoboru zasobów kopalnych, takich jak ropa czy gaz, którego w przypadku transportu lądowego nie można (z mojego punktu widzenia) znacząco odsunąć w czasie, niż poprzez masową elektryfikację .

Nie wspominając nawet o CO2, tylko o płynie silnikowym.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez Remundo » 26/03/24, 18:14

Christophe napisał:Przesłuchałem wszystkiego… zapomniał lub bardzo szybko omówił najważniejsze kwestie…musimy zweryfikować nasze indywidualne potrzeby w zakresie mobilności...

podchodzi do tego

ale to trudny punkt... System wiejski jest mocno ugruntowany. Oczywiste jest, że większość pracowników pokonuje dziesiątki kilometrów dziennie, aby dojechać do/z pracy. Kiedy nie jest to 100 km...
0 x
Obraz
phil59
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2223
Rejestracja: 09/02/20, 10:42
x 510

Odp: Wady i zalety samochodu elektrycznego




przez phil59 » 26/03/24, 23:03

perplex napisał:Na koniec inteligentne wystąpienie na temat przyszłości pojazdów elektrycznych. Bardzo podoba mi się pomysł producenta oferujący Państwu najinteligentniejszy sposób ładowania go za pomocą samochodu.
Mam 300KM, opowiadasz historię, poza robieniem od czasu do czasu quéqué, nie widzę sensu posiadania tak dużej mocy. Wolałbym 200 km
dodatkowa autonomia.
Po 6 miesiącach myślę już tylko o fotowoltaice.


Zrobic co ????

To jest problem. Zaczyna się od złej koncepcji dotyczącej idei samochodu elektrycznego.

Przypominasz mi niektórych tutaj, którzy kilka lat temu krytykowali samochód elektryczny... Byli „oburzeni”, że sieć może kontrolować Twoje ładowanie i odcinać je w zależności od potrzeb sieci…

Tam można łatwo osiągnąć 30% „cnotliwej energii”.

Wydaje mi się, że w raporcie z 2019 r. sieć była w stanie zasilić 15 000 000 pojazdów elektrycznych bez nowej elektrowni.
0 x
hmmmmmm, hmmmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmmmm, huh, hmmmmmmmmmmmm.

: Oops: :płakać: :( :zaszokować:

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 149