Generator ciepła Vortex i kawitacja

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 16/10/06, 18:29

Nadal dziwne jest to, że ten pan Yannik Van Doom (przepraszam, jeśli popełniłem kilka błędów ortograficznych w jego nazwisku) nie ma instalacji demonstracyjnej.

W przypadku braku niezależnego testu laboratoryjnego, dobry mały raport z niezależnego organu, takiego jak AIB-Vinçotte, nie kosztuje tak dużo i nie zaszkodziłby krajobrazowi. : Chichot:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Chanbon
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 17/05/06, 15:28




przez Chanbon » 14/11/06, 10:02

kukułka

Cóż, byłaby to rewolucja, gdyby to była prawda : Lol:

Ale w wartościach bezwzględnych jest to po prostu niemożliwe.

Po prostu, skąd miałaby pochodzić ta energia, powstałaby znikąd? Tak, pusta energia : Chichot:
Już silnik ma sprawność poniżej 100%; ponieważ istnieje tarcie, które zamienia się w ciepło (ciepło, które nie jest odzyskiwane przez obieg grzewczy, ponieważ wokół przedmiotu nie ma powłoki izotermicznej)

Z drugiej strony może istnieć sztuczka z cos phi i mocą bierną, która nie jest fakturowana przez EDF (do pewnego limitu). :zmarszczyć brwi:

A+
0 x
Administrator strony www.chaleurterre.com
Strona dotycząca energii odnawialnych - geotermalna - aerotermiczna - słoneczna - wiatrowa - biomasa
Obraz
Yannick
x 17

Ogrzewanie kawitacyjne




przez Yannick » 21/01/07, 22:07

Bonjour à tous,

Jako importer systemów ogrzewania kawitacyjnego chcę Państwu odpowiedzieć.
Zadzwoń do mnie, gdy będziesz mieć pytania, zamiast bezinteresownie krytykować, snuć przypuszczenia i często mówić bzdury.

Od stycznia 2 roku we Francji zainstalowano pierwsze 2007 systemy. Wkrótce zostaną zorganizowane pokazy dla nowych klientów.
W tym roku kilka innych instalacji pilotażowych zostanie zrealizowanych we Francji i sąsiednich krajach europejskich.

Technika jest bardzo, bardzo ciekawa, z 1 kW zużytej energii elektrycznej można wyprodukować do 3 kW ciepła. Pole do ulepszeń jest ogromne, ponieważ w laboratorium możemy osiągnąć nawet współczynnik x40!

Wciąż jesteśmy dopiero na początku tych nowych technologii.

Nowa dokumentacja pro jest dostępna od tej wiosny dla profesjonalistów. Obiekty są najbardziej interesujące dla przemysłu i ogrodnictwa.

Wkrótce będę mógł zaoferować Ci kilkanaście nowych technologii, wszystkie bardzo innowacyjne i dostępne dla wszystkich, które pozwolą Ci na niezależność energetyczną.

Zadzwoń do mnie, aby uzyskać więcej informacji, pod numerem 0688086894

A+

Yannick
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Ogrzewanie kawitacyjne




przez lio74 » 21/01/07, 22:56

Yannick napisał:Bonjour à tous,

Jako importer systemów ogrzewania kawitacyjnego chcę Państwu odpowiedzieć.
Zadzwoń do mnie, gdy będziesz mieć pytania, zamiast bezinteresownie krytykować, snuć przypuszczenia i często mówić bzdury.
........................
W tym roku kilka innych instalacji pilotażowych zostanie zrealizowanych we Francji i sąsiednich krajach europejskich.
..............................
Wciąż jesteśmy dopiero na początku tych nowych technologii.


dobry wieczór i witam w forum

jak każda innowacyjna technologia i wykorzystująca prawa energii kwantowej, energię próżni lub „darmową energię”, jak można przeczytać na Quant Homme
silniki magnetyczne i inne....

nadaje się do septissimu :: ::

ale jestem za tymi nowymi technologiami : Lol:

Proszę tylko, aby zobaczyć, jak to działa… i zrozumieć, jak to działa… : Chichot:
więc jeśli możesz udzielić jasnych wyjaśnień i podać terminy wystawy i pokazu... trafiłeś na właściwy forum !!!

…i dostępne dla wszystkich, którzy pozwolą Ci na niezależność energetyczną.

do wszystkich !!! Mam nadzieję, że tak… bo nadal 2 miliardy ludzi nie mają dostępu do podstawowych usług energetycznych (wg WWF)

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
śruba
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 357
Rejestracja: 01/02/06, 20:44
Lokalizacja: Pas-de-Calais




przez śruba » 21/01/07, 23:04

Dobry wieczór Janku

łatwo byłoby to zrozumieć:
silnik elektryczny o mocy 8,33 kw napędza kawitacyjną pompę wirową wytwarzającą ciepło odpowiadające 25 kw
czyli policjant 3

od 25 = 3

wystarczyłoby to zobaczyć (i zmierzyć), aby się o tym przekonać

ale jak dobrze czytam to kwestia silnika 22 kw do produkcji 25 kw na ciepło
Mam nadzieję, że glina z 3 nie oznacza 3 kw za darmo na 25 kw w ogrzewaniu i że zostaje 22 kw do płacenia; dobra, żartuję : Mrgreen:



ale aby wyprodukować 25 kW w trybie ogrzewania z gliną 3, jeśli naprawdę jest silnik o mocy 22 kW do jego napędzania, konieczne jest, aby silnik zużywał tylko 14 amperów przy 3 x 400 V, zamiast 42 amperów prądu znamionowego dla tego typu silnika

powinieneś wiedzieć, że silnik elektryczny o mocy 22 kw zapewnia 22 kw energii mechanicznej ruchu, zużywając 42 ampery w tri 400 v
ale jeśli musi pobierać tylko 14 amperów (tj. jedną trzecią), będzie wytwarzać energię mechaniczną znacznie poniżej jednej trzeciej 22 kw (tj. znacznie poniżej 8,33 kw)
sprawność przy częściowym obciążeniu silników elektrycznych jest niska poniżej 50% obciążenia

więc dlaczego nie od razu zainstalować silnik dostosowany do rzeczywistej wymaganej mocy :?

czy potrzebuje bardzo dużego momentu żeby np. tak po prostu rzucić na starcie i że jak już ruszy to działa tylko przy częściowym obciążeniu :P

Jeśli możesz mnie oświecić, byłbym wdzięczny. :P

śruba
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 22/01/07, 01:48

Witam Bolt
Rozumowanie, które stosujesz do silnika, jest prawdziwe dla silników prądu przemiennego zasilanych bezpośrednio z sieci za pomocą prostego stycznika.
Ale silniki są teraz zasilane przez (NAPĘD)
Nie znam tego słowa po francusku, wariator? ale źródło prądowe sektora jest wyprostowane w DC następnie siekane w AC ze zmienną częstotliwością i zmiennym napięciem i dobrze dostosowane do woltów/herców, powiedzmy, że nie jest to miejsce na forum dopracować działanie EGBT, w zasadzie czyni to silniki, które pobierają tylko prąd mocy dostarczanej na końcu wału ze zmiennymi momentami obrotowymi i prędkościami w szerokim paśmie,
Są tak wydajne jak silniki prądu stałego, które pobierają prąd prawie dokładnie proporcjonalny do ich momentu obrotowego, a gdy są puste, prawie nie pobierają prądu.
Pozostaje tylko mieć dane silników lub prościej energię w kw (nie w kva) silnika i znać wydatek energetyczny pompy, z tymi wartościami poznamy wydajność tego układu .. W tej chwili uważam to za trochę niejasne, jeśli chcą dać odpowiedni czas, aby napędzał swoją pompę prądem i napięciem silnika prądu stałego oraz wzrost temperatury i objętości wody. Nawet dane dotyczące silnika trójfazowego używanego przy jego nominalnym obciążeniu są wystarczająco uczciwe.
W przemyśle nigdy nie montujemy silnika znacznie powyżej mocy wymaganej dla historii obciążenia przy rozruchu, nawet w maszynach z kołami zamachowymi, przynajmniej już nie z napędami

André
0 x
lhebui
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 19/02/07, 09:21
Lokalizacja: Święty Marcin z lasu




przez lhebui » 19/02/07, 13:05

Cześć, jestem nowy w tym forum i jestem bardzo zainteresowany zużyciem energii. Jestem przekonany, że będziemy musieli zmniejszyć zużycie energii, a tym samym nasz zachodni komfort. Obecnie nasza stara chałupa Touraine jest wyposażona w aerotermiczną pompę ciepła marki CIAT, a COP producenta (przy 7°C) jest większy niż 3. Bieżące zużycie to 2200 kWh na nieco ponad 120 dni ogrzewania i 500 m3 do ogrzania. Spaliliśmy również 3 metry sześcienne drewna.

Cóż, to były wstępy.

Teraz widzieliśmy w recenzji słynne ogrzewanie kawitacyjne. Niestety nie wiem nic o zjawiskach H2O i kawitacji, jak dla mnie były one raczej destrukcyjne dla łopat śmigła łodzi.

Dzięki moim małym podstawom fizyki z dzieciństwa nauczyłem się 2 fundamentalnych zasad, które są częścią podstawy pracy pewnego Alberta:

(A) Prawo zachowania energii,
(B) Nie ma granicy między energią a materią. Rozumiem przez to, że materia może stać się energią i odwrotnie.

Wracam więc do kotła kawitacyjnego.

1 / Czy istnieje transformacja energetyczna, taka jak turbina wiatrowa, pompa ciepła, kolektor słoneczny?

Nie, dostarczamy tylko energię elektryczną do systemu, a on dostarcza więcej energii niż zużywa. Więc mój (A) otrzymuje trafienie, ale to nie ma znaczenia, ponieważ jest (B). Wnioskuję zatem, że wkład materii (który, nie wiem) jest przekształcany w energię i zwracany w postaci ciepła, a zatem ponownie staję się zgodny z (A).

Co to za materiał:
- łopatki turbiny? Nie straszne, bo jak turbina się zużywa to jest coraz mniej wydajna a koszt turbiny jeśli jest dobrze wyprofilowana...
- Woda ? Dlaczego nie. To znaczy, że kocioł kawitacyjny zużywa wodę, co jak dla mnie godzi mnie z moimi 2 zasadami. Pytanie ile wody i jaki osad?

Krótko mówiąc, jestem otwarty na ten pomysł, ale trudno mi zrobić bilans energetyczny. Niezbędna jest stara, dobra demonstracja importera. Nie boi się niczego, ponieważ z pewnością ma wyłączność we Francji, a projekt jest opatentowany, a zatem chroniony.

Kolejna rzecz, słyszę o darmowej energii. Jeśli koncepcja darmowej energii jest równoważna światu wolnego oprogramowania w informatyce, to jestem więcej niż chętny, eksploduję z radości. Inaczej nie rozumiem tego określenia... :?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 19/02/07, 13:45

lhebu napisała:Krótko mówiąc, jestem otwarty na ten pomysł, ale trudno mi zrobić bilans energetyczny. Niezbędna jest stara, dobra demonstracja importera. Nie boi się niczego, ponieważ z pewnością ma wyłączność we Francji, a projekt jest opatentowany, a zatem chroniony.


Witam, całkowicie zgadzam się z Twoją analizą, te generatory Vortex to moim zdaniem jakiś żart...dopóki producent nie udowodni czegoś przeciwnego lub wydaje się, że nie jest do tego zdolny (przynajmniej na razie...)

Jeśli chodzi o darmową energię, to raczej mają to być systemy „nadjednostkowe”, które generalnie są bardzo tajemnicze w swoim funkcjonowaniu… a więc całkowite przeciwieństwo energii Open Source.

Przykładem otwartej energii (ale nie darmowej energii) jest „silnik pantone”, w którym maksymalna ilość informacji jest swobodnie wymieniana w sieci (zwłaszcza na tych forums). Myślę (i kilku członków this forums podzielam tę myśl), że wbrew przemysłowym i naukowym lobby i niechęci, Open Source jest jedną ze ścieżek, które należy faworyzować… Główna wada: ta ścieżka zajmuje dużo więcej czasu niż „klasyczny” rozwój przemysłowy (zespół, laboratorium, patenty, itp.).
0 x
lhebui
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 7
Rejestracja: 19/02/07, 09:21
Lokalizacja: Święty Marcin z lasu




przez lhebui » 19/02/07, 14:45

Cóż, przepraszam, ale jestem starej daty.

Einstein mógł zademonstrować szczególną teorię względności tylko z 2 zasadami podanymi powyżej i innymi w tej sprawie. Cóż, wiem, że Albert jest banalny, ale lubię OUT.

Z punktu widzenia darmowej energii, jestem również za rozwiązaniem typu open source. Jeśli chodzi o drugą definicję, myślę, że trzeba wierzyć w Prawdę ustanowioną przez jednego lub więcej guru (ząbek czosnku, woda święcona, srebrny kołek ???, a jeśli wyjęlibyśmy z jego szafy eter, którego Poincaré walczył w obronie). Sorry, ale dla mnie nic się nie liczy oprócz rzeczywistości.

Czy istnieje otwarta licencja na odkrycia naukowe, takie jak gpl, gnu itp. w informatyce?

:?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 19/02/07, 14:59

lhebui napisała:Czy istnieje otwarta licencja na odkrycia naukowe, takie jak gpl, gnu itp. w informatyce?

:?


O ile mi wiadomo nie, ale temat był już poruszany na stronie forums...powinniśmy zainspirować się licencją informacyjną i przenieść ją na „nieinformacyjną”… To nie powinna być nauka o rakietach.

W każdym razie konieczne byłoby utworzenie nowego tematu, aby to omówić, tymczasem radzę przeczytać ten artykuł: https://www.econologie.com/dossier-energ ... -2988.html
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 146