Generator ciepła Vortex i kawitacja

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Generator ciepła Vortex i kawitacja




przez bham » 03/10/06, 17:45

Chociaż ten system wykorzystuje nie tylko odnawialne źródła energii, klasyfikuję go w tym drugim, ponieważ można go porównać do pomp ciepła.

Odkryłem ten system w bardzo ciekawym artykule (gorąca woda ze wschodu) opublikowanym w nie mniej interesującym przeglądzie „effervesciences” z lipca / sierpnia 2006 r. Skontaktowałem się z przedstawicielem we Francji, który mi powiedział. Przesłałem broszurę, strony które możesz zobaczyć w galerii zdjęć, nie widząc ich w tym poście (nie zadziałało, wina jpeg et Cie :zmarszczyć brwi: ).
Zasadą jest podgrzewanie wody przez kawitację i wirowanie w celu wykorzystania jej w centralnym ogrzewaniu, połączenie mocnego silnika elektrycznego i pompy kawitacyjnej zastępującej tradycyjny kocioł.
Przedstawiciel nie chciał mi podać nazwy producenta, rosyjskiego ani adresu strony internetowej, ale w Rosji jest co najmniej 3 producentów, w tym Yusmar (widoczny na Quanthomme et éconologie) i Noteka.

Cop byłby równy 3, co jest porównywalne z pompami ciepła, z tą zaletą, że nie trzeba wiercić ani sieci rur do zakopania.

Wady, które tam widzę:
-Rosyjska produkcja, 1 rok gwarancji, prawdopodobnie solidna, ale do obsługi posprzedażnej, tintin !! :|
-Wysokie ceny, ponieważ za dom o powierzchni 100/150 m2 dobrze izolowany należy liczyć na kaloryczność około 25 KW i cenę 11394 €, bez dopłat w wysokości 50%. Importer powiedział mi, że to klient musi podjąć kroki w celu ich uzyskania: cześć tor przeszkód !! :zmarszczyć brwi:

Teraz moje pytania:
-Czy znasz ten system, ile jest wart?
-Nie znam mnie na temat elektryczności, nie sądzisz, że silnik elektryczny o mocy 22 KW, aby uzyskać moc cieplną 25 KW i biorąc pod uwagę współczynnik COP 3, jest zbyt duży, a także bardzo chciwy w elektryczności :?
- najwyraźniej taki generator został zainstalowany w Quebecu do ogrzewania szklarni. André, słyszałeś o tym?
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 04/10/06, 09:22

Mam nadzieję, że ten silnik nie działa nieprzerwanie! pcq inaczej pachnie oszustwem.
nie możesz wysłać mi bezpośredniego dokumentu pocztą e-mail, aby zobaczyć, co to jest.
pytanie elektro, to już duże połączenie EDF (3 x 40 A, tylko dla silnika).
jeśli policjant ma rzeczywiście 3 lata, wydaje się to o wiele za mocne jak na dom: przeciętny dom właściwie zaizolowany powinien zadowolić się trzecim, i znowu, gdy jest bardzo zimno!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 04/10/06, 15:13

Słoń napisał:Mam nadzieję, że ten silnik nie działa nieprzerwanie! pcq inaczej pachnie oszustwem.

Nie, na żądanie działa jak kocioł i zaleca się połączenie generatora ze zbiornikiem buforowym.

Słoń napisał:nie możesz wysłać mi bezpośredniego dokumentu pocztą e-mail, aby zobaczyć, co to jest. !

Robię ci to od razu.
Słoń napisał:pytanie elektro, to już duże połączenie EDF (3 x 40 A, tylko dla silnika).
jeśli policjant ma rzeczywiście 3 lata, wydaje się to o wiele za mocne jak na dom: przeciętny dom właściwie zaizolowany powinien zadowolić się trzecim, i znowu, gdy jest bardzo zimno!

Ach tak, w każdym razie 40 A. :| cześć cena subskrypcji EDF.
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 04/10/06, 20:31

Generator tego typu znajdujemy w rosyjskiej firmie AKOIL (patrz teren ), o którym już rozmawialiśmy ten temat.
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 10/10/06, 11:08

Słoń napisał:nie możesz wysłać mi bezpośredniego dokumentu pocztą e-mail, aby zobaczyć, co to jest.
pytanie elektro, to już duże połączenie EDF (3 x 40 A, tylko dla silnika).
jeśli policjant ma rzeczywiście 3 lata, wydaje się to o wiele za mocne jak na dom: przeciętny dom właściwie zaizolowany powinien zadowolić się trzecim, i znowu, gdy jest bardzo zimno!


słoń, wysłałem ci premiera, nie mam odpowiedzi. Czy sprawdziłeś dokument (4 zdjęcia)? co powiesz
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 16/10/06, 10:07

Dziękuję Boulon, za ten początek odpowiedzi, choć dla mnie trochę techniczny.
Ten proces wydaje się rzeczywiście wart zainteresowania, jeśli jednak dotrzymuje obietnic. Szkoda byłoby zatem nie badać tej ścieżki bardziej szczegółowo.
Określenie COP nie wydaje się łatwe do zweryfikowania ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 16/10/06, 10:15

bham napisał:jeśli dotrzyma obietnic.


Czy zaczynamy przyjmować zakłady?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046

Re: Wirowy i kawitacyjny generator ciepła




przez Christophe » 16/10/06, 11:01

Bolt napisał:Jeśli ktoś ma krzywą wydajności silnika elektrycznego według ładunku, to mnie to interesuje


Kilka informacji tutaj: http://oee.nrcan.gc.ca/cipec/peel/bibli ... rintview=N

Odnośnie twoich uwag na temat rozpoczęcia:
http://stielec.ac-aix-marseille.fr/cour ... /demfr.htm
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 16/10/06, 15:05

Christophe napisał:
bham napisał:jeśli dotrzyma obietnic.


Czy zaczynamy przyjmować zakłady?


Co masz na myśli Christophe? dla ciebie to śmieci? czy możesz rozwinąć swój punkt widzenia?
Rzeczywiście, mam twoją opinię, że otworzyłem ten temat, nie dlatego, że jestem przekonany, że to działa.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79332
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11046




przez Christophe » 16/10/06, 15:15

Nie ma nic osobistego przeciwko tobie, ale szczerze mówiąc, kiedy widzisz jakość dokumentów ... to trąci utopią "wersja 18 powrót powrotu ... powrót sprzedawcy marzeń ..."

Czy jest tylko uniwersytet lub laboratorium, które przeprowadziło NIEZALEŻNE testy? Zbyt łatwo wymachiwać takimi postaciami ...

Jestem tylko MDR, kiedy widzę listę „poleconych klientów…” to niewiele jest warte… Czekam, aż zobaczę, że cennik będzie jeszcze bardziej MDR : Chichot:

Poproś Bucherona, co myśli ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 153