Która kruszarka ma produkować BRF (Raméal Fragmented Wood)?

Rolnictwo i gleby. kontrola zanieczyszczeń, rekultywacja gleby, humus i nowych technik rolniczych.
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 14/01/20, 19:43

Tak, ponieważ bardzo przydatne jest wypróbowanie przed podjęciem decyzji. Wiele rozczarowań wynika z kuszących twierdzeń sprzedawców, które szybko schodzą na dalszy plan, albo dlatego, że są przesadzone, albo mają niedostrzegalne wady.
Kiedy mówię spróbuj, to nie chodzi tylko o pokaz na targach, ze wszystkimi wybiegami, które pozwalają zniekształcić sytuację* lub ocenić na filmiku na Youtube (pamiętam demo, w którym film został ucięty podczas montażu, kiedy maszyna się zacięła!).
Najciekawsze, poza przedłużonym okresem próbnym, jest skorzystanie z opinii użytkownika, o którym wiadomo, że jest poinformowany (bo zeznania niekompetentnego użytkownika w tej dziedzinie są nic nie warte).

* Przechodząc przez starannie wyselekcjonowane gałęzie lub doprowadzając urządzenie do pracy w warunkach, które może wytrzymać tylko w wyjątkowych przypadkach, a nie przy długotrwałym użytkowaniu.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
fl78960
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 81
Rejestracja: 16/02/18, 13:19
x 24

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez fl78960 » 16/01/20, 15:50

Witam,

To właśnie u stóp rozdrabniacza z roślinami ITS zdajesz sobie sprawę z wielu parametrów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się nieistotne.

Jestem wyposażony w małą niszczarkę elektryczną Alko 2000 W, kupioną z drugiej ręki za 60 euro: do mojego małego ogrodu (przycinanie żywopłotów i małych drzewek owocowych) w zupełności wystarcza, zwłaszcza po wymianie ostrzy.

... ale każdy gatunek ma swoje cechy szczególne:
twarde drewno (przykład: irga), które ma trudności z przechodzeniem przez dyski (zarządzaj postępem, aby nie jechać zbyt szybko)
bardzo suche i proste gałązki (przykład berberysu), które same się połykają, ale ja przechodzę przez młynek dwa razy, żeby odpowiednio zmielić ciernie.
bardzo miękka rzecz (przykład: rozmiary cedrów), która nie chce zostać złapana przez ostrza: potrzebny jest popychacz, aby obniżyć ...

Szybko zdobywasz doświadczenie w swoim ogrodzie i wiesz, jak poradzić sobie z rozdrabnianiem: niektóre rośliny trzymam przez jakiś czas, aż trochę wyschną, planuję obsadę, aby zrobić sesję uzasadniającą wyjazd rozdrabniacza... (Czasami kradnę też wiązki roślin sąsiadom, gdy wywożą je do odbioru)

Rozdrobnione odpady z mojego ogrodu stanowią absurdalną ilość, która z pewnością znajdzie swoje miejsce… w ogrodzie!
0 x
eclectron
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2922
Rejestracja: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez eclectron » 31/03/20, 16:39

Jeszcze o szlifierce termicznej:
https://www.agrieuro.fr/broyeur-de-bran ... -8189.html
którego cena tylko rośnie : Mrgreen: i to można znaleźć pod innymi markami, bo to chińska manufaktura (dobrej jakości).
Wystarczy zmienić lakier i naklejki : Mrgreen: mieć jedną z marek Tartempion.

Potwierdzam, że to bardzo dobra maszyna, wszystko przechodzi! : Lol:
Tyle tylko, że nie powinno się mieć zbyt wielu liści typu platan, bo inaczej istnieje ryzyko, że zatka się on na wylocie zsypu.
W tym sezonie nie mam problemu.
Ostatnio ostrzyłem noże i odzyskał swoją młodość.
Połyka gałązki jodły, które przed ostrzeniem musiałem odpychać.
Rzeczywiście, wcześniej ścinał m3 suchych gałęzi (twardych), a zwłaszcza bambusa (również suchego) uznanego za ścierny, ponieważ zawiera dużo krzemionki.
Ostrzenie naprawdę robi różnicę w wydajności! :P
0 x
to nie ma znaczenia.
Spróbujemy maksymalnie 3 posty dziennie
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 31/03/20, 19:44

Rzeczywiście, w hali chińskiej fabryki (na południowo-wschodnim wybrzeżu) wystawione są maszyny w różnych kolorach i pod różnymi markami, według europejskich importerów (odbyłem wirtualną wycieczkę 8) ) ...
Jeśli chodzi o liście, problemem jest wprowadzana duża objętość (w przypadku nich praktycznie brak zmniejszenia objętości z powodu rozdrabniania) oraz zmniejszenie przekroju kanału wyrzutowego: wprowadzanie musi być regulowane, aby uniknąć zatkania. Myślałem o zrobieniu kanału o ściśle stałym przekroju, ale dobra znajomość operacji pozwoliła mi jak dotąd zrezygnować z tego.
Twarde gałęzie nakładają poważne ograniczenia na tę rozdrabniarkę, która nie jest do tego przeznaczona, a także wpływają na czas ostrzenia. Podobnie jak w przypadku wszystkich narzędzi tnących, należy zadbać o to, aby ostrza dobrze tną: jest to niezbędne do normalnej pracy... i dotyczy to również użytkownika!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez GuyGadebois » 31/03/20, 22:18

Po wypróbowaniu obu, wolę elektryczny młynek (większy moment obrotowy, brak dymu, brak zanieczyszczeń, mniej hałasu) i wirnik tnący (jeśli się zablokuje, kierunek jest odwracalny) niż ostrze.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 31/03/20, 23:15

Uwaga! Wypróbowanie obu, jeśli mówimy tylko o przeciwstawnych silnikach cieplnych i elektrycznych, nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ charakterystyka każdej z dwóch formuł może być inna…
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez GuyGadebois » 31/03/20, 23:18

Ahmed napisał:Uwaga! Wypróbowanie obu, jeśli mówimy tylko o przeciwstawnych silnikach cieplnych i elektrycznych, nie ma absolutnie żadnego znaczenia, ponieważ charakterystyka każdej z dwóch formuł może być inna…

Próbowałem po dwa z każdego, więc spróbowałem czterech. Nie lubię tych z ostrzami, zbyt często się zacinają (kiedy jesteś „chciwy”), a termika robi za dużo hałasu.
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 31/03/20, 23:20

Cóż, próbowałem wielu z nich... tak, tak! :D ...i daleki jestem od posiadania wyczerpującej wiedzy na ten temat!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
GuyGadebois
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6532
Rejestracja: 24/07/19, 17:58
Lokalizacja: 04
x 982

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez GuyGadebois » 31/03/20, 23:21

Ahmed napisał:Cóż, próbowałem wielu z nich... tak, tak! :D ...i daleki jestem od posiadania wyczerpującej wiedzy na ten temat!

Rozumiem. Ale to samo dotyczy mojej piły łańcuchowej. Nigdy więcej termiki (nie jestem leśnikiem).
0 x
„Lepiej zmobilizować swoją inteligencję na bzdurach niż mobilizować swoje bzdury na inteligentnych rzeczach (J.Rouxel)
„Z definicji przyczyna jest produktem skutku”. (Tryphion)
„360 000 / 0,5 / 100 to 72 miliony, a nie 6 milionów” (AVC)
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12308
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970

Re: Która kruszarka do produkcji BRF?




przez Ahmed » 31/03/20, 23:27

Piły łańcuchowe, wiem dobrze, nawet trochę za dużo, to trochę spieprzyło moje płuca (ale nie moje neurony!)... :(
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "rolnictwo: problemy i zanieczyszczeń, nowych technik i rozwiązań"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 201