Zyski Total i jego inwestycje w odnawialne źródła energii

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/11/06, 19:11

Christophe napisał:
bham napisał:Nie poważniej, tutaj myślę, że to ty mylisz ekologów i wątpliwe zachowanie. Niedobrze jest mieć a priori negatywną opinię na temat ekologów, w ogóle niedobrze. : Chichot:


Nie sądzę...to ONI określili siebie jako ECOLOS...nie ja przypisałem im etykietę...[...]
Może to być bardziej problem uogólnienia. trochę obraźliwy... : Mrgreen:

Dla niektórych ekolog to koniecznie ktoś ubrany w wełniany sweter, kto pali oinje i hoduje owce... Obraz jest też karykaturalny, nawet jeśli zachowanie jest mniej szkodliwe! : Lol:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 14/11/06, 09:12

Christophe napisał:Nie sądzę... to ONI określili się jako ECOLOS...nie ja umieściłem na nich etykietę...Hej, karthoum chwalił się, że tarzał się w zużytym oleju i palił swoje plastikowe butelki po oleju w swoim piecu!!

Słuchaj, wierzysz w co chcesz...ale ci ludzie określili się jako ekolodzy...Dlatego spotkałem ich (oprócz przykładu 1) w ramach prac nad pantone....Jeśli to cię nie przekonuje....


OK, OK, wierzę ci, ale nie ma potrzeby brać za dobrą monetę tego, co twierdzą takie osoby. Więc to nie dlatego, że nazywają siebie zielonymi, są automatycznie, to tylko ich odpowiedzialność.
I odwrotnie, uproszczeniem jest wywnioskować, że wszyscy ekolodzy to szaleńcy o wątpliwych i nieświadomych zachowaniach, takich jak te, które widzieliście.
Wyobraź sobie kilku facetów, którzy nazywają siebie ekologami i nie myślą o ekonomicznych konsekwencjach swoich działań. Czy zakazałbyś wszystkim ekonomistom tego wszystkiego? Nie, oczywiście.
Ciągle to powtarzam, wszyscy jesteśmy różni i wyjątkowi, musimy sobie z tym radzić i musimy kształcić, Twoja witryna i Twoja forum pomaga, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/11/06, 09:25

Oula spokój przepraszam jeśli moje słowa (niekoniecznie jasne) wziąłeś za uogólnienie nie było to moim zamiarem... po prostu chciałem powiedzieć przykładowo, bardzo konkretnie, że niektórzy są ekologami przez skąpstwo... i TEN ekolog od tego aspektu.

Poprawię trochę mój "problematyczny" post.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/11/06, 09:28

Tutaj poprawiłem:

https://www.econologie.com/forums/les-profit ... 591-9.html

Powiedziałem też „…karykaturuję” to, co wydaje się, że wziąłeś za afirmację…
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 14/11/06, 12:24

Christophe napisał:Oula spokój przepraszam jeśli moje słowa (niekoniecznie jasne) wziąłeś za uogólnienie nie było to moim zamiarem... po prostu chciałem powiedzieć przykładowo, bardzo konkretnie, że niektórzy są ekologami przez skąpstwo... i TEN ekolog od tego aspektu.
Poprawię trochę mój "problematyczny" post.


Cóż, to nie wszystko, jemy teraz posiłek? Frytki z małżami dla każdego!
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 14/11/06, 13:31

Christophe napisał:[..] Powiedziałem też „… karykaturuję” to, co wydaje się, że wziąłeś za afirmację…
Tam napotykamy problem semantyczny... 8)
Karykatura to przesadne zaakcentowanie jakiejś cechy (charakteru, twarzy itp.) lub jej zniekształcenie, ale dla mnie ma to być zrobione na zasadach raczej ogólnych, ostatecznie akceptowanych przez wszystkich.
Co prawda karykaturujecie skąpstwo, ale dla mnie nie charakter ekologiczny... : Wink:
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 116