Zyski Total i jego inwestycje w odnawialne źródła energii

Aktualny Gospodarka i zrównoważonego rozwoju kompatybilne? Wzrost PKB (za wszelką cenę), rozwój gospodarczy, inflacja ... Jak concillier obecnej gospodarki ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Zyski Total i jego inwestycje w odnawialne źródła energii




przez bham » 13/11/06, 10:58

Właśnie znalazłem tę stronę wykonaną przez to, co wybrać, co z pewnością spodoba się między innymi Christine i Nono : Chichot: :
http://www.chercarburant.org/ lub widzimy, że pilne staje się przeciążenie paliw, aby Total i inni nie przejmowali się bardziej w wykopaliskach : Mrgreen: : Evil:
Jeśli masz trochę pszenicy, kup akcje Total, ale cicho, niech pozostanie między nami. : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/11/06, 12:07

Dobra strona!
Przyszłe wiadomości w perspektywie dla bloga!

Przez minusy starajcie się unikać KAPITAŁÓW ... Poprawiłem, więc tym razem to idzie :)

ps: jest nawet forum dedykowany http://forum.quechoisir.org/user/non-fr ... orumid=295 żeby reklamować ekonologię ... : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/11/06, 12:16

ps: małe mieszkanie po dłuższej wizycie, ta strona bardziej potępia SURCOUT paliwa dla konsumenta niż cokolwiek innego.

Wreszcie, my ekonolodzy, jesteśmy za najdroższym możliwym paliwem ... prawda? : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
SUPERFORM
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 294
Rejestracja: 09/11/04, 14:00




przez SUPERFORM » 13/11/06, 13:53

nie nie ... za paliwo nie zanieczyszczające środowiska i bezpłatne dla wszystkich !!

: Chichot: : Mrgreen: : Chichot: : Mrgreen: : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/11/06, 13:54

Byłoby najgorsze, co mogłoby się przytrafić Ziemi ...
0 x
Targol
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1897
Rejestracja: 04/05/06, 16:49
Lokalizacja: Region Bordeaux
x 2




przez Targol » 13/11/06, 14:55

Christophe napisał:ps: małe mieszkanie po dłuższej wizycie, ta strona bardziej potępia SURCOUT paliwa dla konsumenta niż cokolwiek innego.

Wreszcie, my ekonolodzy, jesteśmy za najdroższym możliwym paliwem ... prawda? : Chichot:


+1

Zacząłem szukać i kiedy zobaczyłem, że strona ma wysłać do mojego posła list z prośbą o obniżenie podatków od ropy, szybko opuściłem ...
0 x
„Każdy, kto wierzy, że wykładniczy wzrost może trwać w nieskończoność w skończonym świecie, jest głupcem lub ekonomistą”. KEBoulding
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 13/11/06, 15:11

Christophe napisał:Przez minusy starajcie się unikać KAPITAŁÓW ... Poprawiłem, więc tym razem to idzie :)

Houlà, czy to by napisało! : Mrgreen: : Chichot:

W przeciwnym razie, aby powrócić na stronę, mea culpa, brakowało mi rozeznania, to nie poprzez nadmierne zwiększanie zysków Totala, ale gdy cena baryłki rośnie. Musimy więc wyraźnie rozróżnić aspekt TIPP i aspekt cenowy lufy.

Christophe napisał:Wreszcie, my ekonolodzy, jesteśmy za najdroższym możliwym paliwem ... prawda?

Um, um!
superform napisał:nie nie ... za nie zanieczyszczające paliwo i bezpłatne dla wszystkich

Christophe napisał:Byłoby to najgorsze, co mogłoby się przytrafić Ziemi

Pantone zmniejsza zanieczyszczenie i działa z wodą, która na razie jest wolna (z nieba).
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 13/11/06, 16:29

bham napisał:[..] Ben jednak pantone zmniejsza zanieczyszczenie i współpracuje z wodą, która na razie jest wolna (z nieba).
Nie sądzę, żebyś mógł powiedzieć, że woda Pantone jest carburant
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/11/06, 16:32

bham napisał:
Christophe napisał:Byłoby to najgorsze, co mogłoby się przytrafić Ziemi

Pantone zmniejsza zanieczyszczenie i działa z wodą, która na razie jest wolna (z nieba).


Ale to nie ma nic wspólnego! (patrz uwaga Bucherona)

Pantone po prostu sprawia, że ​​LEPIEJ jest używać i wykorzystywać paliwo ... nie zastępować go ...

W tym sensie umożliwiłoby to w przyszłości zrekompensowanie wyczerpania się tego drugiego ... ale w tym celu konieczne byłoby, aby producenci przestali go dąsać ... i to nie jutro dzień wcześniej! : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79112
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 10972




przez Christophe » 13/11/06, 16:51

bham napisał:
Christophe napisał:Wreszcie, my ekonolodzy, jesteśmy za najdroższym możliwym paliwem ... prawda?

Um, um!


Jeśli to mylisz ecolo i ekonologa ... Karykaturuję:

Ecolo = im taniej, tym lepiej. (skąpy ecolo co ...)

Edytuj przez Christophe: po nieporozumieniu i pomyłce z mojej strony mądrzej byłoby powiedzieć:

„Dla niektórych (samozwańczych) ekologów, im tańsze, tym bardziej ekologiczne (nawet jeśli oznacza to zanieczyszczenie maksimum)”



Przykład 1: Profmeca, kiedy był mechanikiem, znał „ekologa”, który przyszedł odebrać swój stary zużyty olej… aby go przefiltrować i ponownie użyć za darmo w swoim pudełku… Nie chcę nawet wiedzieć, czy go spalił w swoim kotle lub w oleju napędowym.

Przykład 2: Jeden z moich byłych szefów "ecolo" dokładnie (producent produktów naturalnych) ... włożył swój stary zużyty olej do zbiornika na olej opałowy grupy EJP i nie wahał się spalić lakierowanego drewna w swoim kominku. ..

Więc, buczenie, to ja powinienem to zrobić ...
I to z powodu takiego zachowania nikt nie chce być ECOLO !!

Dla kontrastu moja definicja ekonologa = szacunek dla planety i zasobów, ale przede wszystkim PRZED poszukiwaniem oszczędności finansowych ... Dwa wyżej wspomniane przypadki były wyłącznie tyłu. Oczywiście, jeśli uda nam się pogodzić, 2 jest idealnym ekonologiem!

Voila voila ...
Ostatnio edytowane przez Christophe 14 / 11 / 06, 09: 27, 1 edytowany raz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "ekologicznych systemów podatkowych Gospodarki i Finansów, zrównoważonego rozwoju, wzrostu PKB"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 133