Koszt solenia i usuwania śniegu z dróg w zimie

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 01/03/13, 18:30

Cześć André!


Liczby Montrealu dotyczące holowania pojazdów są zdumiewające w linku, który podałeś powyżej!

W niedzielę Miasto chciało podkreślić dobrą współpracę mieszkańców w zakresie odśnieżania. Do tej pory odholowano 1700 pojazdów. „Jeśli będziemy opierać się na statystykach z poprzednich lat, powinniśmy osiągnąć liczbę 2400” – wyjaśnia Michel Frenette.


http://www.radio-canada.ca/regions/Mont ... iers.shtml


To wyraźnie świadczy o braku miejsc parkingowych na wyspie lub niewystarczających karach!
:zaszokować:


Istnieje również rozbieżność w liczbie km dróg do odśnieżenia w stosunku do tego, co zamieściłem, co pokazuje, że to, co uważamy za informacje, nie jest zbyt wiarygodne. Zamieściłem 296 km pod linkiem, który potem odkryłem, że twój link daje:

W latach 2008-2009 liczba kilometrów jezdni w Montrealu wzrosła z 6 do 141. Szybki rozwój miast? NIE. Zamiast tego miasto zmieniło sposób liczenia kilometrów.

http://argent.canoe.ca/lca/affaires/que ... 60555.html

Uważam, że moja liczba jest trochę za niska i myślę, że Twój link jest bardziej realistyczny, znacząco zmienia koszt odśnieżania na km.

I nadal pada śnieg...
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/03/13, 22:13

Halo
Kilka zdjęć ulicy zrobione dziś po południu 1 marca
tylko po to, żeby zrozumieć, że jeśli spadnie kilka kolejnych opadów śniegu, to na chodnikach i przed domami nie będzie już miejsca na zaleganie śniegu i trzeba go będzie wywiewać. W centrum starego miasta ładują to na ciężarówki, ale mamy koniec zimy, za miesiąc nie będzie już na ulicach, tylko w zaroślach..


Obraz

Obraz

pas startowy lotniska o szerokości 25 metrów, z każdej strony znajdują się zwały śniegu, który się gromadzi, na ziemi zawsze jest trochę śniegu, jeśli przy bocznym wietrze jest ślisko, należy uważać, aby skrzydła dotykały śniegu, jest to skręcanie, na lotniskach sól wapniowa jest zabroniona ze względu na korozję aluminium
Obraz

Pług na torze
Obraz

Jest to właściwy sposób na odgarnięcie śniegu i ominięcie wałów, operator musi jechać z określoną prędkością.
Rowy wzdłuż torów oraz duża szczelina pomiędzy dwoma pasami autostrady służą do magazynowania śniegu spychanego przez pługi.
Obraz
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 05/03/13, 02:34

Halo

Nie do końca w temacie, ale rzadko widuję tak miękki śnieg spływający z dachu garażu, zdjęcie zrobiłem dopiero kilka godzin temu, gdyż jest oryginalne to zamieszczam je tutaj.

André


Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
AXEAU
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 197
Rejestracja: 06/10/09, 09:04
Lokalizacja: DROME
x 7




przez AXEAU » 05/03/13, 19:29

Witam,

Odpowiadając Christophe’owi, mamy do utrzymania około 80 km jezdni. Nie jest łatwo przyjąć to kryterium, bo są ulice, które trzeba przejechać 4 razy, czasem trzeba zjechać drogami drugorzędnymi i trzeba kilka razy zatankować.
Ogółem od 15 listopada do 15 marca na patrolowaniu, posypywaniu solą i odśnieżaniu spędziliśmy około 400 godzin i zużyliśmy 60 ton soli.
Wkrótce będę miał dane dotyczące tej zimy.
Czy możesz nam powiedzieć, jak wygląda konfiguracja Twojej gminy? (droga wiejska, osiedla, stare centrum, szczególne utrudnienia itp.)

JLG
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11087




przez Christophe » 12/03/13, 17:12

Cóż za panika we Francji dzisiaj z powodu śniegu...

Ralalala, jak kruche stało się nasze społeczeństwo… i jak wymagające?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117