Eko-jazdy w praktyce: Porady, które działają!

Wskazówki, porady i wskazówki, aby obniżyć zużycie, procesów lub wynalazki jak niekonwencjonalnych silników: Silnik Stirlinga, na przykład. Patenty poprawiające spalanie: traktowanie plazmą z wtryskiem wody, jonizację paliwo lub utleniacz.
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 14/12/10, 17:47

Zbyt skomplikowana ciemność!! Urządzenie po prostu działa z baterią litową CR2432, która według moich obliczeń powinna wystarczyć na prawie 1 rok. I jest całkowicie autonomiczny, bez ODB lub innego połączenia, działa w AX lub 205!!
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 14/12/10, 17:57

nlc napisał:Zbyt skomplikowana ciemność!! Urządzenie po prostu działa z baterią litową CR2432, która według moich obliczeń powinna wystarczyć na prawie 1 rok. I jest całkowicie autonomiczny, bez ODB lub innego połączenia, działa w AX lub 205!!

Uh ...
Wygląda więc na to, że rozwiązanie Macro... :D
Poważnie, nie rozumiem, jak to mogłoby działać, ale czasami właśnie tam są najlepsze wynalazki!
0 x
Produkcja Solar + VE + VAE = krótki cykl energii elektrycznej
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 14/12/10, 18:12

To wszystko jest głupie, może za dużo : Chichot:

W rzeczywistości jest to wahadło, które przyczepia się do lusterka wstecznego i styka się, gdy zbyt mocno przyspieszasz lub hamujesz...
Nie, żartuję : Chichot:

Chociaż!? :zaszokować:
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 14/12/10, 18:32

nlc napisał:To wszystko jest głupie, może za dużo : Chichot:

W rzeczywistości jest to wahadło, które przyczepia się do lusterka wstecznego i styka się, gdy zbyt mocno przyspieszasz lub hamujesz...
Nie, żartuję : Chichot:

Chociaż!? :zaszokować:

Prawdą jest, że wraz z uogólnieniem obwodów akcelerometru, zastosowania będą się mnożyć! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
NLC
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2751
Rejestracja: 10/11/05, 14:39
Lokalizacja: Nantes




przez NLC » 14/12/10, 20:13

Crispus napisał:Prawdą jest, że wraz z uogólnieniem obwodów akcelerometru, zastosowania będą się mnożyć! : Mrgreen:


8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 15/12/10, 08:19

Piłka typu "tilt" jak w starych automatach do pinballa...

Sztuczka ze szklanką wody jest tak naprawdę mistrzowską techniką w szkole jazdy, z której korzystają również niektórzy kierowcy pociągów i taksówkarzy...

W każdym razie ja dziś rano w trybie jazdy Macrolcolo... Ani kropli na ziemi... : Chichot: : Chichot: Z pełną szybą proszę... Cóż, zainstalowałem urządzenie zeszłej nocy, a dziś rano przy -7 nie podejmowałem wielkiego ryzyka : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 15/12/10, 09:42

Makro napisał:Piłka typu "tilt" jak w starych automatach do pinballa...


Mmmm obawiam się, że precyzja nie jest na spotkaniu.. na motocyklu tak, ale samochodem.. :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 15/12/10, 09:52

Ekologiczna jazda z komputerem podłączonym do gniazda diagnostycznego... Działa dobrze. Firmy transportowe umieszczają to na samochodach ciężarowych, aby podnieść świadomość kierowców, którzy mają za ciężką nogę… Szczerze mówiąc, dla takich pęków, jak myślące głowy ekonologii, to musi być orzech do zgryzienia…

W latach 80-tych były citroenowe wizy wyposażone w ekonometr z 3 diodami... Nie było łatwo utrzymać się w zieleni : Chichot: Ale to już było dobre...niektórym uświadomiło...
0 x
Avatar de l'utilisateur
sherkanner
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 386
Rejestracja: 18/02/10, 15:47
Lokalizacja: Autriche
x 1




przez sherkanner » 15/12/10, 12:29

Makro napisał:W latach 80-tych były citroenowe wizy wyposażone w ekonometr z 3 diodami... Nie było łatwo utrzymać się w zieleni : Chichot: Ale to już było dobre...niektórym uświadomiło...


Pamiętam, że R18 mojej matki też, uh, widziałem tylko zielone schodzące w dół, z wiatrem w plecy, używając hamulca silnikowego, przez resztę czasu było pomarańczowe do czerwonego. Cóż, to było prawie 20 lat temu.
0 x
Kiedy pracujemy, zawsze musimy dawać 100%: 12% w poniedziałek; 25% Wtorek; 32% Środa; 23% w czwartek; i 8% w piątek
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 15/12/10, 13:33

znając talenty mikrokontrolera nlc myślałem, że to ma związek z OBD. jeśli nie to jak uwzględnić zużycie silnika, przyspieszenie to tylko część zużycia.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis

Powrót do "silników specjalnych, patentów, zmniejszenie zużycia paliwa"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 176