Pełne zatrudnienie .... maszyn w SNCF

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 13/10/10, 08:07

phil53 napisał:Pracy wystarczy dla wszystkich, problemem jest podział majątku


Podstawowy problem rzeczywiście kryje się w tym zdaniu: ale problem leżący pod spodem polega przede wszystkim na przekonaniu, że pieniądze są niezbędne do pracy.

Bo to nieprawda: nie potrzebujemy do działania krajowej czy europejskiej „waluty”.

Obecna „waluta” to tylko psychologiczny chwyt na:
    wmówić ludziom, że pieniądze są niezbędne do życia,
    wmówić ludziom, że tylko pracą można zdobyć „pieniądze”,
    ale zorganizuj system tak, aby niektórzy ludzie mogli stworzyć tyle pieniędzy, ile chcą, bez żadnego wysiłku.

Najgorsze jest to, że wszystko jest zrobione w widoczny sposób!
Cytowałem już tzw stronie internetowej EBC. Na dzień 31 grudnia 2009 roku było:
    16 091 miliardów istniejących euro (suma kolumn 5 i 7),
    oraz 15989 miliardów euro utworzonych w formie kredytów przez banki prywatne (suma kolumn 8 i 9).
Ale zastosowane przyzwoitość oznacza, że ​​niewielu rozumie.

A przede wszystkim kontekst psychologiczny sprawia, że ​​niewielu ma odwagę to zrozumieć.

Przypomina mi to rysunek, którego nie mogę już znaleźć:

2 świnie obżerają się przed korytem.
    pierwszy mówi: wiesz co? Właśnie powiedziano mi, że rolnik karmi nas, żebyśmy utyli, a potem zabija, żeby nas zjeść!
    drugi odpowiada: naprawdę wierzysz we wszystko! Skończ ze swoją teorią spiskową!


Aby móc założyć bank we Francji, trzeba zostać dokooptowanym przez… istniejących bankierów. I przynieś 5 milionów euro, szczegół. Zwróciłem się o informacje do Banque de France.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 13/10/10, 09:24

phil53 napisał:Być może dochodzimy do punktu, w którym powinniśmy zmodyfikować i zaprojektować inne społeczeństwo.


Ekologia? Roll:

bernardd napisał:Cytowałem już tzw stronie internetowej EBC. Na dzień 31 grudnia 2009 roku było:
    16 091 miliardów istniejących euro (suma kolumn 5 i 7),
    oraz 15989 miliardów euro utworzonych w formie kredytów przez banki prywatne (suma kolumn 8 i 9).
Ale zastosowane przyzwoitość oznacza, że ​​niewielu rozumie.


Dziękuję za to wyjaśnienie, zatem 99.4% euro to odsetki... Wiedziałem, jaki jest wysoki odsetek, ale nie w takim stopniu...

Z drugiej strony, czy mógłbyś nam trochę wyjaśnić, które kolumny dodać, aby znaleźć 2 liczby?
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 13/10/10, 15:01

Bernardd zwięźle wskazał kolumny.

Ale zapomina powiedzieć, że banki przestrzegają podstawowych zasad zaufania, w przeciwnym razie wszystko by się zawaliło w ciągu kilku godzin, z ogromnymi kolejkami do kas!!

Zasady te uogólniają zasady pochodzenia, narzucone konkretnie, z solidną i stabilną walutą w złocie, srebrze lub czymś innym, używaną w przeszłości, cieszącą się zaufaniem wszystkich, stojącą za każdą transakcją!!

Obecna waluta została skomputeryzowana, ale w zasadzie odpowiada konkretnej rzeczywistości!!
Prawdziwego złota jest za mało!!
Ale jest mnóstwo towarów o wiarygodnej wartości, które są odpowiednikiem tej waluty, która istnieje obliczeniowo tylko wtedy, gdy jej potrzebujemy, podczas operacji bankowych, takich jak pożyczki, bo inaczej np. moje domy po zakończeniu spłacania kredytów, które pomogły w ich zakupach, mają wartość waluty, która nie pojawia się nigdzie na tych rachunkach!!
Jeśli sprzedam jeden, kupujący będzie musiał skądś sprawić, żeby zmiana się pojawiła, sprzedaż innego towaru, co musi sprawić, że reszta pojawi się u innego kupującego, oszczędności w banku lub kredyt bankowy, często bardzo ważne.
Bank oszczędnościowy, nawet na podstawowym koncie bankowym, wykorzystuje go do udzielania pożyczek innym, dlatego cała waluta, która krąży, ma formę odsetek od kredytów i inwestycji, dla dobrego zarządzania.
Usunęliśmy z rachunków walutę, która nie jest w obiegu, to znaczy zapasy złota i srebra, ukryte, a zatem poza rachunkami bankowymi!!

Wydaje mi się więc, że nie powinniśmy się zbytnio martwić, o ile banki będą przestrzegać zasad rachunkowości narzuconych w przeszłości w praktyce przy złotej walucie!!

Ale jeśli kontrola banków jest niewiarygodna lub niewystarczająca, mogą one nie przestrzegać tych zasad, chwilowo zyskać dużo pieniędzy (skrajny przypadek Madoffa), aż do upadku, podobnie jak w przypadku milionów pożyczek oprocentowanych.zmienna dla nieszczęsnych nieświadomych ludzi, którzy nigdy nie będą w stanie spłacić tych pożyczek, przegniłych pożyczek przekazywanych w tajemnicy za wyrafinowanymi, nieprzejrzystymi porozumieniami (ukrywając, że nie przestrzegają podstawowych zasad), innym bankom!

Tak silna kontrola banków i sankcje od samego początku są niezbędne, w przeciwnym razie wykraczając poza podstawowe zasady, zarobią dużo pieniędzy, zanim dojdzie do powszechnej katastrofy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 13/10/10, 15:29

Jeśli chodzi o SNCF, minęło dużo czasu, odkąd nie zajmowała się ona już tego rodzaju pracami powierzanymi skazanym z branży budowlanej i firmom prywatnym.

Gwarantuję Państwu, że ta praca niezmechanizowana (bo nie zawsze jest zmechanizowana (przełączniki oddziałów prywatnych.......) to praca przymusowa, którą w przeszłości wykonywali skazani pod przymusem. ..
Spójrzcie na kolor strojów chłopaków...

Przejdź kilka kilometrów po podsypce toru, nie robiąc nic innego... Zanim zaczniesz naśmiewać się z chłopaków, którzy pracują...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131