Jeden darmowy zbiornik paliwa na 4 ... za darmo

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Jeden darmowy zbiornik paliwa na 4 ... za darmo




przez Christophe » 23/06/08, 11:40

Wygraj full in 4 za darmo, bez dodatków, bez cudownych pigułek i magnesów: po prostu inteligentniejsza jazda: odkryj Eco Driving.

Artykuł zaczerpnięty z Wydanie specjalne S&A maj/czerwiec 2008

Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
crispus
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 401
Rejestracja: 08/09/06, 20:51
Lokalizacja: Rennes
x 1




przez crispus » 23/06/08, 12:13

Co możesz zrobić, aby zarobić 25%, jeśli już zastosujesz się do tych instrukcji? : Arrow: Przejdź na Gillier Pantone, prawda? : Chichot:

Kilka uwag:
...jedź z otwartymi oknami: wpływ na zużycie będzie znikomy

:zaszokować: :?
około dziesięciu sekund przy wyłączonym silniku, zużywa ponad 10 sekund na biegu jałowym

:zaszokować: :?

Na moim starym oleju opałowym z wtryskiem mechanicznym:
- Brak odcięcia podczas zwalniania : Arrow: Zamiast tego używam wolnobiegu.
- Obowiązkowe podgrzewanie nawet gdy silnik się gotuje: wada XUD PSA, której nigdzie indziej nie zauważyłem. Uniemożliwia mi wyłączenie zapłonu na światłach bez trąbienia za mną!
: Arrow: Szybko zastosuj technikę wielu krajów: zapalaj pomarańczowe światło przed zmianą na zielone, co pozwala się zrelaksować i przewidywać... I stworzy miejsca pracy w branży sygnalizacji na kilka miesięcy, to jest dobre dla wzrostu : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/06/08, 12:19

Tak, w artykule jest kilka „niezręcznych” rzeczy technologicznych, dlatego też to umieściłem…

Ogólne zasady są dość zaskakujące, żeby nie powiedzieć niedokładne. Myślę, że musimy rozróżnić olej napędowy od benzyny, czego w tym artykule nie zrobiono.

Np. dla przełożeń: w dieslu to nie przy niskich obrotach zużywamy najmniej, ale przy prędkościach bliskich maksymalnemu momentowi obrotowemu.

Z drugiej strony artykuł potwierdza zalety regulatora: https://www.econologie.com/forums/regulateur ... t5581.html

Hej, znalazłem stary temat dotyczący regulatora: https://www.econologie.com/forums/regulateur ... t1266.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 23/06/08, 13:29

Dzięki Christopher!

Z całą skromnością, to wszystko to ja!

Brakuje mi tylko Pantone w mojej skrzynce!
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 23/06/08, 13:32

Jeśli dobrze zrozumiałem wszystko na temat silników Forda TDCI, to przy redukcji biegu następuje odcięcie mocy?

Czy ktoś może mi to potwierdzić?



dziękuję :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/06/08, 13:44

Crispus napisał:
...jedź z otwartymi oknami: wpływ na zużycie będzie znikomy


To w porównaniu z klimatyzacją! Myślę, że sugeruje się od czasu do czasu jeździć z otwartymi oknami, zamiast cały czas włączać klimatyzację... Myślę, że rzeczywiście pozwoli to zaoszczędzić pieniądze (nawet jeśli samochód jest bardziej aerodynamiczny przy zamkniętych oknach). .

Ta debata przypomina mi tę, którą toczyliśmy w innym wątku, a którą straciłem z oczu... Nie byliśmy aż tak źli w naszych propozycjach.

Często pozwalam sobie na jazdę i obserwację bez słowa: uważam, że dla 75% kierowców wystarczy bez problemu „porysować” litr na setkę!

Dla innych pozostają jeszcze dwa kółka, komunikacja miejska, wspólne podróżowanie czy medytacja transcendentalna w domu…
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/06/08, 13:51

Crispus napisał:
około dziesięciu sekund przy wyłączonym silniku, zużywa ponad 10 sekund na biegu jałowym



Tam wyjaśnienie jest w zdaniu początkowym, zaśmieconym w transkrypcji: około dziesięciu sekund na wyłączonym silniku + a restart konsumuje MNIEJ tylko 10 sekund w zwolnionym tempie”

Innymi słowy, jeśli postój trwa dłużej niż 10 sekund, bardziej ekonomiczniej jest wyłączyć silnik... Nie wiem, co jest niepokojące, a co uzasadnia pytania??? Citroëny (C3) typu „stop and go” oferują to automatycznie. Dodam tylko: pod warunkiem, że podczas ponownego uruchamiania nie wciśnie się pedału gazu (co wielu robi - podczas gdy silniki z wtryskiem - benzynowe lub olejowe - absolutnie nie mają takiej potrzeby)...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/06/08, 13:51

Lietseu napisał:Jeśli dobrze zrozumiałem wszystko na temat silników Forda TDCI, to przy redukcji biegu następuje odcięcie mocy?

Czy ktoś może mi to potwierdzić?

dziękuję :P


Potwierdzam: na nowoczesnych silnikach luzowanie nie jest już ciekawe...przynajmniej tak wskazuje wskaźnik chwilowego zużycia
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/06/08, 14:01

Christophe napisał:
Ogólne zasady są dość zaskakujące, żeby nie powiedzieć niedokładne.

Np. dla przełożeń: w dieslu to nie przy niskich obrotach zużywamy najmniej, ale przy prędkościach bliskich maksymalnemu momentowi obrotowemu.


1) Nie podzielam tej opinii. Od lat postępuję „z grubsza” tak, jak wskazano i moje zużycie paliwa jest wyraźnie poniżej „standardowego” zużycia pojazdów, którymi jeżdżę...

Próbowałem uczyć tego moje dzieci (jazda pod opieką).

2) Maksymalna prędkość momentu obrotowego: tak, jeśli istnieje potrzeba. Na płaskiej drodze, ograniczonej do 90 km/h, przy maksymalnym momencie obrotowym rozwija się zbyt duża moc, nie bezpośrednio „przydatna” do osiągnięcia zamierzonego celu (jazda ze stabilną prędkością 90 km/h). Dlatego efektywne jest przejście na niższą prędkość, nawet jeśli oznacza to odejście od maksymalnego momentu obrotowego (którego w tym momencie nie potrzebuję). Wynik: wyższe zużycie paliwa (na 4. biegu) niż jest to absolutnie konieczne poprzez odejście od maksymalnego momentu obrotowego, ale ograniczenie obrotów (dokładnie rzecz biorąc, niewielka ilość paliwa zużywana na każdy obrót - cóż, 1 obrót na 2 w przypadku 4 T).

3) Przyznam, że też byłem bardzo zaskoczony, gdy miesiąc temu zacząłem „bawić się” swoim komputerem pokładowym. Dojechałem na benzynie przełączonej na gaz i doszedłem do tego samego wniosku: przy przyspieszaniu na płaskim nie przekraczać 2000 obr/min. To znaczy, jedź na tej benzynie jak „traktor z silnikiem Diesla”!!!! Natychmiastowe wskazania zużycia są nie do zatrzymania!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 23/06/08, 14:08

Lietseu napisał:Jeśli dobrze zrozumiałem wszystko na temat silników Forda TDCI, to przy redukcji biegu następuje odcięcie mocy?

Czy ktoś może mi to potwierdzić?



Dziękuję p


Myślę, że dotyczy to wszystkich diesli z wtryskiem bezpośrednim, a nawet najnowszych TurboDieli starej generacji (moja Xantia 1996 miała już elektrozawór zintegrowany z pompą, który odcinał wtrysk, gdy podniosłem nogę. Wiem to, bo dała mam kłopoty!).

Co jeszcze bardziej zaskakujące, także w przypadku większości silników benzynowych (które faktycznie mają pośredni wtrysk benzyny do rur - z wyjątkiem kilku rzadkich modeli z bezpośrednim wtryskiem benzyny do cylindra). Gaźnik zniknął z nowoczesnych silników benzynowych. We wszystkich przypadkach jest to samo: kalkulator zauważa, że ​​kierowca podniósł nogę i odcina wtrysk paliwa.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 93