Szukasz planu budowy kotła na drewno?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
ELECTRO-BOBMARIN
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/06/07, 14:21

Szukasz planu budowy kotła na drewno?




przez ELECTRO-BOBMARIN » 07/06/07, 14:30

Witam wszystkich.

Szybka wiadomość, bo szukam planu na zrobienie "Spal Wszystko".

Właściwie kupiłem partię płyt z żeliwa termicznego i chciałbym wykonać kocioł na drewno z „sarkofagiem” z cementu ogniotrwałego.

Czy są osoby, które mają doświadczenie w takiej samodzielnej konstrukcji, więc jestem zainteresowany.

Dziękuję za radę .

Pozdrawiam, Stephane
Ostatnio edytowane przez ELECTRO-BOBMARIN 11 / 06 / 07, 07: 31, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 07/06/07, 18:02

oula :) nie jest to łatwe... :|

Mała sugestia: warto zainspirować się technologią Deom Turbo, jeśli chcesz zrobić domowe „spalenie”… bo to najprostsza i najskuteczniejsza rzecz pod względem spalania…

https://www.econologie.com/forums/chaudiere- ... t3487.html
0 x
ELECTRO-BOBMARIN
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/06/07, 14:21




przez ELECTRO-BOBMARIN » 10/06/07, 08:33

Dziękuję za informację, ale z wyboru wolę to zrobić poziomo.
Chcę położyć kłody 1m bez wciskania na wierzch ;-)
Duży spala wszystko przy ładowaniu z przodu.
Posiadam sprzęt, żeliwo termoaktywne pochodzące z recyklingu do wykonania kominka.
Idę więc w tym kierunku.

Jeśli ktoś ma uwagi na temat budowy kominka (na drewno) lub zna strony objaśniające i popularyzujące: jestem zainteresowany.

Dziękuję za pomoc.

Z poważaniem Stéphane
Ostatnio edytowane przez ELECTRO-BOBMARIN 11 / 06 / 07, 07: 28, 2 edytowany raz.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 10/06/07, 10:11

Andre intensywnie pracował nad opracowaniem palnika na olej roślinny, nawet jeśli nie jest to projekt kominka, myślę, że pewne informacje mogą ci pomóc:
https://www.econologie.com/forums/bruleur-a- ... t2357.html
0 x
emlaurent
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 153
Rejestracja: 17/12/05, 00:42
Lokalizacja: Alzacja




przez emlaurent » 10/06/07, 22:21

Na forum z Futura Sciences pojawił się ciekawy wątek dotyczący samodzielnej budowy kotła na pellet, a właściwie przemiany palnika olejowego. Duża robota, ale facet wydaje się znać na rzeczy. Wyślij mi PW, to dostanę jego e-mail.

http://forums.futura-sciences.com/thread68306.html

Myślę, że samodzielne zbudowanie kotła to nie lada wyzwanie, a najtrudniejszą częścią jest jego regulacja.
0 x
ELECTRO-BOBMARIN
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 07/06/07, 14:21




przez ELECTRO-BOBMARIN » 11/06/07, 09:15

Dziękuję Laurent za link „uzupełnienie ziemi (bezpośrednie 8)”. świetne informacje na temat wykorzystania drewna i rodzajów kotłów.

Spróbuję naszkicować początki planów, żeby pokazać Wam podejście jakie mam do mojego żeliwnego kominka, ale nie znam zależności (wielkość i kształt/wylot Fumisterie) itp... Więc będzie to trochę szorstkie : Idea:
System ciągnięcia również.
Nie martw się o regulacje, ponieważ szkolenie elektrotechniczne 8), ale bez podstawy w czystych obliczeniach termicznych (Foyer) :|

Masa wody przechodzącej przez element grzewczy, natężenie przepływu pompy obiegowej itp.

Jeszcze raz dziękuję

Kontynuuję poszukiwania. :D

Z poważaniem Stéphane
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 207