drewno Kocioł Recenzje DEOM Turbo / DeomTurbo?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

drewno Kocioł Recenzje DEOM Turbo / DeomTurbo?




przez Christophe » 16/04/07, 19:21

Mamy możliwość zakupu kotła na drewno "mikro" firmy Deom Turbo.

Kocioł ten nie występuje w katalogu Deom, ponieważ jest to w rzeczywistości prototypowy model urządzenia wykonany dla klienta, który nigdy go nie szukał (przynajmniej tak nam powiedział sprzedawca). Jest on oparty na jednym z dużych modeli pieców na drewno firmy Deom i według sprzedawcy miałby wytwarzać około 15 kW. Moglibyśmy go mieć za 1500 € bez VAT, czyli 1590 € z VAT z VAT na poziomie 6%.

Oto jak to wygląda (uwaga, jest „rustykalne”… fachowcy zauważą sprytną regulację ciągu zaworem termostatycznym):

Turbokocioł Deom

Obraz

Wszystko to, aby powiedzieć, że jesteśmy bardzo zainteresowani, biorąc pod uwagę cenę, ale czy kk1 ma opinie na temat tych produktów? (Wiem, że już rozmawialiśmy o Poelech i że wydali się znakomici pod względem wydajności (wygląd jest dyskusyjny, ale hej), ale co z kotłami?)

Na przykład broszura handlowa mówi, że popielniczkę należy opróżniać 1 do 2 razy... w roku! Nie mogę w to uwierzyć, bo jest o wiele lepszy niż pellet (który jest „zaprojektowany” do produkcji minimalnej ilości popiołu...)! Podobnie, według tej samej broszury, ten piec działałby na odpady drzewne i trociny... :zaszokować:

Krótko mówiąc, idealny piec? (oprócz wyglądu : Mrgreen: )

Edytuj: oto wynik instalacji: https://www.econologie.com/forums/photos-et- ... t4368.html

ponownie Edytuj po 3 latach użytkowania:
https://www.econologie.com/forums/rendement- ... t6977.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 04 / 11 / 10, 10: 52, 4 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 16/04/07, 23:11

Nie wiem czy to to samo ale dzisiaj słyszałem o takim kotle.
Jutro idę na spacer to byłyby trzy do zainstalowania obok mojego domu.
Dam ci znać.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 17/04/07, 04:13

Witam,

Jedyną wadą, jaką widzę we wszystkich piecach ładowanych od góry, jest to, że podczas ładowania emitują dym.
chociaż jak kocioł jest w aneksie i że ładowany jest w zasadzie raz dziennie to mniejsze zło.
Na popiół dobry piec raz na 15 dni w sposób ciągły
kilka łopat...
10 metrów sześciennych drewna na wiosnę to niewielki stosik w ogrodzie.

André
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 17/04/07, 10:40

Kocioł zostanie umieszczony w piwnicy, więc nie ma obaw o dym.

Jeśli chodzi o popiół, szczerze mówiąc, nadal jestem zaskoczony tym, co jest napisane w broszurze technicznej: 2 czyszczenie rocznie... :zaszokować:

W końcu wiecie co mówią: to w starych garnkach (bo nie można powiedzieć, że design DEOM jest nowoczesny) robimy najlepsze zupy... : Chichot:
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 17/04/07, 12:37

Uważam, że ten piec jest dla Ciebie bardzo dobry! Nawet jeśli projekt jest rustykalny, uważam go za nowoczesny dzięki cyrkulacji miedzianej cewki wokół blachy paleniska. Umożliwi to podłączenie zbiornika ciepłej wody, aby mieć ciepłą wodę (połączoną z kolektorem słonecznym, to idealne rozwiązanie) i/lub ciepłą wodę do ogrzewania podłogowego i innych grzejników. Myślę, że przy 15KW ogrzewania bez problemu będziesz mógł mieć jedno i drugie.

Tak jak André, jedyną wadą, jaką bym w nim widział, jest właz na górze, a nie z przodu, ze względu na spaliny, ale także, jak rozpala się taki kocioł... Czy nie ma małego włazu do rozpalenia kominka?! A może robimy to przez dolny właz?!

Mam również nadzieję, że twoja piwnica ma otwór, aby móc ją przewietrzyć. Ponieważ, jeśli pewnego dnia zdarzy się, że Twój kanał wydechowy jest zatkany lub spalanie nie jest całkowite, możesz mieć CO w swoim pokoju... Stąd dobra wentylacja!
Czytałem też, że zrobili czujniki wykrywające CO, aby uniknąć wypadków. Może to jest przydatne?!
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 17/04/07, 16:54

Właśnie znalazłem stronę, która wydaje mi się dobra:
http://www.pensifs.com/sciences/economi ... ustion.php

NB: Nie miałem jeszcze czasu, aby to przeczytać! Ale ponieważ na pierwszy rzut oka wydawało mi się, że mam takie same motywacje jak tutaj, więc dam znać...
0 x
Avatar de l'utilisateur
toto65
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 490
Rejestracja: 30/11/06, 20:01




przez toto65 » 17/04/07, 20:47

Nie widziałem właścicieli instalacji grzewczej, o której wczoraj słyszałem.
To system ogrzewania drewnem w ziemi! :zaszokować:
Jeśli mogę to zrobię zdjęcia. Z ciekawości to zobaczę.
Jutro mam nadzieję :?
bardziej
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 18/04/07, 08:15

ThierrySan napisał:Właśnie znalazłem stronę, która wydaje mi się dobra:
http://www.pensifs.com/sciences/economi ... tion.php...

Bardzo ciekawe, co tam znalazłeś ThierrySan!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 18/04/07, 09:02

bham napisał:
ThierrySan napisał:Właśnie znalazłem stronę, która wydaje mi się dobra:
http://www.pensifs.com/sciences/economi ... tion.php...

Bardzo ciekawe, co tam znalazłeś ThierrySan!


+1 to właśnie na „małych” stronach zazwyczaj znajdujemy najlepsze informacje :D

Jeśli chodzi o kocioł Deom, kupiliśmy go wczoraj... Będę informował na bieżąco o wyposażeniu i wydajności :) podłączenie tego kotła do istniejącej sieci w najbardziej inteligentny sposób może zająć kilka tygodni. (pb polega na tym, że nawet profesjonalni instalatorzy będą mieli trudności ze znalezieniem drogi, jak sądzę, biorąc pod uwagę złożoność istniejącego systemu)
0 x
ThierrySan
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 406
Rejestracja: 08/01/07, 11:43
Lokalizacja: Na południowy zachód




przez ThierrySan » 18/04/07, 11:08

Dziękuję to przyjemność! :D

A jeśli rozejrzysz się po witrynie, zobaczysz, że wiele tematów jest podobnych do „ekonologi”… Mogą być trochę mniej szczegółowe, ale są bardzo dobrymi streszczeniami…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 109