Pompa ciepła Info Thermodynamie

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
antyatom
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/07/06, 16:04

Pompa ciepła Info Thermodynamie




przez antyatom » 02/07/06, 16:09

Witam,
Zamierzam zmienić tryb ogrzewania.
Obecnie w Fuel, niedawno dowiedziałem się o termodynamice.
Odwiedził mnie przedstawiciel handlowy, który oczywiście zachwalał zalety tej technologii.
Przeczytałem kilka linijek na ten temat, ale nie mogę wyrobić sobie dokładnej opinii.
Możesz mnie oświecić?
Merci d'Avance
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79373
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/07/06, 16:25

Chyba masz na myśli geotermię?

Uważaj na energię geotermalną bez wiedzy, możesz łatwo sprzedać bardzo nieefektywny sprzęt ... (styl powietrzno-powietrzny, w którym zamarza!)

Tutaj jest dość obszerny temat na ten temat Energia geotermalna: pompa ciepła https://www.econologie.com/forums/geothermie ... vt186.html

W przeciwnym razie zawsze jest strona internetowa Ademe: www.ademe.fr
Ostatnio edytowane przez Christophe 25 / 01 / 09, 10: 19, 1 edytowany raz.
0 x
antyatom
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/07/06, 16:04




przez antyatom » 02/07/06, 18:14

Dla mnie energia geotermalna jest powiązana z ziemią.
W moim przypadku zaproponowano mi coś w rodzaju ulepszonej pompy ciepła.
Załączam ulotkę produktu.
Obraz
dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79373
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/07/06, 18:48

To głupia powietrzna pompa ciepła (najwyraźniej nawet nie odwracalna, żeby była gorąca?), Na którą po prostu trzeba uważać.

Poniżej 5°C to katastrofa jeśli chodzi o plony...więc kiedy czytam gwarantowane ogrzanie do -15°C jest to na granicy fałszywej reklamy, ponieważ COP może spaść poniżej 1 (innymi słowy w niskich temperaturach konwektor bestia ma lepszą wydajność)...

Wszystko zależy więc od położenia geograficznego.
0 x
antyatom
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/07/06, 16:04




przez antyatom » 02/07/06, 20:15

Tak, jego rolą jest przede wszystkim wytwarzanie ciepła, nawiasem mówiąc, latem robi to klimatyzacja.
Mieszkam w Bretanii pomiędzy Rennes i St Malo.
Załączam tylną część pierwszego dokumentu ze wszystkimi normami technicznymi dla sprężarki i konsoli wewnętrznej.
Obraz
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 02/07/06, 20:40

Tak, zastosowane gazy pozwalają na bardzo niskie temperatury, ale to powietrze z zewnątrz może nałożyć warstwę szronu na zewnętrzny wymiennik, a wtedy wydajność staje się okropna. To powiedziawszy, w Bretanii nie powinno to zdarzać się często.
Wydaje mi się, że są zapowiadane COP 4,5 w powietrzu-powietrzu. to pojęcie COP jest zdradzieckie, liczba zmienia się wraz z temperaturą zewnętrzną. konieczna byłaby znajomość gliniarza przy 15° i 3°. Poniżej zagrożenie mrozem.
w powietrzno-wodnym widzimy wysoki glin+ i brak ryzyka mrozu, ale nie każdy ma pod nogami wodomierz.
woda-woda, jeszcze lepiej, jeśli masz ogrzewanie podłogowe.
0 x
antyatom
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 02/07/06, 16:04




przez antyatom » 02/07/06, 21:51

Morality, czy wydaje ci się to dobrym systemem, czy nie?
A priori roczny rachunek za ogrzewanie w tym systemie wynosi około 300 euro rocznie za powierzchnię 130 m2 do ogrzania w temperaturze 20°, co odpowiadałoby zużyciu energii elektrycznej przez sprężarkę...
W tej chwili zbliżam się do 1000 euro z paliwem, bez temperatury przekraczającej 18°, to nadal jest atrakcyjne...
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 02/07/06, 23:09

8) Tak, jest atrakcyjny pod warunkiem, że weźmiesz sprzęt o wysokiej wydajności, tj. od dużej marki, który ma następujące cechy:
COP większy niż 3.6 (gliniarze 4.5 istnieją => 1000 watów zużytych = 4500 watów dostarczonych)
gaz „ekologiczny” R 410
cisza jednostki wewnętrznej poniżej 29 dB
Praca „Inverter” = łagodny start i praca z częściowym obciążeniem.
Najlepszy sprzęt, jaki znalazłem, to Toshiba. Ta marka nie jest zbyt silna w sprzedaży, ale wprowadza wiele innowacji. Inne marki czekają, aż patenty Toshiby staną się własnością publiczną, aby je sprzedawać.
Technologia „inwerterowa” została opatentowana 25 lat temu przez firmę Toshiba i od 5 lat jest masowo rozpowszechniana przez wszystkich, którzy przedstawiają ją jako nowość...
Dziś zaczynamy znajdować tę technologię (inwerter) za mniej niż 600 € z podatkiem (sprzęt chiński). Szybka kalkulacja pokazuje, że ten dodatkowy koszt, w porównaniu ze sprzętem typu „wszystko albo nic, bez inwertera” za mniej niż 200 € z podatkiem, zwraca się w ciągu zaledwie 2 lat.
Istnieją rury z szybkozłączami, które są bardzo łatwe w montażu. Ale większość instalacji jest już wstępnie załadowana i może zostać uruchomiona przez osobę fizyczną bez specjalnych narzędzi.

Jeśli o mnie chodzi, chcę zamontować jednostkę kanałową plus split, aby zarządzać 2 strefami.
Moim problemem jest możliwość nabycia jako osoba fizyczna markowej instalacji po PRAWDZIWEJ CENIE (profesjonalna cena zakupu jest od 2 do 2.5 razy wyższa od ceny chińskiego sprzętu). Ale jeśli nie mogę, cofnę się do chińskiego.

Ostatnia precyzja, moje obecne ogrzewanie jest na gazie miejskim. Nie ma wątpliwości, że moje wydatki na ogrzewanie zmniejszą się co najmniej o połowę.
Przewiduję 1000 € gazu na rok 2006 i szacuję 500 € na ogrzewanie inwerterem, niektórzy obliczyli dla mnie 300 € za pomocą swojego oprogramowania symulacyjnego.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79373
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 02/07/06, 23:14

antyatom pisze:Morality, czy wydaje ci się to dobrym systemem, czy nie?
A priori roczny rachunek za ogrzewanie w tym systemie wynosi około 300 euro rocznie za powierzchnię 130 m2 do ogrzania w temperaturze 20°, co odpowiadałoby zużyciu energii elektrycznej przez sprężarkę...


Założę się, że te wyliczenia to te podane przez twojego "sprzedawcę"... tak zrobione z maksymalnym COP... krótko mówiąc, w idealnych warunkach nie mających nic wspólnego z rzeczywistością (to trochę jak spalanie auta podane przy ustabilizowanym prędkość, której nigdy nie osiąga się w prawdziwym życiu!)
Krótko mówiąc, miło jest pomarzyć...

antyatom pisze:W tej chwili zbliżam się do 1000 euro z paliwem, bez temperatury przekraczającej 18°, to nadal jest atrakcyjne...


Nie jestem pewien, czy rozwiązanie powietrze-powietrze jest idealne dla Bretanii (widzimy to zwłaszcza na południu!), bo nawet jeśli nie ma mrozów, to COP naprawdę musi być interesujący przy średniej temperaturze okresu grzewczego. .. Mieszkałem w południowej Bretanii i i tak niektóre poranki się "mrożą"...

Dowiedz się dokładniej od ADEME w swoim regionie lub oczywiście przejdź do forum www.chaleurterre.com są specjaliści i użytkownicy.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 02/07/06, 23:20

cześć antyatomie

To zależy od tego, czego szukasz, komfortu, oszczędności w krótkim lub długim okresie.
większość pomp ciepła sprzedawanych w Ameryce to powietrze-powietrze
Łatwy w instalacji i stosunkowo niski koszt
Dobre do klimatyzacji w lecie, dobre do ogrzewania jesienią i wiosną, a złe na zimę, najlepsze jest coś przy -5, ale jest cykl odszraniania nagrzewnicy zewnętrznej, ale nie mówi, że Grzejnik zewnętrzny jest narażony na mech pyłków wiosną i liście drzew jesienią, czasami jest również głośny dla sąsiedztwa, wymaga czyszczenia, żywotność 15 do 20 lat na dobre..
Geotermia jest lepsza, może pracować przez cały rok, ale instalacja jest droga, trzeba zobaczyć wydajność rozłożoną na 10 lat, żeby odczuć oszczędność,
Instaluję geotermalną wodę/powietrze od 15 lat i mieszkam w dość zimnym klimacie..
Pierwszą rzeczą do rozważenia lub poprawy jest izolacja domu, dom ogrzewany tylko pompą ciepła musi mieć super izolację, tak jak domy w pełni elektryczne.
Kiedy glina z przeziębieniem spada do 1,5, aw najlepszym przypadku zbliża się do 3, nie powinieneś marzyć w kolorze, że dobry glina doszedł do nich, gdy próbujesz ogrzać mieszkanie, które spadło do 12 lub 15 stopni, wydajność jest doskonała, ale w rzeczywistości nagrzewamy się do 23 lub 25 stopni Celsjusza i wydajność zaczyna spadać, nie licząc, że powietrze na zewnątrz może mieć temperaturę 5 stopni Celsjusza lub mniej, nic nie poprawia wydajności.
Na wodnej pompie ciepła najlepsza wydajność, jaką miałem, gdy podgrzałem wodę, która miała 8c, powróciła do 45c, wydajność
załamuje się. to tak, jakby samochody były tam postaciami producenta i postaciami z prawdziwego życia...
Sprężarka pobiera 26 amperów przy napięciu 220 woltów jednofazowych
z pompą i akcesoriami do wentylatora pobiera około 30 amperów, aby ogrzać dom o powierzchni 1000 stóp kwadratowych, nawet przy -20 w tych temperaturach, system działa o 30% krócej, jak powtarzam, jest gruba izolacja domu ...

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 235