Zmodyfikuj palnik kotła - olej roślinny

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
paotop
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 139
Rejestracja: 15/11/05, 11:35
Lokalizacja: zachód

Zmodyfikuj palnik kotła - olej roślinny




przez paotop » 03/04/06, 07:28

Oryginalny temat (link do serwisu eBay) wygasł.

Zamiast tego możesz przeczytać to: https://www.econologie.com/forums/bruleur-ch ... 57-60.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
pluesy
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 291
Rejestracja: 26/11/04, 22:39
Lokalizacja: 88 Saint Die Vosges
x 1




przez pluesy » 03/04/06, 14:35

tak, 30 euro (+ 4 euro opłaty pocztowej) za kilka zeskanowanych arkuszy, za kilogram papieru jest drogo!
istnieją książki zawierające od 300 do 400 stron pełnych informacji, które są w tej samej cenie lub nawet tańsze...

moim zdaniem system integruje podgrzewacz wstępny i/lub rozruch oleju opałowego, a po nagrzaniu olej zachowuje się jak olej opałowy
Nie musisz mieć zaawansowanej matematyki ani być geniuszem, aby opracować taki system... może trochę zdrowego rozsądku, to wszystko.
0 x

"Są tylko dwie rzeczy nieskończone, wszechświat i ludzka głupota ... ale dla całego świata, nie mam absolutną pewność."
[Albert Einstein]
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6991
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 03/04/06, 15:03

pluesy napisał:Nie musisz mieć zaawansowanej matematyki ani być geniuszem, aby opracować taki system... może trochę zdrowego rozsądku, to wszystko.
W rzeczy samej !
Ale geniusze są pogardzani i nie są rozpoznawani za życia...
Z drugiej strony „mądrzy ludzie” hojnie wykorzystują ludzką łatwowierność na swoją korzyść…
Już 171 euro w kieszeni w ciągu 10 dni.
Z bardziej wzniosłego gatunku, pani byłego burmistrza Paryża sporządziła reportaż, pompatyczny i dobrze płatny, który wywołał kontrowersje.
Zauważony ! Sprzedawca w swoim sklepie oferuje również „biustonosze + stringi”.
Nie bardzo widzę związek z palnikiem olejowym... (ani z tą panią):lol:
Ostatnio edytowane przez gegyx 03 / 04 / 06, 15: 21, 1 edytowany raz.
0 x
Néant
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 298
Rejestracja: 12/02/06, 12:47




przez Néant » 03/04/06, 15:18

Cześć, podoba mi się ten rodzaj interwencji Gegyx, jesteś niezłym detektywem, : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 03/04/06, 16:44

gegyx napisał: Sprzedawca w swoim sklepie oferuje również „biustonosze + stringi”.
Nie bardzo widzę związek z palnikiem olejowym... (ani z tą panią):lol:


Raport to pieniądze: sprzedawca to niewątpliwie spekulant, którego ekologia nie obchodzi....i wątpię, żeby to był autor dzieła...Założę się, że mój raport i strony o ekonomii się sprzedają tak samo na targach ecobio... (widziałem to już w 2002 roku na stronach quanthomme...)

W każdym razie nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł komentować ofertę Ebay, klikając na "Zadaj pytanie sprzedającemu" w prawym górnym rogu...
0 x
palnik olejowy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 01/05/06, 00:02

zmodyfikować palnik olejowy...




przez palnik olejowy » 01/05/06, 00:21

Cześć wszystkim
tez widzialem reklame ale widocznie z tego co mowisz uklad nie wyglada dobrze z czym kręcisz swoje kotły jak palniki olejowe
dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
geotrouvetout
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 108
Rejestracja: 18/09/05, 21:10
Lokalizacja: 76




przez geotrouvetout » 01/05/06, 01:32

palnik olejowy napisała:Cześć
Dla zainteresowanych opracowałem system modyfikacji palnika olejowego, aby przekształcić go w palnik w 100% mineralny, zwierzęcy lub olej opałowy.
Wszystko to jest zapisane w małej książeczce zawierającej zdjęcia i informacje, które sprzedaję za 25 €.

Jeśli uznasz, że ogrzewanie olejowe nie jest zbyt drogie, idź swoją drogą, jeśli nie, pamiętaj, że nie zmuszam nikogo, by kupił mi tę broszurę.


Oto wiadomość z poprzedniego posta, poszukaj błędu!!!!

GEO : Idea: .
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 01/05/06, 09:50

Co ? jest miły, nawet dziękuje : Mrgreen:
0 x
palnik olejowy
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 01/05/06, 00:02

zmodyfikować palnik olejowy...




przez palnik olejowy » 01/05/06, 10:53

Cześć wszystkim

i jeszcze raz dziękuję za konstruktywną krytykę


Dla informacji, książka, którą sprzedaję, zawiera wszystkie części, które przetestowałem i zweryfikowałem, aby uzyskać zmodyfikowany palnik, który działa długoterminowo (test trwający ponad cztery miesiące bez przerwy), myślę, jakby niektórzy twierdzili, gdybym ukradł ważne informacje, dotyczyłoby to instalacji działających już od jakiegoś czasu, natomiast o dziwo tu czy gdzie indziej liczba kotłów, które tak jak mój pracują na 100% oleju, nie wywołuje dreszczy na łamach forums.

Jeśli chodzi o cenę sprzedaży, myślę, że podobnie jak ja, gdy pójdziemy do KROLL i z szerokim uśmiechem poprosimy ich o palnik, odpowiedzą nam odpowiednią fakturą.

Poświęciłem czas i pieniądze na ten projekt, działa, zainstalowałem go u sąsiadów i znajomych oraz innych osób, które o nim słyszały, wystawiłem go na sprzedaż w Internecie, ponieważ zauważyłem, że nikt nie oferuje ludziom niczego konkretnego którzy chcą zająć się innymi sprawami, ale nie mają czasu na ich rozwój.

Więc wszyscy możecie mnie krytykować, ale obecnie nagrzewam się sam za jakieś 150 franków

Witam wszystkich i jeszcze raz dziękuję za uwagi i krytykę, bo jak mówią niektórzy, krytyka przyciąga uwagę.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 01/05/06, 20:29

W przeszłości mieliśmy piece kuźnicze zasilane olejem odpadowym. Jedyną trudnością do pokonania jest trudny zapłon. używaliśmy palnika przez 1 minutę lub 2. Następnie płomień się utrzymał. Na początku komin trochę dymił, ale gdy tylko piekarnik się nagrzał, nic więcej i zrobiło się naprawdę gorąco.
W domowym bojlerze, który cały czas się zatrzymuje, nie kuszę się, żeby próbować ze względu na zatykanie i zanieczyszczanie.
W warsztatach znajdowały się piece olejowe, które działały trochę na zasadzie małych pieców olejowych: olej wpływa do pieca, odparowuje, a następnie spalają się gazy. Płomień był dość zbliżony do niebieskiego, więc spalanie było dobre. Zrezygnowano ze względu na konieczność bardzo częstego zdrapywania żużla pozostałego po odparowaniu gazów
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 188