Warzywa palnik olejowy kocioł ball

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 23/10/06, 11:26

Dziękuję za wyjaśnienie!
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 30/10/06, 22:58

:zaszokować:

firma sprzedaje przenośny grzejnik, który działa według następującej zasady:

http://babingtontechnology.com/

używany głównie przez wojsko (USA, GB?)

patent na system:

http://www.freepatentsonline.com/3425058.pdf

tutaj możesz dowiedzieć się, jak to zrobić:

http://www.green-trust.org/2000/biofuel ... efault.htm

lub tam:

http://groups.yahoo.com/group/wastewatts/


Różnica w porównaniu z palnikiem kulowym André polega na tym, że powietrze przechodzi przez otwór w kuli, a nie przez szczelinę.

zaletą jest to, że do wykonania otworu o średnicy 0,25 mm można użyć wiertarki mikrokomputerowej
(wiertarka na waty odpadowe), można tam również kupić puste kule (nie ma potrzeby spawania)

Nie zbadałem jeszcze w pełni grupy watów odpadowych, ale jest facet, który używa lampy zamiast kuli. Wreszcie, jeśli mówisz po angielsku i masz motywację do stworzenia/ulepszenia palnika na kulki, jest mnóstwo do zrobienia!
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 31/10/06, 02:44

Witam,
Moje pierwsze doświadczenia sięgają jeszcze przed 70 rokiem, pracowałem nad czymś wyraźnie lepszym pod względem finezji mgły, miażdżąc warstwę oleju pomiędzy dwoma dyskami i przedmuchując je przez szczeliny, następnie przeszedłem do kulki rozdzielonej dookoła, w dużej tubie , ogromny palnik, na demonstrację przyjechało kilku specjalistów ds. spalania. Był rok 1970 (byli zainteresowani wykonaniem wysokotemperaturowej spalarni do spalania zużytych olejów BPC). W związku z trudnościami z dostarczaniem oleju od góry, zmodyfikowałem go za pomocą prostego małego otworu zamiast szczelina, przebita kula. W tym przypadku działał mniejszy, bardziej skoncentrowany płomień, a potem pojawił się projekt, który masz w planie, obejmujący całą rurę instalacyjną w 1971 roku. jedyne ulepszenia były robione tylko na poziomie dysz i palnika kula zawsze trzymała się tej zasady, bardzo niewiele osób o tym wiedziało tylko te, które śledziły moje doświadczenia przed 1970 rokiem. Wiedziałem, że był amerykański patent w latach 72-tych ale nigdy bym nie pomyślał, że to kula w połowie pozioma, co moim zdaniem musi być trudniejsze w obsłudze.
drugi problem jaki widzę przy montażu ze zdjęcia to to że nie wolno dociskać oleju pod ciśnieniem do kuli, ciężko ją wyregulować, brakuje też skalibrowanego dolotu powietrza przed kulą w komorze jeżeli słabo kontrolowane powoduje to duże krople, które palą się biały płomień jest głośny, dopływ powietrza do spalania musi nastąpić zaraz po rozpyleniu, szczelina musi być mniejsza niż ta, która jest na ich patencie (testowałem dużą ilość kulek) szczelina musi być co najmniej 0,004 tysięcznych cala mniej niż zatyka się wodą znajdującą się w powietrzu sprężarki, przekracza 0,008 tysięcznych cala, co wprawia w ruch zbyt dużo powietrza i mgła nie rozwija się tak dobrze, potrzeba 0,006 tysięcznej idealnej kombinacji .
Ich zasada powrotu w gorącej części spowoduje zagotowanie oleju blisko komory spalania. Problem na początku mojego projektowania palnika. Wymaga to oddzielenia komory atomizacyjnej od komory grzewczej, promieniowanie płomienia przekazywane jest na kulę. Po 30 minutach pracy kula staje się zbyt gorąca i film olejowy pęka, dlatego cały olej przepływający po kuli przyczynia się do ochłodzenie piłki.
Plan modelu, który Ci przekazałem, jeśli trzymać się wymiarów, działa za pierwszym razem i jest prosty w wykonaniu (moje pierwsze kulki były lutowane cyną i obrabiane na przenośnej wiertarce, potem praca dała mi dostęp do obrabiarek , sprawdziło się to w eksperymentach.ostatnie kulki zmontowano poprzez dokręcenie metalowych kołków do metalu.
Zainteresowały mnie plany leżącej kuli, która pobiera olej z dna i przesyła go do górnego patentu z 1968 r., o którego istnieniu nie wiedziałem. Zastanawiam się tylko, czy wszystkie oleje mają wystarczającą ekapilarność, aby renotować przed dziurą! Ale kiedy użyłem systemu kulowego do obsługi pantonu w moim systemie, miałem pewne trudności ze względu na pionowe położenie moich mocowań, w przypadku systemu poziomego mógłbym odnieść większy sukces w sterowaniu eksplozją silnika za pomocą oleju (zima będzie długa ...)
Na forum ci, którzy rozpoczęli to zgromadzenie, mamy mało wiadomości? To nie piłka cię powstrzymuje, reszta to kawałek rury

André
Ostatnio edytowane przez Andre 01 / 11 / 06, 15: 48, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 31/10/06, 11:42

Osobiście myślę, że zdecyduję się na zakup gotowej kuli ze względu na brak tokarki cyfrowej i dostępu do lutowania srebrem.

widziałeś zdjęcie inaczej? aby zapewnić pełniejsze spalanie, przepuszczają nadmiar powietrza przez otwory w centralnej rurze.
0 x
Bernados
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 09/10/06, 13:01




przez Bernados » 01/11/06, 11:48

brawo za Twoje badania, Bob isat!! ale zdecydowałem się na system André, który współpracuje ze sprzętem do odzyskiwania!
jedynym problemem jest teraz znalezienie zużytego oleju!! gdyby André mógł mi doradzić!
0 x
W jedności siła
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 01/11/06, 12:34

bernados napisał:jedynym problemem jest teraz znalezienie zużytego oleju!! gdyby André mógł mi doradzić!


powitanie

idź do najbliższego mechanika, on płaci za pozbycie się tego, więc jeśli odbierzesz mu to za darmo, nie zostanie poproszony : Mrgreen:
@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Bernados
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 09/10/06, 13:01




przez Bernados » 01/11/06, 13:32

Cześć Zac! OK, jeśli chodzi o te szczegóły!
0 x
W jedności siła
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 01/11/06, 15:45

Witam,

Jak myślisz, dlaczego tak długo trzymałem system, nie wypuszczając go? ponieważ większość z nich służyła do spalania czegokolwiek, nawet firma poprosiła mnie o zbudowanie takiego do spalania PCB! chciał wyjechać w mobilnej spalarni, Ho la.. Raków pozbywamy się dość szybko, nie trzeba za nimi biegać..
Nie dlatego, że palnik przepuszcza wszystkie paliwa płynne, powinien spalić byle co.
Zużyte syntetyczne lub półsyntetyczne oleje silnikowe oraz wiele popularnych olejów, które przejechały w silniku 5000 km, są trucizną. To nie dlatego, że płomień jest piękny i nie ma dymu, to, co wychodzi na końcu, jest jasne jak powietrze, jest to dobre dla twojego zdrowia. (wszystkie metalowe części silnika są w tym oleju..
w latach 60-tych oleje nadal były mineralne i zawierały niewiele dodatków, ale to się zmieniało,
Wiem, to prostsze niż olej ziemniaczany, zwłaszcza zimą,
Niezależnie od użytego oleju, należy go podgrzać, musi być płynny.
Ale jeśli masz sposób na lekkie podgrzanie oleju roślinnego, działa to bardzo dobrze i jest bezpieczny dla środowiska.
W moim przypadku podgrzewam niewielką ilość elementem elektrycznym do uzyskania odpowiedniej temperatury, następnie włączam i ciepło z pieca wystarczy do utrzymania odpowiedniej temperatury (jest to mała wada, którą łatwo obejść)
ale uważaj co palisz, w kominku nie pali się starych opon, więc po co palić cokolwiek w palniku!

André
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6992
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2914




przez gegyx » 01/11/06, 18:10

Andre napisał: Ale uważaj, co palisz!
Nie pali się w kominku starych opon, więc po co palić cokolwiek w palniku?

Bardzo dobre myślenie, trafne i wypływające ze zdrowego rozsądku!
Dziękujemy za ponowne ostrzeżenia, aby przypomnieć o wielkim niebezpieczeństwie spalania olejów spustowych silnika (metale, dioksyny).
Nie jest to dobre dla zdrowia, nie jest dobre dla środowiska.
Zasmuca mnie to, że poruszacie ten temat już piąty raz forumi że nadal są członkowie proponujący to rozwiązanie…
0 x
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY




przez lio74 » 01/11/06, 18:29

gegyx napisał:......
Nie jest to dobre dla zdrowia, nie jest dobre dla środowiska.
Zasmuca mnie to, że poruszacie ten temat już piąty raz forumi że nadal są członkowie proponujący to rozwiązanie…


tak, to dla tych, którzy byli zbyt leniwi, żeby przeczytać od początku, którzy natknęli się na ten temat i tylko stamtąd przeczytali... :|

w skrócie, mogłoby to być rozwiązanie w zakresie recyklingu zużytych olejów pod jedynym warunkiem mieć za sobą system oczyszczania gazów spalinowych... (oczywiście skuteczny sposób oczyszczania)
tutaj możemy sobie wyobrazić spalarnię z kogeneracją, która obraca turbinę wykorzystując ciepło...
DLACZEGO NIE :: :? ::

ale tu bardziej chodzi nam o kocioł indywidualny z odzyskiem DIY... : Lol:
@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 184