Stary dom z pełną stopą, który kosztuje drogie ogrzewanie!

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
tata9999
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 25/03/08, 12:44

Stary dom z pełną stopą, który kosztuje drogie ogrzewanie!




przez tata9999 » 25/03/08, 13:49

bonjour,

Mam dom parterowy 8) gdzie jestem najemcą. :płakać:
problem polega na tym, że nie jest nowy, a zatem izolacja jest utopią.
Nie chcę wychodzić z domu (a biorąc pod uwagę kłopot ze znalezieniem mieszkania, wyjazd nie wchodzi w grę).
ale chciałbym zmniejszyć zużycie, a tym samym rachunki za prąd (200 €/miesiąc tak, wiem, że to wstyd, ale gdyby to ode mnie zależało, zacząłbym od izolacji)
mój właściciel nie chce go ocieplić i nie chce sprzedać i narzuca mi kocioł elektryczny ( : Evil: który ma tylko kocioł w nazwie), bo konsumuje, konsumuje, konsumuje, a moja średnia temperatura wynosi od 15° do 16° (niech żyje zima! :zaszokować: )

Może niedługo wstawię do pieca. *
ale nie wiem jaki model wybrać do ogrzania moich 70 m²

Chciałbym tanio ocieplić dom : Idea: (z zewnątrz jest to kwadrat)

a co gorsza jak ktoś też umie lepiej grzać (mam w domu kaloryfery wodne czy da się to odwrócić?)

czy ktoś może mi doradzić, wiedząc, że kompletnie nic na ten temat nie wiem : Idea: :?

ps: podstawy rozumiem, fotony to wszystko to wszystko, ale nie chcę być oszukany przez sprzedawcę z casto... z góry dziękuję za pomoc


z góry dziękuję za cenną pomoc,
represjonowany uczeń
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 07/04/08, 21:24

Jako najemca nie masz dużego wyboru.
jeśli w mieszkaniu jest przewód kominowy, najlepszym rozwiązaniem będzie piecyk na pelet, ponieważ w dniu opuszczenia mieszkania bierzesz go. ale uważaj, aby sprawdzić, czy przewód jest zgodny ze standardem. Nie wiem, czy wymagana jest zgoda właściciela na wykorzystanie istniejącego przewodu? powinieneś zapytać.
jeśli nie, masz stawkę dzienną/nocną?
jeśli tak, grzejniki elektryczne z akumulacją przez cegły ogniotrwałe są tanie w użyciu. ważą od 200 do 300 KG i trzeba usunąć cegły, aby je przenieść. zaletą jest to, że nagrzewają się poza godzinami szczytu i oddają ciepło w godzinach szczytu.
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Chatham
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 536
Rejestracja: 03/12/07, 13:40




przez Chatham » 08/04/08, 09:16

Żeby ocieplić nie za drogo: generalnie ciepło ucieka głównie przez poddasze, 20cm wełny szklanej załatwiłoby sprawę niedrogo... Co do reszty (okna, ściany) cudów nie ma: jest drogo, więc nie do pomyślenia w kontekście wynajmu.
Grzejniki akumulacyjne to bzdura: kosztują fortunę i ważą tony...
0 x
Raymon
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 901
Rejestracja: 03/12/07, 19:21
Lokalizacja: Vaucluse
x 9




przez Raymon » 08/04/08, 09:33

200 euro miesięcznie??

Jeśli możesz zainstalować piec typu turbo lub jakikolwiek inny piec, który może pracować na trocinach. Próbowałem tego w tym roku. Jest świetny, pod warunkiem, że jest nieco za duży w porównaniu do pieca opalanego drewnem. Często łatwo jest znaleźć darmowe trociny, zapytaj stolarza, czy często chętnie się ich pozbędzie. Tak czy inaczej, nawet zakup drewna będzie kosztować znacznie mniej.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 235