Air Solar: znaleźć wentylatora z termostatem

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
tibofo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/08/08, 12:36
Lokalizacja: Rouen

Air Solar: znaleźć wentylatora z termostatem




przez tibofo » 18/08/08, 10:12

Witam,

Z puszek zbudowałem kolektor słoneczny. Działa dobrze. Wczoraj z mauzadowym dniem (Normandia), szarym z pewnymi przerzedzeniami, otrzymałem wskazówkę wyjściową przy 68 ° wobec około 19 ° jako danych wejściowych.

Teraz chcę wpuścić to gorące powietrze do rury w domu. Szukam najprostszego sposobu:

więc pomyślałem o wentylatorze, który włącza się sam, gdy zostanie osiągnięty próg temperatury. Podczas wyszukiwania w sieci znalazłem to:

Obraz

to wentylator z podwójnym oknem ze zintegrowanym termostatem i wypełnia się odwracalnym szczęściem.

Niestety, znajduję go tylko na stronach kanadyjskich lub amerykańskich, które nie sprzedają się we Francji !!

Czy ktoś z was wie o podobnym systemie lub sklepie, który sprzedaje ten produkt?

dziękuję
Thibault
0 x
Ciekawy o odnawialnych źródłach energii
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/08/08, 10:21

1) Twoja instalacja wygląda ładnie. Czy masz jakieś zdjęcia?

2) Nie do końca rozumiem Twój problem, po co Ci wentylator ze zintegrowanym termostatem? Równie dobrze możesz sam zrobić odwracalny, używając 2 bardzo identycznych wentylatorów, dobrze okablowanych tak, jak powinien.

Guidi wykonał tutaj podobną konfigurację (1 wentylator w 1 stronę): https://www.econologie.com/forums/chauffage- ... t5712.html
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/08/08, 10:27

:D To jest dobry pomysł.
Szkoda, że ​​mieszkasz tak daleko od Belgii, mam w domu dwóch, trzech fanów rekonwalescencji.
W przypadku regulacji powinien istnieć sposób pracy bez regulacji elektrycznej (gorące powietrze unosi się). Podobnie jak zasada ścian ze szkłem (system ten ma nazwę.. : Evil: korek pamięci)
W przeciwnym razie sprzedajemy za 25 euro u instalatorów ogrzewania bardzo prosty termostat dostosowany do Twoich potrzeb.
Postaram się zrobić zdjęcia termostatu i wentylatorów, żeby dać wam pomysły :D
Dla mnie Twój pomysł jest dobry, więc za każdym razem, gdy wsiadam jesienią do samochodu i odkrywam ciepło w kabinie, mówię sobie, jest co myśleć. :D
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/08/08, 10:31

lejustemilieu napisał::D To dobry pomysł.
Szkoda, że ​​mieszkasz tak daleko od Belgii, mam w domu dwóch, trzech fanów rekonwalescencji.


: Arrow: : Idea: https://www.econologie.com/pa/annonces/

Do termostatu jeśli potrzebujesz czegoś bardziej zaawansowanego z precyzyjnym programowaniem czasu i dnia/nocy oferujemy taki: https://www.econologie.com/shop/thermost ... p-172.html
0 x
tibofo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/08/08, 12:36
Lokalizacja: Rouen




przez tibofo » 18/08/08, 11:06

Model, który wykonałem, inspirowany jest tym:
http://napenergia.freeweb.hu/gyak/szp/sztgyi_en.htm

Nie znam się kompletnie na elektryce i elektronice, dlatego szukam ultra prostego rozwiązania.

Właśnie przeczytałem link do posta: właśnie to próbuję zrobić, ale na poziomie połączenia to już wykracza za daleko w stosunku do mojej wiedzy.
to samo dotyczy łącza termostatu, nie wiem, jak można by go podłączyć do mojego wentylatora PC 12 V, który do tego trzymałem (ostatecznie będę mógł kupić wentylator 220 V). Ale w tym przypadku działałby o określonych godzinach i niekoniecznie „na gorąco”.

Moim celem jest, aby wentylator dostarczał gorące powietrze, gdy czujnik jest gorący i nie robił nic, gdy pogoda jest zbyt szara.

Ideałem jest odwracalność (jak ta w pierwszym poście), bo latem mógłbym usunąć ciepło z pomieszczenia.

Nie pomyślałem, żeby zrobić zdjęcie podczas budowy: ale
tutaj jest skończony:
Obraz
fotomontaż, ponieważ chcę umieścić czujnik:
Obraz

Dziękuję za pomoc
Thibault
0 x
Ciekawy o odnawialnych źródłach energii
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/08/08, 11:35

Klasyczny termostat
Obraz
Wentylator wyzdrowiał z ??? z jego transformatorem w dłoni (byłem uroczy w Afryce, nie? :D
Obraz
Trzecie zdjęcie nie chce przyjść?? to wentylator uratowany z leżaka mojego sąsiada... : Chichot:
Postaram się ją namówić, żeby pokazała się w sieci (zdjęcie! nie sąsiadka : Chichot: )
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 18/08/08, 11:41

Ha!, chciała podejść.
PS Brudna głowa pochodzi z Brazylii i służy do odstraszania złych duchów : Chichot:
Obraz
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
tibofo
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 13
Rejestracja: 12/08/08, 12:36
Lokalizacja: Rouen




przez tibofo » 18/08/08, 13:54

Dziś popołudniu poszedłem do najbliższego sklepu z materiałami budowlanymi, żeby zobaczyć jaki to wentylator i czy jest gotowe rozwiązanie z detekcją termiczną: nic, nic!!

więc próbowałem oszacować koszt wentylatora + termostatu.

Zasadniczo znajduję się w tej samej cenie, co panel słoneczny o mocy 4 W... (to był mój pierwszy pomysł, ale z panelem o mocy 10 W, biorąc pod uwagę koszt, który byłem gotowy obejść się bez energii słonecznej!!!)

Ale tutaj mówię sobie: przy 4-watowym panelu mój wentylator w komputerze będzie działał, a w dodatku będzie działał tylko w przypadku słońca, więc będzie działał jak jakiś termostat!

Albo rozwiązanie „LeJusteMilieu1”, wentylator PC + transformator i dorzucam programowalne gniazdo, aby obracać go naprzemiennie (więc w przypadku złej pogody, jeśli zostawię 15-minutową przerwę, kolektor słoneczny będzie miał czas na „odbudowanie” ciepła). .. Myślę, że dobrze?!

Thibault
0 x
Ciekawy o odnawialnych źródłach energii
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79366
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/08/08, 14:05

Nie zrozumiałem, że chcesz zrobić zasilacz słoneczny.

W takim przypadku znalezienie termostatu pracującego przy napięciu 12 V może być bardziej problematyczne. Powinienem zobaczyć sprzęt do kampera, ale zawsze jest przeładowany! !

Ale pkoi chcesz zrobić zasilacz solarny?

Ponieważ biorąc pod uwagę, co konsumuje fan, może nie warto się tym przejmować, jeśli?

ps: fajny grigri LeJuste i czy to działa? : Chichot:
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 18/08/08, 14:46

Niezła edycja w każdym przypadku.

Ale myślę, że jeśli chcesz zrobić coś czystego i niedrogiego, będziesz musiał trochę majstrować, więc bez znajomości elektryczności / elektroniki będzie to trochę trudniejsze, ale są tutaj dobrzy doradcy, z pewnością możemy Ci pomóc wdrożyć to. : Chichot:

Jednakże mam pytanie. Wszystkie puszki są przebijane i przez wszystkie puszki przepuszcza się ciągły przepływ powietrza, jak droga wody w normalnym panelu termicznym.

Moim zdaniem dobrze byłoby poznać przepływ powietrza z wentylatora PC, który masz.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 217