Ogrzewanie drewnem, wybierz urządzenie wysokiej jakości

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Ogrzewanie drewnem, wybierz urządzenie wysokiej jakości




przez Christophe » 09/10/08, 19:38

Ostatnio edytowane przez Christophe 05 / 05 / 15, 13: 14, 8 edytowany raz.
0 x
greg
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 31/07/07, 08:57
Lokalizacja: 46




przez greg » 21/10/08, 09:17

Jest w tej klasyfikacji podstawowa informacja, ale nie ma etykiety ani normy, a szkoda!
Kiedy kupiłem mój piec (4 lata temu), sprzedawcy Godin, Supra i Deville zaoferowali mi etykietę z zielonym płomieniem, dzięki której mogłem otrzymać ulgę podatkową.
poza tą etykietą nie gwarantowała parametrów pieca (długotrwałe spalanie, wydajność i odrzut atmosferyczny), ale była swego rodzaju celem do osiągnięcia dla producentów! wstyd!

Dlatego kupiłem zagraniczny piec odpowiadający normie (której nie mam już ref), który gwarantował mi te kryteria.
greg
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062




przez Christophe » 21/10/08, 09:24

Masz całkowitą rację!

Należy uważać na materiały kwalifikujące się do ulgi podatkowej, ponieważ często tak się dzieje Faktura a jego występy są często lepsze niż na papierze...

https://www.econologie.com/forums/arnaques-e ... t5520.html

Wierzę, że aby być zielonym płomieniem, nadal potrzebujesz minimum wydajności…

U nas ogrzewamy się klasycznym kwadratowym kotłem SAEY 12kW i kotłem Mini Turbo Deom (bazującym na Deom PM4). Deom działa naprawdę dobrze (ogień ciągły i „automatyczny” ponowny zapłon), ale wątpię, czy jest to zielony płomień. W żadnym wypadku nie przysługuje mu żadna ulga podatkowa! (kupiliśmy go nowego)
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 202