Oszustwa(?) i pułapka dotacji, prawdziwe doświadczenia

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

Oszustwa(?) i pułapka dotacji, prawdziwe doświadczenia




przez tigrou_838 » 11/06/08, 11:24

Witam,

Kontynuacja tematu Christophe'a w związku z kontrolą podatkową po przyznaniu dotacji.

Otwieram ten mały wątek, aby omówić oszustwa związane z dotacjami na energię odnawialną.

Oszustwa zarówno ze strony producentów i instalatorów (którzy pobierają za dużo), jak i kolejnych rządów (które jedną ręką dają, a drugą zabierają).

Na początek moje małe doświadczenie z dwoma profesjonalnymi wycenami prostej instalacji ciepłej wody słonecznej.

a) 4500 euro i 5000 euro za dwa kolektory o łącznej powierzchni 4 m2, 200-litrowy balon z rurami o długości 3 metrów i małe urządzenia do obsługi tego wszystkiego.

b) Zrobiłem to sam i kosztowało mnie to tylko 1000 euro ze wszystkimi opłatami.

Z łatwością to zauważyłem warunki energia słoneczna + dotacja (lub ulga podatkowa, jeśli wolisz) powodują, że wszystkie ceny podwoją się lub nawet więcej.

Mam nadzieję, że nie jestem jedyną osobą, która ma takie doświadczenia.

Nie dałem się oszukać, ale ile osób to zrobiło.

Opowiedz tutaj o swoich doświadczeniach, być może, aby uniknąć konieczności robienia tego przez inne osoby.
0 x
Bmag
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 74
Rejestracja: 05/02/05, 16:35
x 3




przez Bmag » 11/06/08, 11:51

Zrobiłem to sam i kosztowało mnie to TYLKO 1000 euro ze wszystkimi opłatami.

Cześć Tygrysek
W tej cenie zrobiłeś panel i kulę?
Czy opisałeś gdzieś swoją konfigurację?
Cóż, jestem hs, ale muszę zacząć, aby uniknąć oszustwa związanego z dotacjami; Lepiej zapobiegać niż leczyć.
Bmag
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

oszustwo i dotacje, prawdziwe.




przez tigrou_838 » 11/06/08, 11:59

bonjour,

spójrz tutaj: https://www.econologie.com/une-maison-so ... -3789.html

LUB w części akt solarnej, remont domu również na parterze.


Nie masz żadnego innego doświadczenia z oszustwem związanym z dotacjami?


Tigrou : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 11/06/08, 12:05

Zmieniłem nazwę i poprawiłem (formatowanie) tygrysa inicjatora wiadomości.

Moje doświadczenie ogranicza się do widoku szacunkowego, z którego zaczerpnąłem dane liczbowe 2700€ bez VAT za zbiornik solarny z podwójnym wymiennikiem 500L. : Chichot: Do Twojej wiadomości, zapłaciłem za używany (do drewna ECS) 300L w 5 mm z 2 dużymi elektrodami magnezowymi za 500 €.
To ten, który widzisz tutaj: https://www.econologie.com/forums/photos-et- ... t4368.html

W sprzęcie importowanym, np. tureckim, można go znaleźć w cenie 800€ za 300L, ale nie dotowanego (jakie to niesamowite...)

Myślę, że nie powinniśmy tak naprawdę rozmawiać o oszustwie, ale o przeładowaniu i pułapce...

Poza tym, co o tym myślą stowarzyszenia obrony konsumentów? Najwyraźniej niewiele, zadowala się przeprosinami za pomoce por ten numer z 1997 roku (trochę już stare, ale...)

Obraz

Istnieje również akta z 2001r ale Enr nie wydaje się nie bądź taki wściekły w UFC tylko 4 przypadki w ciągu 11 lat...

To prawda, że ​​w UFC jest konsumpcja… :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

oszustwa t dotacje




przez tigrou_838 » 11/06/08, 13:38

dziękuję Christophe, to prawda, że ​​kiedy piszę, to jest trochę nie tak, klawiatura nie podąża za mózgiem, który pracuje zbyt szybko, gdy ludzie mówią mi o dotacjach jako marnowaniu energii.

Kiedy mówisz o zawyżaniu rachunków, wolę mówić o oszustwie związanym z dotacjami.

wszyscy, z którymi o tym rozmawiam, mówią mi, że to zbyt drogie, nawet z dotacjami. kiedy myślisz, że instalacja za 5000 euro ma na całkowitą dotację gminy i regionu tylko 2500 euro, to szukając i robiąc sobie, aby uniknąć złodziei (hydraulików) specjalne solary, dojeżdżamy tylko za koszt 1000 euro, aby mieć darmową ciepłą wodę i bardzo szybki zwrot kosztów, gdzieś jest problem.


kto mówi dotacje, mówi wzrost cen (dwukrotny lub nawet potrójny) za równy system i moc. nie mówiąc już o problemach, które przywołujesz w temacie zdrowienia.

kiedy stowarzyszenie obrony konsumentów nie jest zbyt duże, po prostu śledzą ruch bez zbyt wielu wiadomości.

może ta wiadomość sprawi, że niektórzy zareagują!!!!!! i mam nadzieję.


Tigrou : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: Oszustwa i dotacje




przez Christophe » 11/06/08, 14:07

tigrou_838 napisał:klawiatura nie podąża za mózgiem, który pracuje zbyt szybko, gdy ludzie mówią mi o dotacjach jako marnowaniu energii.


Jestem przeciwieństwem! : Mrgreen:

tigrou_838 napisał:Kiedy mówisz o zawyżaniu rachunków, wolę mówić o oszustwie związanym z dotacjami.


Tak, ale w tym przypadku kto kogo oszukuje?

a) Państwo oszukuje konsumentów wmawiając mu, że ma dobry interes?
b) Sprzedawca oszukuje państwo wkładając dotację do kieszeni?
c) Producent lub hurtownik oszukuje sprzedawcę poprzez zawyżanie cen
d) Wreszcie, klient nieświadomie oszukuje swoich współobywateli, wykorzystując premię za zawyżony sprzęt? (pamiętajcie, że wszystkie dotacje podlegają kwotom budżetowym zgodnie z zasadą „kto pierwszy lepszy”)

tigrou_838 napisał:wszyscy, z którymi o tym rozmawiam, mówią mi, że to zbyt drogie, nawet z dotacjami. kiedy myślisz, że instalacja za 5000 euro ma na całkowitą dotację gminy i regionu tylko 2500 euro, to szukając i robiąc sobie, aby uniknąć złodziei (hydraulików) specjalne solary, dojeżdżamy tylko za koszt 1000 euro, aby mieć darmową ciepłą wodę i bardzo szybki zwrot kosztów, gdzieś jest problem.


Myślę, że trzeba rozróżnić 2 rzeczy:
a) cena
b) rentowność

Rzeczywiście b) jest bardzo ograniczony w przypadku niektórych drogich systemów fotowoltaicznych...ale trochę mnie zasmuca to, że nikt (lub prawie) nie myśli o b) przy zakupie nowego samochodu, na przykład...

tigrou_838 napisał:może ta wiadomość sprawi, że niektórzy zareagują!!!!!! i mam nadzieję.


Cóż, już masz reakcję :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

przyznaje oszustwo




przez tigrou_838 » 11/06/08, 14:32

właśnie problem polega na tym,

ma tak
b tak
c tak, po prostu instalując na nim energię słoneczną i podnosząc cenę.
d też tak

problem ceny i rentowności polega na tym, że idą w parze.

a ekologia w tym wszystkim to tylko historia finansowa.

w każdym razie zawsze płaci obywatel.

dokładnie na poziomie samochodu, ale tutaj dotykamy podstawowego problemu, wszystko będzie trzeba zmienić na poziomie samochodu i nie jeździć już na oleju, ale hej, ropa, finanse i oszustwo ludności, czy to prawda nie iść razem.

nie ma już nikogo kto miałby instalację bez przechodzenia przez dotacje????

przynajmniej jedna odpowiedź, to nieźle, nawet jeśli znałem ją już od Christophe'a.

Tigrou
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 11/06/08, 14:42

Tutaj właśnie dałeś mi do myślenia do paradoksu energii odnawialnych:

a) 10 lat temu było drogo, bo popyt był niski w związku z tym zmniejszona zdolność produkcyjna.

b) Dziś jest drogo, bo popyt jest duży (tzw.) i duże dotacje (kiedy nie jest to wina Chin i Indii: kłamstwa)

Konkretny przykład: ewolucji cen ogniw fotowoltaicznych
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 06 / 08, 14: 57, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

oszustwa




przez tigrou_838 » 11/06/08, 14:50

na tym właśnie polega paradoks energii odnawialnych: nigdy nie jest na to odpowiedni czas.

cóż, właśnie pomyślałem o czymś innym, w stylu:

masz pieniądze (jesteś bogaty),

zainwestowałeś w OZE (instalacja 50000 XNUMX euro),

otrzymasz zwrot połowy lub większej części składki,

i hopla w rzeczywistości. Przypomina mi to luki podatkowe.

w rezultacie wszyscy płacą ci za instalację, więc także ci, którzy mają mniej szczęścia, jest to sztuczka Robin Hooda wywrócona do góry nogami.

Tigrou : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072

Re: oszustwa




przez Christophe » 11/06/08, 15:00

tigrou_838 napisał:w rezultacie wszyscy płacą ci za instalację, więc także ci, którzy mają mniej szczęścia, jest to sztuczka Robin Hooda wywrócona do góry nogami.


Toutafé, patrz d) powyżej, w rzeczywistości dotacje w dalszym ciągu, pośrednio, wmawiają ludziom, że ekologia to domena bogatych ludzi. Pewnie dlatego ekonologia nie interesuje jeszcze „systemu”...

Czy jednak lepiej być bogatym człowiekiem, który zainstaluje 100 m² paneli fotowoltaicznych, czy też za tę samą cenę kupi Porsche Cayenne? :?
Ostatnio edytowane przez Christophe 11 / 06 / 08, 15: 38, 1 edytowany raz.
0 x

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 183