Olej w ogrodzie warzywnym...

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
emilie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/04/08, 10:55

Olej w ogrodzie warzywnym...




przez emilie » 19/04/08, 11:00

Witam,
Mam podziemny zbiornik paliwa o pojemności 2000 litrów, który wyciekł jesienią ubiegłego roku. Całkowicie wdarło się do mojej ziemi. Mam drzewa owocowe i chciałem założyć ogródek warzywny. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy olej opałowy zniknął, czy nadal jest na mojej ziemi? Nie wiem co robić i do kogo się zwrócić o pomoc...
Czy możesz podać jakieś informacje?
Z góry dziękuję
Z poważaniem,
Emilie
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 19/04/08, 11:13

Cóż, być może możesz zwrócić się do DRIRE (Regionalnej Dyrekcji ds. Przemysłu, Badań i Środowiska), ale istnieje ryzyko, że pozwą cię za zanieczyszczenie; Mówię, że nie wiem, ale najpierw się dowiem.
Jeśli chodzi o infiltrację oleju opałowego, wszystko zależy od rodzaju gleby, czy jest ona na przykład gliniasta, czy piaszczysta, ale zawsze zostaną ślady, pamiętaj, że jest to ropa.
Wydaje mi się, że w przypadku ogrodu warzywnego, który w zasadzie znajduje się 1,50 m/2 m nad prawdopodobnym wyciekiem, zawsze mogą pojawić się aromatyczne upwellingi.
Krótko mówiąc, nie mogę udzielić Ci żadnej wiarygodnej odpowiedzi, przykro mi.
0 x
emilie
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/04/08, 10:55




przez emilie » 19/04/08, 11:18

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Dla ścisłości jeszcze nie mieszkam w tym domu. Przeprowadzam się tam jako najemca w maju. Zatem to byli najemcy poinformowali mnie o wycieku. Nie mam więc powodów do zmartwień, jeśli chodzi o zadawanie pytań w Drire (poza zrazeniem do siebie mojego właściciela! :| )
W każdym razie dziękuję za informację... Będę kontynuować badania...
Emilie
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 19/04/08, 11:19

Auć! Radzę nie zakładać ogródka warzywnego w takich warunkach. Mamy mały ogród warzywny, który biegnie wzdłuż obszaru makadamu, na którym zaparkowany jest samochód, i który w związku z tym jest narażony na część wody deszczowej, która zmywa makadam (a tym samym pozostałości smoły, oleju itp.) i ziemię było tak zgniłe, że rośliny na tym obszarze uległy całkowitemu zanikowi w porównaniu z resztą.

Jeśli więc Twoja ziemia została skażona znacznie większymi i głębszymi zanieczyszczeniami, nie śmiem sobie wyobrazić skutków... a zwłaszcza wszystkich radości, jakie można znaleźć w roślinach, a następnie na Twoim talerzu.

Co do reszty, nie wiem, czy jest co robić, żeby posprzątać ziemię, poza czekaniem... :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 19/04/08, 11:43

Na szczęście z biegiem czasu te małe bakterie zaczną nad tym pracować i ziemia znów będzie nadawała się do uprawy. Cierpliwość !
Ale hej, w tym roku to już chyba koniec...
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 19/04/08, 22:34

dobry wieczór

Link, który może Cię zainteresować
Fitodegradacja jest rodzajem fitodkażania, szczególnie związków organicznych i węglowodorów. Dokonują tego mikroorganizmy ryzokarpiczne (mówimy wtedy o biodegradacji) lub rośliny.

W tym akapicie skupimy się na przykładzie biodegradacji węglowodorów przez mikroorganizmy.

Rośliny mogą rosnąć na glebie zanieczyszczonej do pewnego progu węglowodorami.



Kontynuacja tutaj

http://quasimodo.versailles.inra.fr/ina ... ed/degrad/

A+
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 19/04/08, 23:42

Witaj Emilio

Nie przeszkadza Wam smród przy tym wycieku, zwłaszcza przy takiej ilości? :zaszokować:

Kilka miesięcy temu pojechałem nad jezioro Capdelong (Pireneje) i w pobliżu parkingu (i lotniska dla helikopterów?) leżała beczka nafty cieknąca na ziemię w trawie. Tylko 1/3 z 200-litrowej beczki rozlała się na ziemię, ale smród był naprawdę irytujący.

Czy nie wolałbyś mieć aspiracji pirackich tego, który nie zostawia wizytówki?
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115