Pasożyty komputerowe...

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272

Pasożyty komputerowe...




przez Grelinette » 21/06/17, 14:42

Bonjour à tous,

Otwieram nowy temat, bo myślę, że inni internauci są zaniepokojeni i może ktoś ma jakąś wskazówkę na załagodzenie problemu...

Niedawno miałem okres braku aktywności w Internecie i kiedy ponownie włączyłem komputer, aby przeciągnąć mysz z powrotem, szczególnie w kwestiach związanych z ekologią, zauważyłem bardzo znaczny czas oczekiwania na każde kliknięcie myszą!!!

Oczywiście mam stary komputer wyposażony w Windows XP, który jest powolny, ale co dziwne czasami wszystko idzie dobrze i strony internetowe wyświetlają się normalnie... z wyjątkiem kilku tygodni. : Evil:

Przyglądając się uważnie, zauważyłem w lewym dolnym rogu ekranu, że po każdym kliknięciu myszą pojawiają się zwięzłe komunikaty typu „przesyłanie danych z…” lub „czekanie na…” ciąg nazw programów o nazwach tak egzotycznych, jak i niepokojących :zaszokować:

Pojawiają się bardzo szybko, ale udało mi się zanotować kilka z nich, a ich nazwy to:
doubleclick.net
cse.google.com
ajax.googleapis.com
termoneytizer
bootstrap
chmura.media
web.leadpalce
tag.leadplace
youtube.com
płomień
dcoenligne

i wiele innych, z których niektóre mają nazwy złożone z prostych liter, które nic nie znaczą, tak jak csdx.e. Ich kolejne wyświetlenia mogą trwać wiele minut i jest to bardzo bolesne!

Nie sądzę, że to wirusy lub złośliwe oprogramowanie (jeszcze), ale raczej mam wrażenie, że każde moje kliknięcie myszą jest rejestrowane w celu zapełnienia bazy danych zawierającej szczegółowe informacje i analizującej mój profil oraz moje zachowanie jako użytkownika Internetu...

Chyba, że ​​to Rosjanie, Chińczycy lub Amerykanie podsadzili mi ciasteczka, żeby zhakować moje innowacyjne projekty DIY! : Chichot:

Zespoły pirackie : Evil:
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Pasożyty komputerowe...




przez Macro » 21/06/17, 15:57

I znowu... Używasz komputera z systemem XP... Ja z systemem Windows 7... Przeglądam econologie z tymi wszystkimi reklamami (które płacą za hosting forum) To absolutna katastrofa... Między każdą wiadomością pojawiają się OGROMNE reklamy... najczęściej, ponieważ nie wszystkie ładują się jeszcze, gdy klikam odpowiedź lub indeks wiadomości forum...Przyłapuję się na tym, że otwierają się strony z linkami komercyjnymi...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Pasożyty komputerowe...




przez Christophe » 21/06/17, 21:56

Myślałem, że debata na temat finansowania forums był zamknięty...

Le forum jest daleki od zalewu reklamami dla zarejestrowanych członków! Robię co w mojej mocy, aby znaleźć właściwy kompromis pomiędzy kłopotami a opłacalnością finansową...

Makro, czy widziałeś, gdzie pomiędzy każdą wiadomością znajduje się 1 reklama? Dla zarejestrowanych członków są 2 reklamy Google na stronę (maksymalnie).

A jeśli Google dokonuje „przeniesień” z partnerami w innych domenach, mali webmasterzy nie mają z tym nic wspólnego!

Na forums, nie ma wyskakujących okienek ani innych natrętnych reklam! Jest więc bardzo ograniczona jako reklama dla członków... (przejdź do futura science, aby porównać!)

W przeciwnym razie być może zaczniemy od powrotu do definicji pasożyta… : Chichot:

Pasożyt, żywy organizm żyjący kosztem innego organizmu (żywiciela).


https://fr.wikipedia.org/wiki/Parasite

Pasożyty komputerowe to zatem, z mojego punktu widzenia starego webmastera, użytkownicy Internetu, którzy surfują po witrynach za darmo, bez reklam i rekompensat finansowych... Tak, nie mamy już roku 2002, kiedy każdy mógł bezpłatnie hostować swoją witrynę tutaj lub tam… witryna kosztuje, gdy tylko odniesie pewien „sukces”…

Przeanalizuj internet w 2017 r.: reklamy służą finansowaniu subskrypcji lub darowizn... Nawet duże witryny, takie jak Les Echos, proszą obecnie o płatne subskrypcje... ale to forum jest zbyt mała, aby mieć nadzieję na przetrwanie dzięki darowiznom lub subskrypcjom… Przetestowałem to, tylko reklama może to sfinansować… w sposób zrównoważony…

Podsumowując: jeśli nie chcesz płacić za subskrypcję ani przekazywać darowizn na rzecz serwisu, musisz zobaczyć reklamę... : Mrgreen:

Prosimy więc o odrobinę tolerancji wobec reklam, jakie mogą wyświetlać członkowie. DZIĘKI. I co wtedy? Nie będziemy powtarzać debaty, którą już tu odbyliśmy... :o

A Grelinette, jeśli chcesz zachować swoje bezpieczeństwo i prywatność, przede wszystkim nie pozostawaj na XP (który nie był aktualny od lat, z wyjątkiem poprawek...) ...ale hej, rób, co chcesz...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Pasożyty komputerowe...




przez Christophe » 22/06/17, 11:03

Tutaj dezaktywowałem 2 reklamy na stronę pomiędzy wiadomościami dla członków (przynajmniej na czas trwania testu), więc mam nadzieję, że ułatwi ci to czytanie i uczestnictwo...

Test nam to powie! 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Pasożyty komputerowe...




przez Macro » 22/06/17, 11:09

Przepraszam, że źle to odebrałeś, Christophe... Osobiście zwykle reklamy nie przeszkadzają mi aż tak bardzo... I rozumiem bardzo dobrze, że są one niezbędne, abyś mógł hostować witrynę.. .
Ostatnio miałem dość ograniczoną prędkość internetu w domu.... Ładowanie stron zajmuje dużo czasu... W zeszłym tygodniu pomiędzy postami miałem ogromne logo, którego nie mogłem zidentyfikować, a którego ładowanie trwało długo i było przesunięte posty znikają co dwie sekundy... To było naprawdę bolesne... ale hej, jeśli taka jest cena...

I rzeczywiście, kiedy jestem podłączony... Posty nie są „publikowane”
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79422
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11084

Re: Pasożyty komputerowe...




przez Christophe » 22/06/17, 11:19

Tak, wciąż mam problem z uzasadnieniem reklamy, zwłaszcza że tytuł uważam za zupełnie niesprawiedliwy...

a) debata została już przeprowadzona i powtórzona tutaj: bistro / the-reklama-over-Internet-c-to-the-free-of-content-t14548.html

b) ekonologia prawie zniknęła kilka miesięcy temu (patrz a)) Jestem pewien, że nie tego chcesz

c) reklamy są szczerze mówiąc bardzo ograniczone dla członków: na dole znajduje się tylko blok sugestii Google.
Ale Grelinette jest członkiem od dłuższego czasu: rozwiązaniem jest po prostu pozostawanie w kontakcie, aby nikomu nie przeszkadzano (w przeciwnym razie zawsze możesz ustawić blokadę reklam, ale zobaczysz, że jest jeszcze gorzej pod względem opóźnień… i możemy zastanawiam się też, co adblock robi z twoimi danymi przeglądania, eh... skoro nie działają one za darmo...)

d) jeśli test wypadnie dobrze (okaże się za kilka dni), pozostajemy na tym samym poziomie, jeśli chodzi o rozmieszczenie członków
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 110