Silnik Diesla pracuje na gazie

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
fredericponcet
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 29/06/11, 10:17




przez fredericponcet » 03/09/13, 16:12

Ok... o ile dobrze rozumiem:

brak modyfikacji samego silnika (pompa wtryskowa sama reguluje ilość oleju opałowego w zależności od ilości zasysanego gazu)

ale trzeba wyregulować wtrysk gazu... zgodnie z trybem? Jeśli prędkość wzrasta, przepływ gazu jest zmniejszany, jeśli prędkość spada, zwiększa się.

dobrze zrozumiałem?

Pytanie pomocnicze: jeśli gaz jest wtryskiwany na wlocie, to może być pod ciśnieniem atmosferycznym? Czy możemy na przykład regulować za pomocą prostego motylka za regulatorem?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/09/13, 16:26

jeśli regulator pompy wtryskowej pracuje prawidłowo obroty są stałe...nie ma informacji co do prędkości

konieczne jest wykrycie ilości oleju napędowego wtryskiwanego przez pompę: jeśli pompa wtryskuje za dużo oleju napędowego, należy zwiększyć dawkę gazu... mieć wystarczającą ilość oleju napędowego do zapłonu

jeśli trzeba to zrobić elektronicznie, można pozostawić pompę diesla w oryginalnym stanie i założyć czujnik piezoelektryczny na rurkę wtryskiwacza, aby rejestrować czas wtrysku i kontrolować gaz

ale jaki gaz? LPG to absurd, jest droższy niż olej opałowy!

interesujący jest tylko biometan

dla jakiej mocy?

przy małej mocy generator benzynowy jest tańszy od diesla i łatwy w adaptacji do metanu: bez elektroniki!

diesel jest dobry na duże moce, gdzie łatwiej znaleźć diesla... i znowu mi łatwiej pracować tylko na benzynie... widziałem dużego diesla przerobionego ze świecami w miejscu wtrysków
0 x
fredericponcet
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 29/06/11, 10:17




przez fredericponcet » 03/09/13, 17:04

chatelot16 napisał:ale jaki gaz? LPG to absurd, jest droższy niż olej opałowy!

interesujący jest tylko biometan

dla jakiej mocy?

przy małej mocy generator benzynowy jest tańszy od diesla i łatwy w adaptacji do metanu: bez elektroniki!

diesel jest dobry na duże moce, gdzie łatwiej znaleźć diesla... i znowu mi łatwiej pracować tylko na benzynie... widziałem dużego diesla przerobionego ze świecami w miejscu wtrysków


Chatelot16, wydajesz się bardzo kompetentny, ale masz sztukę odpowiadania na pytania w oparciu o twoje obawy i ignorowanie pytań innych, które z góry uważasz za absurdalne...

Więc dam ci dwa wyjaśnienia:

1) generator Diesla, już go mam (ma 16 kW). Tak więc zakup grupy paliwowej byłby dla mnie absurdem ekonomicznym.

2) jeśli zadaję sobie to pytanie, to nie dla przyjemności zamontowania zbiornika LPG, ale dlatego, że zadaję sobie pytanie o produkcję biogazu i co mógłbym z tym zrobić...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 03/09/13, 18:30

Kilka rzeczy tutaj: https://www.econologie.com/forums/post262362.html#262362

Ale nabyliśmy grupę z całą elektroniką w dźwiękoszczelnym pudełku.

Co wiem, aby przerobić 6-cylindrową Scanię:

a) wymiana wtryskiwaczy / przeróbka głowicy: zbyt wysoka temperatura i zmniejszenie smarowania wtryskiwaczy niszczy oryginalne wtryskiwacze.

Czyli "miniwtryskiwacze" osadzone w miedzianym pierścieniu, który sam "kąpie się" w przewodach doprowadzających płyn chłodzący... Jest dość ciężki, jak na transformację

b) nasza grupa zużywa około 55 do 65 m3 biogazu i około 2,25 l oleju napędowego na godzinę, przy 1 obr./min, 500 kW stos

c) skrzynka elektroniczna gra na dwóch parametrach: przy rozruchu lub gdy jakość gazu spada, wzrasta zużycie oleju napędowego... Ale jest zablokowane na 2,25 l / H. Grupa nadal skręciłaby poniżej, gdy jakość gazu jest dobra. Ale Schnell nie. Niektórzy niemieccy rolnicy bawili się na własne ryzyko.

d) gaz, który dociera pod bardzo niskim ciśnieniem, jest sprężany przez turbinę (hiperbezpieczna! najbardziej wrażliwa część!). Jest on dodawany do przefiltrowanego powietrza do spalania przez zwężkę Venturiego.

Zużycie gazu zmienia się, ale nie wiem jak. Bez wątpienia, ale zachowuję ostrożność, ciśnienie turbosprężarki, które również się zmienia....

Nie zaobserwowałem zaworu dolotowego, ale jestem dobrą złotą rączką, z wykształcenia wcale nie kierowcą!

Więc w twoim prawdziwym problemie, naprawdę nie mogę ci pomóc.

e) uważać na korozję silnika i ogólnie instalacji. Trzeba drastycznie obniżyć poziom H2S, który jest bardzo zmienny w zależności od jakości biogazu (i tego, co „zjada” komora fermentacyjna). H2S jest dla nas toksyczny. Jest superkorozyjny dla mechaniki, w tym stali nierdzewnej!!!

To jest pierwszy problem z silnikiem / pierwsze źródło awarii!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/09/13, 12:35

Po zastanowieniu, dla mniej skomplikowanego systemu, myślę:

a) że konieczne jest pozostawienie pompy wtryskowej i ustawienie biegu jałowego

b) regulować przez dopływ gazu; nawet jeśli silnik pracuje z prędkością 1 obr./min ze względu na energię gazu, pompa wtryskuje tylko minimalną ilość oleju napędowego na każdy obrót, taką, która powoduje, że silnik pracuje na biegu jałowym - to będzie pasować nawet przy 500 nabojach ; regulator pompy wtryskowej spróbuje zmniejszyć tą ilość ale wydaje mi się że minimum jest "tarowane" [ale jest teraz w autach diesla wtrysk który jest odcinany żeby oszczędzić/zmniejszyć zanieczyszczenie ; tak nie było w przypadku starych pomp; więc to zależy od tego co masz)

c) do wtrysku gazu chyba trzeba "porwać" instalację LPG, z elektronicznymi wtryskiwaczami w kolektorach dolotowych... Ale nie wiem jaką szerokość geograficzną mamy na kalkulatorach elektronicznych: biometan, około 50% CH4, będzie dużo mniej bogaty niż LPG!!! Konieczne jest zatem podwojenie impulsów!!!
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/09/13, 12:48

wtryskiwać gaz do dolotu niezmodyfikowanego diesla, ale co stanie się z wtryskiwaczem, gdy silnik będzie pracował z pełną mocą dzięki gazowi i niskiemu przepływowi oleju napędowego?

jeśli w Schnell potrzebujesz specjalnego chłodzenia wtryskiwaczy, co z twoim silnikiem 16 kW?

jedynym sposobem, aby się dowiedzieć, jest próba, trochę kosztowna, jeśli test powoduje pęknięcie

uważaj, gaz dobrze sprawdza się w dieslach z bezpośrednim wtryskiem, takich jak duże ciężarówki

jeśli diesel 16kW jest wtryskiem pośrednim z komorą spalania ricardo kometa, komora tworzy gorący punkt, który spowoduje eksplozję gazu podczas sprężania przed ph
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 04/09/13, 13:49

Did67 napisał:a) że konieczne jest pozostawienie pompy wtryskowej i ustawienie biegu jałowego


nie, bo na biegu jałowym pompa wtryskowa działa jak tempomat! wysyła co trzeba żeby skręcić na biegu jałowym, jak tylko kręci szybciej to już w ogóle nic nie wtryskuje, więc nie ma minimalnej dawki do zrobienia zapłonu

inny punkt widzenia, regulacja prędkości pompy wtryskowej jest łatwiejsza i szybsza niż regulacja gazowa, więc lepiej jest przybliżyć regulację za pomocą gazu i pozwolić dieslowi na dokładną regulację
0 x
fredericponcet
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 29/06/11, 10:17




przez fredericponcet » 04/09/13, 13:56

chatelot16 napisał:jeśli diesel 16kW jest wtryskiem pośrednim z komorą spalania ricardo kometa, komora tworzy gorący punkt, który spowoduje eksplozję gazu podczas sprężania przed ph


To Slanzi DVA 1500 (w starej grupie Cérès 20 KVA). Chciałbym go zatrzymać tak długo, jak będzie działał...

Krótko mówiąc, rozumiem, że lepiej jest wykorzystywać biogaz w inny sposób. W każdym razie chodzi o to, aby wykorzystać produkcję moich suchych toalet, a więc produkcję gazu, która jest prawdopodobnie niewielka. Jest to projekt średnioterminowy (nie na tę zimę!)

Ponadto, jeśli w przyszłości uda mi się zastąpić grupę innym, mniej hałaśliwym rozwiązaniem, spróbuję to zrobić. Steam czy Stirling, to nie ma znaczenia. Nigdy nie słyszałem skrętu Stirlinga, ale to niemożliwe, żeby robił tyle hałasu co Slanzi DVA 1500...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 04/09/13, 16:11

chatelot16 napisał:
nie, bo na biegu jałowym pompa wtryskowa działa jak tempomat! wysyła co trzeba żeby skręcić na biegu jałowym, jak tylko kręci szybciej to już w ogóle nic nie wtryskuje, więc nie ma minimalnej dawki do zrobienia zapłonu



Nowości, tak!

Ale nie „stare pompy”; istniał „fizyczny” regulator odśrodkowy, z minimalnym przeciągnięciem…

Teraz w efekcie tnie, aby mniej oszczędzać / zanieczyszczać.
0 x
fredericponcet
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 95
Rejestracja: 29/06/11, 10:17




przez fredericponcet » 04/09/13, 17:38

Did67 napisał:Ale nie „stare pompy”; istniał „fizyczny” regulator odśrodkowy, z minimalnym przeciągnięciem…


Tak, myślę, że mój działa bardziej w ten sposób...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 140