Eksperymentalny projekt silnika wysokoprężnego krajowej kogeneracji

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
DanielJ
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 93
Rejestracja: 17/10/12, 18:18

Odzysk energii na generatorze diesla




przez DanielJ » 16/05/13, 16:03

lemust09 napisał:ja na grupie Misu 20 kw zaadaptowałem układ aby działał na oleju do smażenia na 100% i odzysk ciepła z chłodnicy do zasilenia prądu i podgrzania wody basenowej z płytowym wymiennikiem ciepła do basenu wody, można również dodać wężownicę do wylotu, a także odzyskać ciepłą wodę.


20kW to już dużo jak na dom, średni pobór prądu przez dom z ogrzewaniem w ciągu roku to 2kW...
Zwłaszcza jeśli mówimy o 20 kW energii elektrycznej, a więc mocy cieplnej około 60 kW. Istnieje ryzyko uzyskania niskiej wydajności, ponieważ duży silnik jest w ten sposób wykorzystywany do odzyskiwania niskiej energii. Wynika to z ciągłych strat silnika. Dobrze, na basen jest to konieczne. Swoją drogą, czy podgrzewasz olej przed wtryskiem i do jakiej temperatury?
A+
0 x
lemust09
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 61
Rejestracja: 27/02/07, 21:41




przez lemust09 » 17/05/13, 06:23

20 kw służyło też do zasilania domu a zwłaszcza basenu dużym podgrzewaczem 12k bo miałem tą grupę tyle żeby z niego korzystać nie ja nie grzeję oleju tylko odpalam na paliwie i wyłączam na paliwie (na czerwono więc bardzo mało paliwa do użytku ale ta grupa kręciła około 3 lub 4 godziny dziennie ponieważ zrobiłem też układ słoneczny z butelkami po coli do basenu zobacz moje posty o przeznaczeniu i oczywiście eksperymentalnym nie mam już tego domu z basenem sprzedałem wszystko
0 x
jeśli trzeba coś omówimy ... z przyjemnością!

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 165