Wirówka Zużyty olej roślinny

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 23/02/12, 09:31

Można znaleźć w stosunkowo niskiej cenie zreformowane grupy armii z dwoma bardzo łatwo wymienialnymi silnikami benzynowymi VW Beetle... Niektóre działały zaledwie kilkadziesiąt godzin..

W przypadku gazu ziemnego i LPG (według ricańskich sprzedawców sprzętu) jest to ta sama konwersja z ustawieniem „bogactwo” i przede wszystkim innym magazynowaniem.
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Gaston
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1910
Rejestracja: 04/10/10, 11:37
x 88




przez Gaston » 23/02/12, 09:31

Citro napisał:Marzę o uruchomieniu potężnego generatora z gazem ziemnym lub LPG, aby poradzić sobie z ewentualnym zaciemnieniem, które zagraża EDF każdego roku podczas zimnych okresów.

Czy te mógłby załatwić sprawę?

To pomysł, który mi się podoba, ale czy bez prądu jest gaz?
Zastanawiam się czy GDF (lub inny) nie stosuje kompresorów i elektrozaworów :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/02/12, 10:16

Makro napisał:W starych silnikach potrzebny był ołów w benzynie do smarowania zaworów


wszystko zależy od tego, co nazywamy starym

dość stara benzyna nie zawierała ołowiu więc zawory musiały być solidne... a w dodatku stopień sprężania nie był za wysoki więc nie było ryzyka przegrzania

współcześni podejrzewają, że mamy lata 1970, 1980... To nie jest to, co nazywam starymi

na szczęście nie wszyscy producenci zadbali o tak marną oszczędność materiałów w zaworach... na szczęście niektórzy zachowali maksymalną jakość nie licząc na ołów... stąd ta lista silników obsługujących LPG
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 23/02/12, 10:20

A osprzęt gazowy do tych silników??? Gdzie to znajdziesz???
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 23/02/12, 10:39

Makro napisał:Interesujesz się mną ... Gdzie znajdziesz adaptacyjne części, parownik i wtryskiwacz gazu. Chciałbym przekonwertować moją maszynkę, która śmierdzi do pirackiej butelki GPl ...


Instalowałem LPG w aucie dawno temu, kiedy było to proste

1 regulator dający ciśnienie zerowe (dokładnie równe ciśnieniu atmosferycznemu).

zwężka Venturiego w gumowym wężu pomiędzy gaźnikiem a filtrem powietrza

zawór regulacyjny pomiędzy regulatorem a zwężką Venturiego

skrzynkę elektroniczną, żeby uczynić sprawę poważniejszą, ale w ogóle bezużyteczną

ta instalacja posłużyła jako model dla mojego małego silnika

Zacząłem od zwykłego reduktora propanu zmodyfikowanego tak, aby generował niższe ciśnienie: przez jakiś czas działa dobrze, ale pulsacja silnika za szybko zużywa złącza w reduktorze... więc buduję własny reduktor... to samo regulator włączył dużą liczbę silników

wtedy miałem nadzieję produkować i sprzedawać tego typu sprzęt... Zdałem sobie sprawę, że kiepskie standardy bezpieczeństwa są piekielne dla małej firmy

dzisiaj coraz częściej myślę o umieszczeniu całego know-how w Internecie, aby wszyscy, którzy mają środki na jego wykonanie, mogli z niego skorzystać... a części zamienne sprzedawałbym tylko tym, którzy nie chcą Sprawić aby oni

dla zaworu regulacyjnego pomiędzy zwężką Venturiego a regulatorem sprawa jest prosta: uruchamiam silnik na benzynie, regulacja gazu całkowicie zamknięta, zamykam zawór benzyny, powoduje to opróżnienie zbiornika gaźnika i silnik zaczyna mieć wypadanie zapłonu: Otwieram gaz, żeby działało lepiej, a im bardziej opróżnia się gaźnik, tym bardziej trzeba odkręcić gaz... gdy gaźnik jest całkowicie pusty, zostaje znalezione prawidłowe ustawienie

wtedy odpala bez problemu na gazie, bez zmiany zaworu regulacyjnego

Zakładam przycisk na regulatorze, żeby wymusić przybycie przed uruchomieniem i mieć pewność, że odpali za pierwszym razem
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 25/02/12, 01:20

Cześć cześć,

było to po awarii mojego silnika 806, po rozmowie z mechanikiem Peugeota mi właśnie powiedział, że 8 zaworów nie wytrzymuje na LPG (głupio oddawałem tę informację miesiącami, bo rzeczywiście głowica jest martwa więc właściwie powinienem był zrozumieć, że głowice cylindrów z 8 zaworami nie wytrzymują.

dziękuję za wyjaśnienie, to wyjaśnia to.

Bardzo, bardzo dobra dyskusja na temat grup gazowych, chodzi mi to po głowie od jakiegoś czasu, więc jeśli dobrze zrozumiałem, nie możemy jeździć dieslem tylko na gazie, czy musimy mieć diesla na gazie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 25/02/12, 10:54

Widziałem też generator gazowy z dużym silnikiem ciężarówki Mercedes o mocy 200 KM zamienionym na benzynę

świeca zapłonowa zamiast wtryskiwacza

Nie wiem jak podejść do kwestii zmniejszenia stopnia sprężania...wymiany tłoków? lub bardzo gruba uszczelka pod głowicą


zaletą oleju napędowego nie jest zmniejszenie stopnia sprężania w porównaniu do benzyny, ale utrzymanie wyższego stopnia zoptymalizowanego dla generatora gazu

łatwiej jest zmniejszyć kompresję w oleju napędowym niż zwiększyć w benzynie
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 25/02/12, 15:43

witam,

Póki co, mały pomysł wkładając przekładkę pomiędzy dwie uszczelki głowicy cylindra niewątpliwie jest sposobem na modyfikację np. objętości komory spalania.

Więc podsumowując trochę:
stopień sprężania silnika Diesla jest zbyt wysoki, więc spalanie poprzez wtrysk gazu byłoby zbyt wysokie, a w rezultacie silnik nie pracowałby.
Zmieniając objętość komory modyfikujemy temperaturę spalania, a nadając tę ​​samą objętość temperaturze zapłonu gazu dostrajamy silnik do paliwa.

Czy świece zapłonowe są używane przez cały czas pracy, czy tylko do rozruchu?

Nie może być tak jak w przypadku diesla, samozapłonu, bo gaz składa się z bardzo małych cząstek (dlatego diesel wtryskiwany jest pod wysokim ciśnieniem), czy też faktycznie jest potrzeba zapłonu jak w przypadku benzyny? ?
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 25/02/12, 15:55

w dieslu olej napędowy jest wtryskiwany w odpowiednim momencie: pali się po wtrysku: do działania potrzebny jest stopień sprężania wyższy niż minimalny

w przypadku benzyny lub gazu paliwo jest mieszane z powietrzem... jeśli kompresja jest wystarczająca do samozapłonu, wybuchnie zbyt wcześnie i spowoduje przegrzanie lub nawet zniszczenie silnika: potrzebny jest stopień sprężania niższy niż dopuszczalny, co powoduje samozapłon -zapłon

wydaje się, że diesle do współspalania mają nieco obniżony stopień sprężania: na prostym dieslu nadal pracuje, ale ma zmniejszoną wydajność... ale przynajmniej obsługuje gaz bez samozapłonu

nie należy próbować współspalania w dieslu Ricardo Comet z wtryskiem pośrednim, który zawsze ma zbyt wysoki stopień sprężania
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 25/02/12, 16:21

Dobra ,

więc świece zapłonowe są używane przez cały czas pracy, więc konieczne jest dodanie całego układu Ht z odpowiednim rozrządem, aby działał?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 109