Wirówka Zużyty olej roślinny

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2

Wirówka Zużyty olej roślinny




przez bidouille23 » 09/02/12, 20:30

Dobry wieczór, dzień dobry,

Czy ktoś z Was stosował kiedyś śmietankę do mleka do czyszczenia oleju ???

Właśnie odebrałem jednego, bardzo przyjaznego, diabolo, którym będę jeździć na motorze, ponieważ zbiera mleko na tej samej zasadzie, co przy czyszczeniu oleju, myślę, że powinno działać bardzo dobrze, prawda?

Przyjmę każdą radę, z góry dziękuję.

Pokój
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/02/12, 21:36

Izotopy uranu są w ten sposób rozdzielane nawet, nawet w Iranie, pomimo wirusów CIA!!

Ale rozdzielamy ciała lub atomy o różnej gęstości szybciej niż w polu zwykłej grawitacji (liczba g!!)
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 09/02/12, 21:48

Separator śmietanki został wynaleziony do mleka, aby zapobiec zbyt powolnemu oddzielaniu się mleka od śmietanki w wyniku zwykłej dekantacji: mleko może się szybko psuć, wstydem jest czekać cały dzień na oddzielenie śmietanki

w przypadku oleju samo czekanie nie jest niekorzystne: dlatego nie ma potrzeby stosowania separatora śmietany

kolejny praktyczny szczegół mleko jest znacznie bardziej płynne niż olej... wysoka lepkość oleju stwarza ryzyko ciągnięcia wszystkiego bez efektu dekantacji

w separatorze śmietany mleko przechodzi pomiędzy tacami z małą szczeliną, myślę, że duża lepkość oleju spowoduje, że wszystko będzie bez separacji
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 09/02/12, 23:44

wysoka lepkość oleju stwarza ryzyko usunięcia wszystkiego bez efektu osadzania


Lepkość spowalnia rozdzielanie, które nastąpi, jeśli będzie miał czas i różnica gęstości będzie wystarczająca.

Podgrzewając olej, lepkość ogromnie spada.
0 x
bidouille23
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1155
Rejestracja: 21/06/09, 01:02
Lokalizacja: Brytania BZH powaaa
x 2




przez bidouille23 » 10/02/12, 01:00

re, tyle jeśli chodzi o mnie, musiałem tylko umieścić, jestem zainteresowany jakąkolwiek radą :) .

Poprawiam moją prośbę:

Zależy mi na informacjach i radach od osób, które stosowały już separator śmietanki do czyszczenia zużytego oleju, wiedząc, że całkowicie zgadzam się z tym, że olej należy podgrzać, aby go rozrzedzić (aby uzyskać mniejszą lepkość), aby móc przeprowadzić jego filtrację.
Celem było wykorzystanie oleju w moim samochodzie, a przede wszystkim szybsze jego filtrowanie poprzez ogrzewanie BAB-em :) .

Biorąc pod uwagę CIA, Iranowi i uranowi jednak trochę daleko do ropy.
Wtedy oliwa nie ulega zepsuciu, to pewne, czas to także sposób na zlewanie, to też jest pewne.
To oznacza, że ​​skoro możemy skrócić niezbędny czas i mniejszym kosztem, jak ma to miejsce w mojej sytuacji, to dlaczego z tego nie skorzystać, bo nie jest ;).


Biorąc to pod uwagę, i tak dziękuję, ponieważ zdaję sobie sprawę, że zasadniczo źle sformułowałem moje pytanie. :) , tyle dla mnie, że jeśli nie zadasz właściwego pytania lub nie wyjaśnisz się dobrze, nie otrzymasz oczekiwanych odpowiedzi.


Pokój
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 10/02/12, 05:27

Filtracja na gorąco z wirówką do zastosowania w gaźniku samochodowym... Zmierzasz prosto w ścianę..

W przypadku BAB filtracja musi być podsumowaniem... Jeśli masz do filtrowania stałe tłuszcze, znacznie lepiej jest mieć cumulus podgrzany do temperatury 60–70° z delikatnym ogrzewaniem, co pozwoli wodzie opaść na dno

Mam ten system

http://www.oliomobile.org/fr/forum/down ... &mode=view

Wystarczy na BAB ze ściereczką regeneracyjną... filtruje i dobrze się osadza, jednocześnie utrzymując temperaturę oleju dla Twojego dziecka.

W przypadku dekantacji samochodu 6 tygodni i filtracji szmatką wykonałeś już 90% pracy bez ani jednej kW/h...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Lapin
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 823
Rejestracja: 22/07/05, 23:50
x 2




przez Lapin » 10/02/12, 07:40

Małe niewykształcone pytanie, czym jest BAB?

8)

.....

Po przeszukaniu internetu w końcu znalazłem:
BAB = palnik kulowy.

: Chichot:
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 10/02/12, 08:30

Cześć Króliku,
Wysłałem Ci prywatną wiadomość.
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 10/02/12, 12:48

dedeleco napisał:
wysoka lepkość oleju stwarza ryzyko usunięcia wszystkiego bez efektu osadzania


Lepkość spowalnia rozdzielanie, które nastąpi, jeśli będzie miał czas i różnica gęstości będzie wystarczająca.

Podgrzewając olej, lepkość ogromnie spada.


odpowiadasz jak wirówka laboratoryjna, która wiruje probówki: możemy pozwolić jej pracować tak długo, jak chcemy

wirówka do mleka to coś innego: ciągły przepływ mleka przechodzi pomiędzy obrotnicami i na wyjściu oddziela się śmietanka: jest zoptymalizowana tak, aby oddzielać cząsteczki jasnej śmietanki w środku bardzo płynnego mleka

przy oczyszczaniu oleju jest odwrotnie, raczej chcemy oddzielić ciężkie zanieczyszczenia

w separatorze śmietany stałe zanieczyszczenia będą się wbijać i nie wydostawać się na zewnątrz
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 10/02/12, 15:26

Dokładnie, jestem bardziej w laboratorium niż w robieniu masła!!!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 166