Jeden darmowy zbiornik paliwa na 4 ... za darmo

Transport i nowy Transport energii, zanieczyszczenie środowiska, innowacje silnika, samochód, samochody hybrydowe, prototypy, kontrola zanieczyszczenia, normy emisji, podatek. nie poszczególne rodzaje transportu: transport, organizacja Carsharing lub carpooling. Transport bez lub z mniejszym oleju.
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 11/07/08, 23:13

Miłego dnia !

Zgodnie z ustaleniami, oto dane z pierwszego testu zużycia.
Dla ścisłości dodałem 13,40 l oleju napędowego i 2,1 l benzyny, co daje nam w sumie 15,50 l na przejechanie 198 km, co według moich obliczeń jest takie. Dokładne wartości oznaczają średnie spalanie na poziomie 7 l na 7,8 km ...I jestem zdziwiony, bo komputer zaobserwował zużycie na poziomie 100 l na 8!
Dla wybrednych dodam, że w tym teście, który odbył się wyłącznie w mieście, ze wszystkimi związanymi z tym zagrożeniami, średnia godzinna wyniosła 22,2 km na godzinę.
Jest więc realna różnica w zużyciu 40 cl w porównaniu do przewidywań komputera... czy może to być spowodowane obecnością benzyny? Pytanie jest zadawane każdemu, przyjacielu André, jeśli nas czytasz...
W związku z powyższym trwa nowy test, którego wyniki podam najszybciej jak to będzie możliwe.

Kapitanie Maloche, proszę zwrócić uwagę, że zmieniłem objętość (%) benzyny, która musi być bliska 8%, jeśli poświęcisz się robieniu obliczeń, jestem pełen narkotyków (a przez to niezbyt świeży) Podaję gąbkę na chwile

W każdym razie, biorąc pod uwagę dane dotyczące zużycia, następuje zmiana powietrza... wraz z powrotem dobrej pogody poczuję się lepiej i zrobię stamtąd kilka wycieczek
Z pozdrowieniami od Lietseu
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 11/07/08, 23:27

Miałem podobny wynik

W przypadku benzyny w GO komputer miał tendencję do zawyżania rzeczywistego zużycia, podczas gdy w przypadku samego GO jest ono zaniżane

W końcu zużycie paliwa jest bardzo realne.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 12/07/08, 00:04

Capt_Maloche napisał:Miałem podobny wynik

W przypadku benzyny w GO komputer miał tendencję do zawyżania rzeczywistego zużycia, podczas gdy w przypadku samego GO jest ono zaniżane

W końcu zużycie paliwa jest bardzo realne.


Dodaj do tego, że prędkość obrotowa biegu jałowego spadła, ponieważ wzrosła z 800 obr/min do 500 obr/min!
Silnik jest również znacznie bardziej responsywny i znacznie bardziej elastyczny. :D
rada dla amatorów: najwyraźniej dodanie benzyny do diesla nie tylko go oczyści, ale także zaoszczędzi pieniądze, inne rezultaty później :D

A+
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 14/07/08, 11:54

Świetnie, jestem fanem! :D wystarczy, że przystąpisz do badania opacimetrii https://www.econologie.com/forums/economies- ... 1-140.html

W HDI, DCI bieg jałowy jest kontrolowany, dlatego pozostaje niezmieniony
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/07/08, 13:15

Lietseu napisał:
Capt_Maloche napisał:Miałem podobny wynik

W przypadku benzyny w GO komputer miał tendencję do zawyżania rzeczywistego zużycia, podczas gdy w przypadku samego GO jest ono zaniżane

W końcu zużycie paliwa jest bardzo realne.


Dodaj do tego, że prędkość obrotowa biegu jałowego spadła, ponieważ wzrosła z 800 obr/min do 500 obr/min!
Silnik jest również znacznie bardziej responsywny i znacznie bardziej elastyczny. :D
rada dla amatorów: najwyraźniej dodanie benzyny do diesla nie tylko go oczyści, ale także zaoszczędzi pieniądze, inne rezultaty później :D
PS możesz to powiedzieć na PW (wiadomość prywatna)

A+

Więc tutaj Lietzeuuu mnie zaskakuje, właśnie pokazał swoją techniczną inwencję.
Powiedz mi Lietzeuuuu... Jaka jest Twoja ulubiona dziedzina, Twoje dyplomy, :D Jestem ciekawy, w dobrym tego słowa znaczeniu
A jeśli chcesz, robisz to w wiadomości prywatnej :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 15/07/08, 02:12

Prywatna wiadomość zostanie wkrótce usunięta :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 15/07/08, 09:11

Jeśli dodamy SP98 zamiast SP95, czy ma to znaczenie?
0 x
JCF
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 40
Rejestracja: 21/11/04, 22:58




przez JCF » 15/07/08, 10:24

Did67 napisał:
Co jeszcze bardziej zaskakujące, także w przypadku większości silników benzynowych (które faktycznie mają pośredni wtrysk benzyny do rur - z wyjątkiem kilku rzadkich modeli z bezpośrednim wtryskiem benzyny do cylindra). Gaźnik zniknął z nowoczesnych silników benzynowych. We wszystkich przypadkach jest to samo: kalkulator zauważa, że ​​kierowca podniósł nogę i odcina wtrysk paliwa.


Hm, mam automatyczny wtrysk benzyny 73, przy zwalnianiu już jest odcięcie wtrysku... Wydaje mi się, że to występowało nawet w wersjach gaźnikowych.
Po prostu to, że samochód nie zużywa już nic przy redukcji biegu, nie oznacza, że ​​zużywasz mało. Rzeczywiście, jeśli zredukujesz bieg, dzieje się tak dlatego, że wcześniej uruchomiłeś samochód za często (więc nadmierne zużycie paliwa już się skończyło!). Jeśli przewidujesz wystarczająco dużo, przestajesz naciskać pedał gazu i pozwalasz, aby samochód płynął w odpowiednim czasie, zużywa mniej niż redukcja biegu bez wtrysku! : Lol:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 15/07/08, 22:06

JCF, masz rację, najlepszym systemem jest układ bezwładnościowy, jest to tym bardziej prawdziwe, że pojazd jest ciężki


Cuicui napisał:Jeśli dodamy SP98 zamiast SP95, czy ma to znaczenie?


Szczerze mówiąc, nie próbowałem tego i wątpię, czy będzie jakakolwiek różnica.
Właśnie odnowiłem powierzchnię mojego iV za pomocą 5 litrów SP 95 i 68 litrów GO, czyli 6% na 80 litrów zbiornika, nie martw się :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 10/09/08, 22:03

nadal nie ma problemów z 6% SP95 w moim dieslu! :D

trochę W górę co
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Nowej transporcie: innowacje, silniki, zanieczyszczenie środowiska, technologii, polityki, organizacji ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] i goście 161