Wirus Covid19: maska ​​dezynfekująca poprzez termiczne hamowanie wirusa (+ UVc?)?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Christophe » 04/04/20, 15:14

Christophe napisał:Zamieszczam moje analizy, gdy tylko skompiluję to do arkusza kalkulacyjnego!


Tutaj trochę bolała mnie głowa, to co mi zostało z neuronów trochę się rozgrzało.... : Chichot:

Ale udało mi się wykreślić te krzywe hamowania koronawirusa z danych w tej tabeli!


Ktokolwiek zrozumie podpis w pierwszym czytaniu, będzie miał mój szacunek! : Mrgreen: : Mrgreen:

Inhibition_Coronavirus_temperature.png
Inhibition_Coronavirus_temperature.png (61.09 KiB) Dostęp 2999 razy


Jeśli weźmiemy równania krzywych trendu (niebieska krzywa):

- w 90°C uzyskuje się redukcję logarytmiczną 8,46/min
- w 120°C uzyskuje się redukcję logarytmiczną 16,89/min
- w 150°C uzyskuje się redukcję logarytmiczną 27,68/min


Przypominam, że ANSES uważa, że ​​jest dezynfekcja dopuszczalne w skali 4 LOG zgodnie z tym dokumentem: zapobieganie zanieczyszczeniom zdrowotnym / virus-covid19-the-mask-thermal-dezynfekujący-t16392-10.html # p389306

Przy takim podejściu kilka sekund w temperaturze 120°C powinno wystarczyć, aby zdezynfekować powietrze z koronawirusa!

Jeśli chcesz arkusz kalkulacyjny, również mogę go udostępnić! To pomoże ci zrozumieć legendę!
1 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Christophe » 05/04/20, 08:08

Dziwię się, że nie ma żadnej reakcji...

Aby uzyskać inhibicję na sekundę, należy usunąć log z 60, czyli 1.778 log z 3 wyliczonych liczb...

- przy 90°C uzyskujemy redukcję logarytmiczną 6,68/sekundę
- przy 120°C uzyskujemy redukcję logarytmiczną 15,11/sekundę
- przy 150°C uzyskujemy redukcję logarytmiczną 25,91/sekundę

Ułamek sekundy wystarczyłby zatem do zahamowania 4 logarytmów w 90°C... i ułamek ułamka w 120°C i ułamek ułamka w 150°C! : Mrgreen:

Ale lepiej wziąć kilka zabezpieczeń... 2 do 3 sekund nagrzewania w 120°C i to wszystko!! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Macro » 05/04/20, 08:12

Tak... Ale hej... Jesteśmy już w punkcie, w którym nie możemy kupić biednego ffp2... Znajdź więc coś, co jest konieczne, aby majstrować przy czymś takim...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Christophe » 05/04/20, 08:16

Cóż, producent respiratorów chce zatrudnić inżynierów!! :zaszokować: :zaszokować:

Cóż, spróbuję prototypu... Brakuje mi rezystora grzejnego...

Jakiś pomysł, gdzie mógłbym znaleźć taki o tak małej mocy w 12-15 V ???

Chciałbym iść na jakieś 50W regulowane w TOR...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Macro » 05/04/20, 08:21

Czego chcesz od siły oporu?

Sorry że nie doczytałem wszystkiego...No to bardzo proste...robisz sobie grzałkę spiralną z emaliowanym przewodem uzwojenia silnika...na 50W...najlepiej byłoby znaleźć 0.4mm... ja mam 0.8 ale trzeba będzie coś zrobić z 40m drutu... Uwaga to zwiększa powierzchnię wymiany...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Christophe » 05/04/20, 08:30

Hej Makro, czy korona uderza Ci do głowy? Właśnie to powiedziałem: 50W : Chichot:

Nie czytałeś powyższych obliczeń? Teoretycznie dla dorosłego mężczyzny potrzeba 22 W... Więc nie jest to bezpieczne, biorę 50 W z regulatorem wszystko albo nic...

Cóż, znalezienie go nie zajęło dużo czasu! !

12V/24V aluminiowa obudowa PTC płyta grzewcza o stałej temperaturze grzałka termistory płytowe.
Jako odpowiedzialny sprzedawca obiecujemy 100% test przed wysyłką, aby zapewnić doskonały produkt. 100% zwrotu pieniędzy/nowa wymiana, bezproblemowa gwarancja. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z produktem, nie wahaj się skontaktować z nami przez e-mail i zapewnienie jakości. Nie wahaj się i zamów RIPPLE PTC HEATING. W przypadku jakichkolwiek wad lub problemów z jakością naszego produktu zapewniamy przyjazną i długotrwałą obsługę posprzedażową. Serdecznie dziękuję za przeglądanie i wsparcie!


Specyfikacja:
Moc: 70W; 150 W (opcjonalnie)
Napięcie: 12V; 24 V (opcjonalnie)
Materiał grzewczy: termistory PTC
Metoda ogrzewania: Ciepło w powietrzu lub bezpośredni kontakt z przedmiotem
Wymiary produktu: 74*22mm/2.9*0.9in (długość tętnienia: 54mm)
Ogrzewanie obiektu: stałe i gazowe
Waga: 42 g / 1.5 uncji




Ten wydaje się trochę lepiej wykończony, ale nie jest dostępny w prime:
Ten przedmiot jest bezpieczny w użyciu z izolacją powierzchniową. Przyjmuje drut wysokotemperaturowy jako główny drut, trwały i dobry. Dzięki otworom montażowym jest łatwy w instalacji i ma długą żywotność wynoszącą 3 lata. Jest w stanie ogrzewać ciała stałe i gazy, bardzo wygodne. Ma zastosowanie do klimatyzatorów, kurtyn powietrznych, suszarek, suszarek do ubrań i samochodów. Warte kupna.

Specyfikacja:
Stan: 100% nowy
Napięcie: prąd stały 12 V
Puissance: 200W
Rozmiar produktu: ok. 120*50*26mm/4,7*2,0*1,0 cala
Waga produktu: ok. 123g

Emballage inclus:
1 grzałka PTC




i 3:

Ceramiczny element grzejny PTC i aluminiowa rura, niski opór cieplny, wysoka wydajność wymiany ciepła. Ten produkt to energooszczędny automatyczny grzejnik elektryczny o stałej temperaturze.

Ta ceramiczna nagrzewnica powietrza PTC ma funkcję automatycznego oszczędzania energii. Łatwy w instalacji i konserwacji, doskonała wydajność. Zastosowanie: klimatyzator, grzejnik elektryczny, suszarka, nawilżacz itp.


Specyfikacja:
Materiał: aluminium
Waga: 47 g / 1,7 uncji
Puissance: 50W
Napięcie: AC/DC 12V
Temperatura powierzchni: 200 ± 10 ℃
Rozmiar: 95*31*25mm/3.7*1.2*1 cal

Lista pakietów:
1 x ceramiczny podgrzewacz powietrza PTC




Chodź, zamawiam ostatni, który wydaje mi się idealny do wejścia do rury PCV o średnicy 1 cala lub 1 cala 1/4!

Z lampą UV o mocy od 5 do 10 W do basenu!!

Kilka rur, kilka kawałków PCV i FORTUNA jest moja: 150 € kosztu własnego, 15 000 € ceny sprzedaży! Kosz co? Czy nie tak wystawiamy rachunki za sprzęt medyczny? : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Christophe » 05/04/20, 08:40

Makro napisał:Czego chcesz od siły oporu?

Sorry że nie doczytałem wszystkiego...No to bardzo proste...robisz sobie grzałkę spiralną z emaliowanym przewodem uzwojenia silnika...na 50W...najlepiej byłoby znaleźć 0.4mm... ja mam 0.8 ale trzeba będzie coś zrobić z 40m drutu... Uwaga to zwiększa powierzchnię wymiany...


Przepraszam też, napisałem swój post, kiedy edytowałeś swój ...

Proszę przypomnieć formułę?

Ponieważ jeśli uda mi się przejść ze 150 € do 130 €, to nadal zwiększy mój współczynnik. obrzydliwy handel!! : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Macro » 05/04/20, 08:45

Nigdy nie będziesz w stanie ogrzać powietrza do 70° przy wystarczającym przepływie, aby człowiek mógł oddychać, mając tylko 50 W. Aby podgrzać olej do tej samej T°, miałem wewnętrzne grzałki zanurzone na więcej niż 300 W… A przy przepływie cyklicznym na poziomie 45 l/h plus dodatkowe 6 lh na zużycie… 10 dobrych minut zajęło podniesienie się do 70 przy początkowej temperaturze 15°… A potem w trybie ustabilizowanym nagrzewało się przez 1/3 czasu…
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Macro » 05/04/20, 08:48

0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11062

Re: Wirus Covid19: maska ​​do dezynfekcji termicznej?




przez Christophe » 05/04/20, 08:49

Przeczytaj ponownie powyższe obliczenia...ponieważ 50W jest już znacznie zwiększone!!

Czwarta wiadomość z pierwszej strony: zdrowie-zapobieganie zanieczyszczeniom / virus-covid19-the-thermal-dezynfekcja-maska-t16392.html

Jesteśmy na przepływie 0,2 g powietrza na sekundę Makro!! To powietrze, to nie olej, a jeszcze mniej wody!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : sicetaitsimple i goście 199