Rzeczywiste zużycie Chevroleta Volta?

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2

Rzeczywiste zużycie Chevroleta Volta?




przez netshaman » 04/10/10, 15:54

Co to jest ?
Chevrolet twierdzi, że pali około 1.6 litra na 100, na 60 km daje bak około 5 litrów (!)
W niektórych komentarzach podają, że jest to raczej 8 l/100 ( :zaszokować: ).
Hmm, więc kto ma rację?
Waga jest bardzo wysoka: przekracza 2 tony argghhh!!!
Ale kiedy zatrzymają ten szalony wyścig o najcięższy samochód?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 04/10/10, 16:23

: Arrow: Test, który podaje 8 litrów na 100, jest fałszywy i nie odpowiada normalnemu, ani nawet intensywnemu użytkowaniu...

Któregoś dnia udało mi się spalić 30 litrów na 100km ze sterem 2.2... Dwa razy mi się to nie udało...

Testerzy mieli porównywalne delirium...
0 x
netshaman
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 532
Rejestracja: 15/11/08, 12:57
x 2




przez netshaman » 04/10/10, 17:08

A jak udało im się osiągnąć ten „wyczyn”?
Przypuszczam, że przyszły Opel Ampera będzie kopią Chevy?
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 05/10/10, 23:40

netshaman napisał:A jak udało im się osiągnąć ten „wyczyn”?
Przypuszczam, że przyszły Opel Ampera będzie kopią Chevy?
Tak, Ampera i Volt to te same pojazdy.

Aby tego dokonać, przeprowadzili test w górach, wyjechali z rozładowanym akumulatorem i pojechali „jak szaleni”… Jeśli ich test jest „powtarzalny”, to zupełnie nie odpowiada sposobowi użytkowania samochodu na codziennie, niezależnie od trybu trakcji...
Obraz
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 06/10/10, 09:42

Uważajcie na testy zużycia hybryd hybryd, które nie są przeprowadzane rygorystycznie, mogą one wpłynąć na wyniki w jedną lub drugą stronę, w przypadku samochodu z przedłużaczem zasięgu jak w przypadku Volta Just Drive:

a) 100% na akumulatorze = zerowe zużycie paliwa
b) gdy działa przedłużacz zasięgu, ponieważ ten ma stałe zużycie godzinowe, im wolniej jedziesz, tym większe będzie zużycie

Dyskutowaliśmy na ten temat kilka dni temu na tej stronie: https://www.econologie.com/forums/la-voiture ... -2300.html

Przeczytaj w szczególności artykuł redakcyjny magazynu autobio, w którym przeprowadziliśmy wywiad na temat dopingu w wodzie: https://www.econologie.com/forums/article-ec ... t9612.html

Obraz
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 06/10/10, 16:58

W przypadku Volta nie możemy zapominać, że nawet jeśli akumulator jest rozładowany i termostat przejmuje kontrolę, nadwyżka mocy, która nie jest konieczna do poruszania się samochodu do przodu, znajduje się w akumulatorach i ostatecznie termoobieg nigdy nie będzie działał na akumulatorze w 100% życie!

Od dziennikarzy motoryzacyjnych słyszymy najróżniejsze bzdury wynikające z braku wiedzy!

Dlatego traktuj wyniki z przymrużeniem oka!

Uwaga: rzeczywiste zużycie należy mierzyć przy całkowicie naładowanym akumulatorze i pełnym zbiorniku podczas jazdy po autostradzie z prędkością 90 km/h bez nikogo z przodu, dopóki zbiornik nie będzie pusty. Nie widzę innego wyjścia!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 11/01/11, 02:38

Chevrolet Volt, samochód hybrydowy General Motors, został wybrany „Samochodem Roku” podczas rozpoczynającego się w poniedziałek salonu samochodowego w Detroit.

Volt, który zdobył już tytuł Zielonego Samochodu Roku 2011 i Samochodu Roku magazynu Motor Trend, pokonał Nissana Leafa i Hyundaia Sonatę.

W kategorii samochodów ciężarowych, sportowo-użytkowa ciężarówka Ford Explorer została wybrana Ciężarówką Roku, kosztem Jeepa Grand Cherokee i Dodge'a Durango. Dla Forda jest to trzecia nominacja w ciągu tylu lat.

Jury składające się z 49 dziennikarzy motoryzacyjnych głosowało nad wyłonieniem zwycięzców.



http://www.ouest-france.fr/ofdernmin_-L ... filDMA.Htm

Czy nie było roku, w którym Fiat Panda 4x4 był samochodem roku? : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
kule
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 156
Rejestracja: 15/09/05, 20:21




przez kule » 12/01/11, 12:19

cześć
kto może wyjaśnić:
wolt
autonomia=500 km
pojemność zbiornika = 35 litrów
więc pij:
500 km - 60 km na bateriach = 440 km
czyli 7.9 l/100 km
(chyba mam błąd) 8)
@+
kule
0 x
aerialcastor
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 865
Rejestracja: 10/05/09, 16:39
x 21




przez aerialcastor » 12/01/11, 12:45

Czy nie było roku, w którym Fiat Panda 4x4 był samochodem roku? Pan Zielony Pan Zielony


Jeśli faktycznie:
http://www.motorlegend.com/actualite-automobile/la-fiat-panda/149.html


Mówiąc o pandzie, jestem ten taki bym chciał, ale nie da się go znaleźć z drugiej ręki... zdecydowanie zbyt ekskluzywny : Chichot:


Bo panda jest stopa : Chichot: : Chichot:
0 x
Zapisz drzewa, jeść bobra.
Nie ma sensu, aby odnieść sukces w życiu, czego potrzeba, to do pominięcia jego śmierć.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 12/01/11, 12:50

aerialcastor napisał:Mówiąc o pandzie, jestem ten taki bym chciał, ale nie da się go znaleźć z drugiej ręki... zdecydowanie zbyt ekskluzywny : Chichot:


Hihiih ekskluzywnie :)

Cóż, to właśnie ten model myślałem o samochodzie roku... według Twojego linku tak nie było.

Cóż, z pewnością było to kolejne „wyróżnienie” : Chichot:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 130