1000 km na jednym ładowaniu akumulatora samochodu elektrycznego

Samochody, autobusy, rowery, samoloty elektryczne: wszystkie elektryczne środki transportu, które istnieją. Konwersja, silniki i napędy elektryczne do transportu ...
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1

1000 km na jednym ładowaniu akumulatora samochodu elektrycznego




przez minguinhirigue » 14/10/10, 08:49

Granica „psychologiczna”, której wielu się spodziewało…

1000 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora pojazdu elektrycznego, to już dziś możliwe...
La Japoński Klub Pojazdów Elektrycznych zrobiłem to.

Wprawdzie średnia prędkość jest niska (40 km/h), ale biorąc pod uwagę postęp, jaki robią akumulatory i pojazdy, nie martwię się o przyszłość.

To tak, żeby zamknąć dziób tym licznym pseudoekspertom, którzy po pokazie samochodowym tłumaczą wam, że nigdy nie będzie samochodu elektrycznego o autonomii większej niż 200 km, bo akumulator, c to 10% energii zawartej w zbiornik o tej samej wadze!

Oprócz poważnego uwzględnienia różnic w odzyskiwaniu energii podczas hamowania, efektywności energetycznej łańcucha napędowego, równoważności masy w dobrze zaprojektowanych pojazdach (elektryczne silniki kół i akumulatory nie są cięższe od silników spalinowych, łańcuch napędowy, mechanizmy różnicowe i zbiorniki)...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 14/10/10, 10:40

Czytaj na a forum :
„Przyszłość należy do samochodu hybrydowego na seryjnie produkowanym podwoziu. Koła zastąpiono 4 elektrycznymi silnikami kół (samochód staje się 4x4). Silnik i skrzynię biegów zastąpiono silnikiem diesla 2 x mniejszym przy stałej prędkości , sprzężony z generatorem.Akumulatory dają zasięg do 30 km.Krótkie przejazdy odbywają się w trybie elektrycznym.Na długich trasach silnik cieplny zaczyna ładować akumulatory, gdy tylko zostaną one częściowo rozładowane.Akumulatory ładowane są również podczas hamowania, zwłaszcza na zjazdach Autonomia z normalnym zbiornikiem: ponad 2000 km."

Następnie, wraz z wypuszczeniem na rynek bardziej wydajnych akumulatorów, zasięg w trybie całkowicie elektrycznym wzrośnie.
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: 1000 km na jednym ładowaniu akumulatora samochodu elektrycznego




przez I Citro » 14/10/10, 11:57

minguinhirigue napisał:Granica „psychologiczna”, której wielu się spodziewało…

1000 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora pojazdu elektrycznego, to już dziś możliwe...
Kiedy psychologia graniczy z głupotą... : Evil:
Pojazdami elektrycznymi o zasięgu ponad 400 km jeździło się prawie 100 lat temu...

1000 kilometrów autonomii to kompletna głupota, skoro zgodnie z kodeksem drogowym trzeba się zatrzymywać MAKSYMALNIE co 260 km lub co 2 godziny.

- Ponadto 1000 km autonomii wymaga dużej pojemności akumulatora, a tym samym większej wagi i rozmiaru akumulatora.

- Wreszcie, ładowanie baterii o takiej pojemności będzie wymagało albo długich czasów ładowania, albo ogromnej mocy sieci...

Kiedy wychodzisz załatwiać sprawy do miasta, zabierasz ze sobą torebkę lub plecak turystyczny z prowiantem na tydzień:?
Proszę bardzo, samochód elektryczny z 1000 km, to plecak turysty... :?

Samochód elektryczny stanowi wyzwanie dla całego naszego postrzegania MOTORYZACJI.
Pojęcia mocy, momentu obrotowego, prędkości, autonomii muszą zostać ponownie rozważone, zgodnie z obecną sytuacją naszych ruchów, ale nie zgodnie z odniesieniami do pojazdów termicznych.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 14/10/10, 12:17

A niemal podwojenie dystansu w stosunku do poprzedniego rekordu z listopada zeszłego roku musiało nastąpić! Zwłaszcza, że ​​pojazd ma bardzo konwencjonalny wygląd. Z kołami motocyklowymi i ultralekkim podwoziem z pewnością poszliby o krok dalej, ale czy społeczeństwo by ich chciało? Uważam, że samochód to czynnik uznania społecznego i często prestiżu, tylko miłośnicy ekonologii zaakceptowaliby wersję „cyklo”, z trakcją mieszaną (elektryczna + ludzko-zwierzęca lol)…

Swoją drogą, co z autonomicznością takiego pojazdu przy wkładzie energetycznym kierowcy (a nawet kierowcy + pasażera?)

Co więcej, biorąc pod uwagę, że duża „capa” musi być lżejsza niż akumulatory, zastanawiam się, o ile mniej wagi/rozmiaru zajęłoby zasilenie samochodu, a zwłaszcza roweru elektrycznego?

W każdym razie, doskonałe, że Citro! Ograniczenie pojemności akumulatorów do odpoczynku przewodów w czasie ładowania:

: Arrow: jako czynnik poprawy bezpieczeństwa na drogach! : Arrowl:

... klaskać, klaskać, klaskać... trzeba było to przemyśleć!
Ostatnio edytowane przez Obamot 14 / 10 / 10, 12: 26, 1 edytowany raz.
0 x
pogmatwać
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 416
Rejestracja: 11/06/07, 13:04
x 63




przez pogmatwać » 14/10/10, 12:26

Obamot napisał:
W każdym razie, doskonałe, że Citro! Ograniczenie pojemności akumulatorów do odpoczynku przewodów w czasie ładowania:

: Arrow: jako czynnik poprawy bezpieczeństwa na drogach! : Arrowl:

... klaskać, klaskać, klaskać... trzeba było to przemyśleć!


Jeszcze trochę cierpliwości i dla termika będzie to samo, 200 km autonomii na rodzinę lub na osobę (kolejny problem w perspektywie), a ja jestem optymistą.

Gratulacje, Citro, za przejrzystość.


A ++
0 x
Świat jest doskonały !!!
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 14/10/10, 14:28

Obamot napisał:W każdym razie, doskonałe, że Citro! Ograniczenie pojemności akumulatorów do odpoczynku przewodów w czasie ładowania:
: Arrow: jako czynnik poprawy bezpieczeństwa na drogach! : Arrowl:
... klaskać, klaskać, klaskać... trzeba było to przemyśleć!
To nie ja o tym pomyślałem, to kodeks drogowy...
Nie będę ich winił, ja, który mam irytującą tendencję do zasypiania za kierownicą...

Rodzi to kolejne fundamentalne pytanie: Dlaczego producenci upierają się przy produkcji pojazdów, które przekraczają limity nałożone przez Kodeks Drogowy (zwłaszcza pod względem maksymalnej prędkości).
:? :? :?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 14/10/10, 14:48

Tak, kolejny świetny pomysł. Ale nie wiem, czy prędkość jest dobrym przykładem, ponieważ ustawodawstwo zmienia się w zależności od kraju, albo samochody powinny podlegać ograniczeniom w zależności od kraju. Krótko mówiąc, jest druga strona medalu, jak daleko możemy się posunąć bez zwalniania kierowcy z odpowiedzialności? Nie takie proste, po zastanowieniu, co...

Cóż, „capa” na rower elektryczny do wymiany akumulatorów, ile by to kosztowało i ile miejsca by zajęło?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/10/10, 15:02

Obamot napisał:Cóż, „capa” na rower elektryczny do wymiany akumulatorów, ile by to kosztowało i ile miejsca by zajęło?


ZBYT ! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28725
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 14/10/10, 15:03

W zasadzie nie obchodzi mnie cena, myślałem o recyklingu… żeby zrobić eksperyment…

Następnie w moim kącie mamy CERN lub Bombardier, który produkuje pociągi... muszą mieć takich, którzy mają torax ad hoc i kręcą się w pobliżu... : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 14/10/10, 16:18

Myślałem też o ZBYT dużym bałaganie (zwłaszcza na rowerze)...
0 x

Powrót do "elektrycznego transportu: samochodów, rowerów, transportu publicznego, samoloty ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 180