Pytanie o rozszerzenie rur między czujnikami a zbiornikiem

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Owen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 170
Rejestracja: 03/06/08, 08:16
Lokalizacja: Belgique

Pytanie o rozszerzenie rur między czujnikami a zbiornikiem




przez Owen » 12/07/08, 14:18

Witam,

Zastanawiam się nad projektem instalacji ciepłej wody użytkowej/dodatku do ogrzewania wykorzystującego energię słoneczną.

Moje pytanie brzmi: Jak wybrać rozmiar rurek, aby uniknąć rozszerzania się tych rurek?

Wszyscy wiemy, że metale rozszerzają się pod wpływem ciepła.

Chociaż rury są izolowane. Zastanawiam się nad wyborem i rozmiarem rurek?

Czy możecie podzielić się ze mną swoimi opiniami?

Odległość od najdalszego czujnika do wymiennika mojego zbiornika wynosi 22, biorąc pod uwagę kąty proste. To nie jest bezpośrednia ścieżka. Czujniki zostaną zainstalowane na dachu pod kątem 90°. Piłka w piwnicy. I stąd moja obawa o rozszerzanie się rur.

Jak obliczyć wymiary rur dla podróży tam i z powrotem?

Czy można zastosować gumowe rurki do podlewania rur o średnicy 20 lub 22 mm pomiędzy czujnikiem zarówno na zewnątrz, jak i powrotnie, aż do początku wejścia do piwnicy oraz na zakończenie podróży za pomocą rurek elastycznych lub miedzianych do zasilania wymiennika ciepła ?

dziękuję
Ostatnio edytowane przez Owen 12 / 07 / 08, 22: 06, 1 edytowany raz.
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 12/07/08, 15:10

Witaj, być może powinniśmy powiedzieć więcej na temat Twojej przyszłej instalacji.
1) Sprzedajemy specjalne rurki do tego rodzaju rzeczy, z izolowanej miedzi.
2) Średnicę rurek należy określić w zależności od rodzaju czujnika, który będziesz mieć, a także całkowitej powierzchni czujników
(jeśli założysz zbyt duże rury, będziesz miał po drodze straty spowodowane ilością wody w rurach i niepotrzebnymi stratami na powierzchni rury miedzianej)
Te dwa punkty są ważne.
Strach przed rozwarciem? NIE
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 13/07/08, 01:47

W celu rozszerzenia, jeśli długości prostych rur są większe niż 10 m, umieszcza się dilatoflex lub liry rozszerzające

W celu rozszerzenia wody umieszczamy naczynie wyrównawcze

Rozmiar (średnica) rurek zależy wyłącznie od natężenia przepływu
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/07/08, 06:22

Rozmiar (średnica) rurek zależy wyłącznie od natężenia przepływu

A ja powiedziałem: że to zależy od powierzchni czujników.
Obydwa są ze sobą powiązane:
Kiedy samodzielnie zbudowałem swój system, powiedziałem specjaliście, że użyłem rurki miedzianej o średnicy 22 mm; odpowiedział ho! 22 mm jest przeznaczone dla 3 lub 4 czujników o powierzchni 4 mXNUMX.
W moim przypadku z czujnikiem podciśnienia powiedział mi, że 12 kwadratów byłoby lepsze z powodów, które wyjaśniłem w poprzednim poście.
Moc cyrkulatora zmienia się również wraz z liczbą czujników. (Myślę, że Christophe ma 600 W :zaszokować:
A moje +- 50 w), ale powierzchnie czujników są radykalnie różne :D
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 13/07/08, 08:11

W celu rozszerzenia, jeśli długości prostych rur są większe niż 10 m, umieszcza się dilatoflex lub liry rozszerzające

Prawdą jest, że w moim domu duża część rurociągów nie jest zamocowana, więc porusza się, jak chce.
:? przepraszam za mój błąd
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 13/07/08, 10:28

lejustemilieu napisał:Moc cyrkulatora zmienia się również wraz z liczbą czujników. (Myślę, że Christophe ma 600 W :zaszokować:
A moje +- 50 w), ale powierzchnie czujników są radykalnie różne :D

Mój cyrkulator wytwarza 120 W na 40 m2 czujników.
Obwód zawiera kilka zakrętów, co pozwala na rozszerzanie. Unikam też, o ile to możliwe, sztywnych wiązań.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 115